Mocný mafiánský boss Paul Vitti, hlava jedné newyorské "rodiny", unikne jen o vlásek atentátu, jehož obětí se stane starý mafián Manetta. Zanedlouho začne Paul na sobě pozorovat podivné změny. Nedokáže udeřit železnou tyčí vyslýchaného muže, rozpláčou ho dojemné televizní reklamy a nakonec skončí s těžkým záchvatem v nemocnici. Podle lékařů však nejde o infarkt, ale o intenzívní nával úzkosti. Vitti to pochopitelně popírá, nicméně později se obrátí na svého bodyguarda Jellyho, aby mu sehnal psychiatra. Jelly ho zavede za Benem Sobelem, který nedávno vlastní nepozorností naboural do Vittiho auta. Vyděšený Sobel, který se specializuje na rodinnou terapii, pochopitelně Vittiho pozná a po důrazné Jellyho domluvě s ním promluví. Paul po rozhovoru se Sobelem cítí úlevu. Tím se psychiatr ocitá v nezáviděníhodné situaci. Pokaždé, když se Vittiho psychický stav zhorší, pošle si pro něj své gorily. Brzy se přidají další problémy. Vittiho sleduje FBI, která začne Sobela nutit ke spolupráci. Během jednoho setkání psychiatr zjistí, že příčinou obtíží je Vittiho problematický vztah otci. Jenže sraz mafiánských bosů se rychle blíží a Sobel pochybuje o tom, že se mu podaří mafiána zbavit jeho psychických potíží. (TV Nova)

Tomulka

Humor Billyho Crystala mám rád a když se do vtipu přidá Robert De Niro tak ej to bomba. Humor je inteligentní a to se mi na této komedii líbí nejvíce. ()

Jevablo

Nápad století přetavený do výborné komedie. Scéna s Crystalem, který na schůzi mafiánských bossů "zaskakuje" za De Nira, je boží. ()

nickymilka

Neuvěřitelný herecký výkon De Nira... Bohužel výborný námět se špatným scénářem, který nikam nesměřuje. Skvělé gagy, ale film nedrží jako celek. ()

hanca.uh

Mě teda tahle komedie fakt velmi pobavila! Téma z podsvětí sice rádoby předvídatelné, ale spousta vtipných hlášek, scén a to na vlně humoru neklesalo... (- Nakonec mi budeš tvrdit, že ten chudák vyskočil z toho okna sám? - Tak tomu bylo. - A nebo ješte snad tady nechal dopis na rozloučenou, ne? - Hmm, to je dobrý nápad! - Už to píšu, šéfe...) Dívat a poslouchat slovní potyčky a dialogy R.D.Nira a B.Crystala (coby jeho nuceně jmenovaného psychiatra) bylo hodně hodně výživné:-) ()

Pythonator

Mafiánské hovadiny nemusím a celý kult kolem Kmotra a jiných nudných hovadin, kde jsou hlavní hrdinové zločinci, co si hrají na čestné frajery, je pro mě nepochopitelný. Spousta lidí asi touží po tom, stát se mafiánem, jinak si oblíbenost tohoto žánru nedokážu vysvětlit. Každopádně tento film je jiné kafé. Kmotr De Niro prostě baví, což je jednoduše zábavnější, než když jenom střílí lidi a tváří se drsně. Harold Ramis je prostě sázka na jistotu. Ten člověk uměl točit komedie. No a bývalý slavný komik Billy Crystal zde tak září, že je až nepochopitelné, jak mohla jeho hvězda v Hollywoodu tak upadnout. ()

Bogrant

Relatívne dobre fungujúca pologangsterka a polokomédia, kde je najpodstatnejšie vtipné doberanie sa navzájom medzi De Nirom a Crystalom, ktorí sú efektne a aj efektívne pasujúci do svojich postáv. Pre vychytávanie múch a zisťovanie dôvodu uvedeného hodnotenia, to radšej tak skoro analyzovať znova nebudem. ()

Dupac

Z komedií, ve kterých de Niro vybírá herecké dividendy za svoji mafiánskou minulost, je pro mě Analyze this absolutní vrchol. Rodiny bossů spojuje mírná parodická nadsázka, funguje chemie s Crystalem i neskrývaná pocta podstatně významnějším zářezům do historie kinematografie. Dodnes milé. ()

BONOBON

Velice inteligentní, velice vtipná a vůbec velice povedená mafiánská komedie se skvělým Crystalem a ještě lepším De Nirem. Jen škoda, že v závěru (jak už je tradicí) to prostě ztrácí šmrnc. ()

Infernor

Moje oblíbená komedie, u které se vždy příjemně pobavím. Inteligentní humor, skvělý De Niro jako frustrovaný mafiánský boss a Billy Crystal v úloze ne příliš úspěšného psychologa zastíněného úspěchem vlastního otce, rovněž psychologa, léčicího mindráky jednoho z nejmocnějších gangstrů celého New Yorku. Film je vtipný od začátku do konce a nechybí mu ani skvělý závěr. ()

Plomber

De Niro výborně paroduje sám sebe a jeho scény s Billym Cristalem jsou výborné. Joe Viterelli je vynikající a u scéná kdy ho Crystal fackuje je k popukání a takových je ve filmu mnoho. Chytrá komedie, která si rozhodně nezasloužila takové pokračování jakého se jí dostalo. ()

Mič

Sorry ale tento humor velmi nemusim. A Rober de Niro sa mi velmi do komedie nehodi. Radšej už nepišem nič, lebo začnem prehodnocovať aj tie tri hviezdičky... ()

Kató

Kontrast mezi, již klasicky toporným Nirem a klasicky rozverným Crystalem, mne bavil po celou dobu, spolu s vynikajícími dialogy a odkazy na mafia filmy. Jako Kmotrofil tleskám. Vitereli RIP ()

Boris18

Já mám gangsterky rád, takže se mi film líbil. Opět výtečný Robert De Niro a i Billy Crystal. Podle mě skvělá komedie kde se docela dobře pobavíte. ()