Greta

• Švédsko I Am Greta (více)
Trailer 4

Příběh dospívající aktivistky Grety Thunbergové je vyprávěn prostřednictvím působivých, dosud nevídaných záběrů. Počínaje školní stávkou jednoho člověka pro klima před Švédským Parlamentem, režisér Grossman sleduje Gretu – stydlivou školačku s Aspergerovým syndromem – v jejím vzestupu k výjimečnosti a jejím podněcování povědomí o globálního dopadu tím, že podněcuje školní stávky po celém světě. Film vrcholí úžasnou větrnou cestou přes Atlantský oceán, aby promluvila na summitu OSN. (Film Europe)

Trailer 4

Arsenal83 odpad!

Produkt na oblbovanie už aj tak vymletej mládeže, ktorá nevie okrem ťukania do klávesnice mobilu či tabletu v podstate nič. Radšej nechodiť do školy, lebo o 100 rokov vraj bude zle, bububu. Kto chce otvoriť oči, tak vidí, že je to len marketingový produkt jej otca, ktorý ju takto zneužíva a peniažky sa sypú. Pozrel si niekto už Grétku, keď sa jej spýtajú niečo, čo nemá pripravené? Veď ju stráži ochranka, lebo jedna pár novinárskych otázok za sebou a Grétka sa zosype. Bez čítačky, bez pripravených odpovedí je nič. https://www.youtube.com/watch?v=Hb-DVaCaB7I ()

Adramelech odpad!

Vybavilo se mi, jak u nás naháněli jednoho psychiatra za to, že prohlásil, že Greta je autistka. Raději se tedy zdržuji komentáře a místo toho sem vkládám záznam mého tematicky korespondujícího snu. - - - Sen o jednorožci (v noci z 21. na 22. ledna 2020) - - -     Sleduji internetovou televizi Stream. Mluví se o tom, že na některých místech světa byl pozorován výskyt jednorožců. Několik takových zvířat bylo za účelem vědeckého výzkumu skutečně odchyceno. Záběry ukazují lov jednorožce. Ke zvířeti se blíží skupina specialistů. Jednorožec se nedá na útěk, nýbrž jim bojovně vyrazí vstříc. Vypadá trochu jako bílá koza, jenom z čela mu vybíhá ostrý roh opatřený šroubovicí. Jeden z mužů znehybní zvíře odchytovými kleštěmi, které tvorovi obemknou krk a díky dlouhým držákům brání tomu, aby svým rohem lovce zranil.     Dozvídáme se, že jedno ze zvířat si koupila Sorosova pravnučka. Jednorožec se prý dá snadno ochočit. Je přítulný, čistotný a lze jej chovat na zahradě. Aktivistka Greta by chtěla také jednoho, protože by z něj ráda učinila symbol ekologického hnutí, ale nemá dost peněz ani vlivu, aby si ho mohla pořídit. Domluvila se tedy aspoň s malou Sorosovou, že jí umožní, aby se mohla s jednorožcem nafilmovat.     Záběry ze zahrady milionářské vily. Sorosová a Greta, obě holky asi ve stejném věku, pózují s jednorožcem. Zvíře okusuje listí z nějakého keře. Greta ho hladí po hřbetě a zubí se na kameru. Tvor si to chvíli nechá líbit, pak poodběhne, načež se obloučkem skotačivě vrátí a s gustem píchne Gretu rohem do zadku. ()

Skeksis odpad!

Severský snehuliak s Aspergerom sa topí! Pomoc! Počúvať ju pred mikrofónom mi znelo ako akustické disko - neustále opakovanie toho, čo už aj tak všetci vedia: ŽE SVET JE V RITI! Keby jej Asperger fungoval aspoň v duchu: "Saga Norén, polícia Tromso.", tak by bola znesiteľnejšia. Ale pozerať sa na otravnú autistku, ktorá vyzerá ako ostarok, mi neurobilo dobre na žalúdok. Neviem, aký postoj mám zaujať k jej rodičom - či ich ľutovať, alebo im vynadať. Nepripadá mi správne, že prakticky jej chorobu využili na kampaň, navyše nechodila do školy. Namiesto trmácania sa loďkou po mori mala sedieť v školskej lavici. ()

D.Moore

Inspirativní dokument o jedinečné osobnosti, o malé holce, která se stala celosvětovým symbolem. Líbila se mi vyváženost filmu, který Gretu vůbec nijak neadoruje, naopak stále zdůrazňuje, že je to obyčejný člověk, který ovšem vyvolal neobyčejné věci. Líbil se mi ten zlom z "Greta se potkává se slavnými lidmi" v "slavní lidé se potkávají s Gretou", úžasné byly autentické scény s otcem a z té silné pasáže na lodi mi bylo úzko.____P.S. všem, kteří se tady tak krásně / hnusně odkopali, odkopávají a bohužel ještě nejspíš budou odkopávat: Jste chudáci, zakomplexovaný odpad společnosti, ubožáci, kteří si honí ego na dívce, která má větší odvahu a několikanásobně víc rozumu než vy všichni dohromady. Je mi z vás fakt zle a styďte se.____P.P.S. vedení ČSFD: Vážně tady musíme mít tyhle stupidně nenávistné komentáře a jejich stupidně nenávistné autory? Asi musíme, protože to sype peníze, že? Jestli on náhodou není čas to tady zabalit a jít jinam. ()

angel74

Švédský režisér Nathan Grossman natočil poměrně zdařilý dokument o statečné aktivistce Gretě Thunberg, jež obrazně řečeno vidí až za roh, kdežto převážná většina sobeckých primitivů, kteří ji z celé duše nenávidí (proč asi...), dohlédne jen do své vlastní tučně nadité kapsy. Nikdo nejsme prorokem, ale možná už brzy přijde doba, kdy popíračům klimatických změn ani všechny prachy světa nezachrání prdel. Ušetřen ovšem nezůstane žádný z nás. (65%) ()

• Greta Thunberg na festivalu v Benátkách prozradila, že přístup režiséra Nathana Grossmana jí ne vždy úplně vyhovoval. „Nebylo to moc profesionální. Od té doby, co říkal, že to může být něco velkého, jsem občas opravdu pochybovala. A říkala jsem si: ‚Proč nepošlou zvukaře, nebo proč nepracují více profesionálně?‘ Myslím si, že na určité úrovni jsem pochybovala o tom, jak vážně je ten projekt zamýšlený.“  (SONY_)
  • „Já ani nikdo v mém okolí za to nedostaneme ani korunu. Společnost B-Reel Films věnuje polovinu výnosů z filmu mé nadaci a vše bude věnováno organizacím a projektům bojujícím za udržitelný svět, obranu přírody a podporu lidí, kteří již čelí nejhorším dopadům klimatické a ekologické krize,“ prohlásila Greta Thunberg. (Duoscop)
  • Dokument se natáčel dva roky. (SONY_)