Greta

• Švédsko I Am Greta (více)
Trailer 3

Příběh dospívající aktivistky Grety Thunbergové je vyprávěn prostřednictvím působivých, dosud nevídaných záběrů. Počínaje školní stávkou jednoho člověka pro klima před Švédským Parlamentem, režisér Grossman sleduje Gretu – stydlivou školačku s Aspergerovým syndromem – v jejím vzestupu k výjimečnosti a jejím podněcování povědomí o globálního dopadu tím, že podněcuje školní stávky po celém světě. Film vrcholí úžasnou větrnou cestou přes Atlantský oceán, aby promluvila na summitu OSN. (Film Europe)

Trailer 3

Dadel

Toto je jeden z výsledků POMOvy snahy dostat CSFD co nejvíc do mainstreamu. Takže to tu vypadá jak na Novinky.cz a spousta slušnočechů tu hodnotí film, který určitě neviděli (už jen proto, že k němu nejsou české titulky a správný slušnočech anglicky neumí). A to vše kvůli nenávisti k dívce, která se snaží udělat lepší budoucnost pro nás všechny. Pokud se jí to povede a planeta bude zachráněna, tak nepochybuji, že právě Greta jakožto symbol změny se stane uctívanou historickou osobností. ______ Film je průměrný. ()

D.Moore

Inspirativní dokument o jedinečné osobnosti, o malé holce, která se stala celosvětovým symbolem. Líbila se mi vyváženost filmu, který Gretu vůbec nijak neadoruje, naopak stále zdůrazňuje, že je to obyčejný člověk, který ovšem vyvolal neobyčejné věci. Líbil se mi ten zlom z "Greta se potkává se slavnými lidmi" v "slavní lidé se potkávají s Gretou", úžasné byly autentické scény s otcem a z té silné pasáže na lodi mi bylo úzko.____P.S. všem, kteří se tady tak krásně / hnusně odkopali, odkopávají a bohužel ještě nejspíš budou odkopávat: Jste chudáci, zakomplexovaný odpad společnosti, ubožáci, kteří si honí ego na dívce, která má větší odvahu a několikanásobně víc rozumu než vy všichni dohromady. Je mi z vás fakt zle a styďte se.____P.P.S. vedení ČSFD: Vážně tady musíme mít tyhle stupidně nenávistné komentáře a jejich stupidně nenávistné autory? Asi musíme, protože to sype peníze, že? Jestli on náhodou není čas to tady zabalit a jít jinam. ()

Shimargh odpad!

Zneužité, narušené, labilní dítě pro nechutnou eko agitku. Navrch je to totální ostuda všech vysoko postavených lidí, kteří tomuhle mongoloidovi dali jakýkoliv prostor se vyjádřit. Na první pohled je jasné, že tenhle svět jde do čím dál větších hoven a vládnou mu zkrátka nesvéprávní, hrabiví idioti, neschopní čehokoliv zásadního pro naši zemi docílit. m Musí přijet tahle držka aby jim ty vole poradila a všichni si u toho tleskají jako čuráci, no bliju. ()

whack

Vedel som o Gréte, že je to jedna z najznámejších a najdôležitejších environmentálnych aktivistiek súčasnosti, že dokázala to, čo žiadne iné pred ňou – zburcovať a zaktivizovať milióny žiakov a študentov po celej Zemi, a zároveň lobovať aj na vysokej úrovni – vo vrcholovej politike osobne. Každá generácia by mala mať takúto osobnosť – a mladí ju konečne majú. Potrebujeme čo najviac takýchto osobností, a potrebujeme, aby mali čo najviac mediálneho priestoru. Čo som sa ale dozvedel ako novinky, boli detaily z jej súkromného života – vďaka ktorým som jej porozumel ešte o niečo viac. Za to všetko, čo obetovala, za to všetko nasadenie, jej za odmenu primitívna dezolátska spodina posiela listy s vyhrážkami smrťou. Podporme preto mládežnícke hnutia ako Fridays for Future – aby boli absolútne nezastaviteľné, a popierači aby boli navždy popretí, budúcnosť s nimi nemôže počítať. ()

JASON_X odpad!

Zjevně mentálně retardovaná holka s mozkožroutem v hlavě a s poruchou osobnosti, toť nechtěně komický vzor všech pseudoekologických hysteriků, naivních mladých hejlů, či hlupáků. Její vzteklé teatrální kázání v OSN tamním pokryteckým panákům, kteří jí za to ještě tleskali, je jeden z mnoha absurdních mediálních výjevů z dnešní nemocné, nezdravé doby. Figurka ve spárech všelijakých levičáckých pomatenců, většinou práce se štítících neschopných příživníků z různých "neziskovek", hodlajících za vydatné pomoci novinářských filcek co nejvíc zmrvit naši (už beztak notně namrvenou) euroamerickou civilizaci. Ve staré Spartě by letěla ze skály. ()

• „Já ani nikdo v mém okolí za to nedostaneme ani korunu. Společnost B-Reel Films věnuje polovinu výnosů z filmu mé nadaci a vše bude věnováno organizacím a projektům bojujícím za udržitelný svět, obranu přírody a podporu lidí, kteří již čelí nejhorším dopadům klimatické a ekologické krize,“ prohlásila Greta Thunberg. (Duoscop)
  • Dokument se natáčel dva roky. (SONY_)
  • Greta Thunberg na festivalu v Benátkách prozradila, že přístup režiséra Nathana Grossmana jí ne vždy úplně vyhovoval. „Nebylo to moc profesionální. Od té doby, co říkal, že to může být něco velkého, jsem občas opravdu pochybovala. A říkala jsem si: ‚Proč nepošlou zvukaře, nebo proč nepracují více profesionálně?‘ Myslím si, že na určité úrovni jsem pochybovala o tom, jak vážně je ten projekt zamýšlený.“  (SONY_)