Reklama

Reklama

Agatha Christie's Poirot - Season 2 (1990) (série)


Dáma se závojem (S02E02)

(epizoda)
  • Velká Británie The Veiled Lady (více)
TV spot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1990, 49 min

Obsahy(1)

Poirot si zoufá z nedostatku práce a obává se, že již samotná jeho existence donutila všechny zločince zanechat zločinu a stát se řádnými občany. Vrchní inspektor Japp se jej snaží vytrhnout z chmurných myšlenek a vypráví mu o loupeži v klenotnictví, která by jej mohla zajímat. Lupič byl sice na útěku zadržen uvědomělými občany, ale až na policii se zjistilo, že drahokamy, které u něj byly nalezeny, jsou falešné. Ty pravé již mezitím stihl předat svému komplici. Skutečné rozptýlení však znamená až nový případ. Poirota požádá o schůzku záhadná dáma se závojem. Představí se jako lady Millicent Castle-Vaughnová, dáma, jejíž život plní řádky společenských rubrik všech novin. Prosí detektiva, aby jí pomohl, stala se totiž obětí bezohledného vyděrače. Poirot se pouští do pátrání, které jej zavede až na opačnou stranu zákona. Ani to však geniálnímu detektivovi nezabrání v odhalení překvapivých souvislostí. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (49)

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi najzábavnejší diel z celého cyklu s týmto sympatickým pánkom detektívom, dokonca tu si vyskúša aj to, aké je to byť zločincom. Aj keď zápletka bola v rámci štandardu iných dielov iba priemerná, je tu veľa bonmotov a výborných hlášok, takže nuda nehrozí. Len ma trocha zamrzelo, že tu nebolo klasické Poirotovské melodramatické rozuzlenie na záver. 80/100 ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nadprůměrné množství vtípků, Číňan ze Švýcar, dokonce je přítomen i knír ve stavu nenavoskovaném! Jeden z nejlepších dílů, u kterého vůbec nevadí (možná i naopak), že zápletce se ve finále dostává jen mrzkého prostoru. " A po celém městě by na každém rohu vykřikovali kameloti: Čtěte uvnitř listu! Pan VELKÝ nyní odhaluje svá tajemství! " ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už od začátku bylo trochu jasné, kdo vlastně bude za záporáka, ale to, jak se celý příběh vyvíjel, to je přece jen dostatečně zajímavé na to, aby to člověka zaujalo a on vydržel až do konce. Honička v muzeu je celkem zábavná a musím říct, že se mi velmi líbí, jak se v seriálu neustále mění prostředí. Poirotovi to sluší. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Prohledal jsem všechno, vyndal jsem i ovoce z mísy." (Hastings) Dáma se závojem je jedním z nejhumornějších případů, ve kterém si i velký detektiv vyzkouší být "zločincem", avšak v tom pozitivním slova smyslu. Ve výsledku pak jde o nápaditou hru převleků a rolí, která si drží napětí (a humor) od začátku až do konce. Bylo vtipné vidět Poirota bez tradičně upraveného kníru a navíc ještě na kole, plus se mi líbil lehce poupravený hudební motiv. ()

necisty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi zajímavý díl. Je to snad poprvé co jsem Poirota viděl v jiném oblečení, než v oblíbeném obleku. Dočkám se hned dvou pokusů a minimálně jako zámečník ze Švýcarska je rozhodně k popukání:). Zajímavá je také jeho obrácená role a k tomu nahrává vtip a vůbec kamenná tvář Jappa, když si pro něj po výkonu přijde. K tomu zbabělec Hastings, super:). Bohužel tento díl měl být asi delší, protože nebylo dost prostoru na pořádné osvětlení zápletky, je zde ke konci spoustu otázek u kterých nejsme na Poirota zvyklí. Spoil: Jak teda umřel skutečný Levington? Co ten dopis? Ten byl kompletně vymyšlený, nebo měl být opravdu poslán skutečné lady Millicent? atd. Edward Bennett to moc nevyřešil, nebo se rád hraje. Já mu ale za to nedořešené, zbytečnou rychlost a trapnou hru na schovávanou ke konci jednu hvězdu seberu. ... Dáma v závoji, čínská krabička, Poirot na druhé straně, výkupné za tajný dopis, krádež diamantů. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama