Minuta po minutě

• Česko 10 minut pravdy (více)
Trailer 1

Drsný thriller o muži, který ztratil během bankovní loupeže paměť. Kousek po kousku musí složit chybějících 10 minut své paměti, aby zjistil, kdo ho sabotoval. (Bontonfilm)

Trailer 1

Marze

Je to neohrabaný ledabylý neobratný nízkorozpočtový mačo thriller s 90 minutami klišé. Willis se v každé scéně šklebí jen tak dlouho, dokud nedostane výplatní šek. Název je přiléhavý - po deseti minutách odhadnete vrcholný okamžik zápletky. Pobavila mě jediná slušná hláška "Nejhorší je v práci za barem rozeznat kdo je opilý a kdo je hloupý". ()

sedm.1

Samozřejmě bída. Ostatně, co ale čekat od filmu, kde hlavním hrdinou je někdo s ksichtem, postavou a hereckým umem Michaela Chiklise a hlavní ženská postava připomíná žábu po přechodu. Kde hraje Bruce Willis, k čemuž není ani co dodávat. Kde scénář nenabízí krom hromady tuctovostí a nudy už nic jiného. Kde rutinní režisér nedokáže pracovat se zápletkou, se spádem, s akcí, s atmosférou, který nedisponuje ani nápady, ani odvahou natočit film jakkoliv výrazněji, či zajímavěji. Kde nejdražší položkou na výsledném účtu byl honorář pro toho zoufalého plešouna. Kde dialogy mají úroveň hovorů dětí prvního stupně základní školy. Samozřejmě, nehrát v tom alespoň těch pár minutek Willis, neštěkne po tom ani pes, jenže to jeho jméno přeci jen ještě nějakou tu marketingovou sílu má, takže se pár zoufalců, jako třeba já, chytne, s nadějí, že by se mohl stát třeba zázrak, a Bruce by propůjčil ten svůj znuděnej ksicht něčemu, co by mohlo zas po mnoha letech bavit, ovšem ani tentokrát to, nepřekvapivě, neklaplo, takže zkrátka, tato tuctová nuda nestojí ani za minutu pozornosti, je to nevýrazný, laciný béčko, které nemá vážně vůbec čím zaujmout. ()

Malarkey

Jelikož se MInuta po minutě nedá sledovat na sto procent jako jiný, běžný, film, nedalo mi to a tak jsem se podíval, co jsem od režiséra v minulosti už viděl. K filmu jsem po necelé hodině měl nějaký názor a ten jsem si v tu chvíli nechal pro sebe. Jaké ale bylo moje překvapení, že jednu sračku jsem už dal - Elitní zabiják, který je bohužel taky s Brucem - a že k ní mám skoro stejný komentář, jako jsem měl v tu chvíli názor k tomuto filmu. Takže výsledek? Pět let rozdíl a Bruce se svým, teď už můžu říct, dvorním režisérem Brianem Millerem točí stále stejný sračky. Proč Bruci? Ty si zapomněl na svojí roli v komedii Co se vlastně stalo z roku 2008, kde sis z podobných rolí dělal prdel? Nevím to jistě, ale obávám se, že si u mě na dobro skončil... ()

mzss1

(62%) Opravdu paradox, že je tohle mizerně hodnocené, ale v mých očích je právě tohle to lepší béčko, než ty některá, současná, co se točí. Pravda, akce je taková průměrná, nenadchne, ale ani neurazí. Po technické stránce to tak nějak dře, ale jde. Celkovým pohledem na děj – je to takové moc přímočaré, místy je to takové opravdu jak pěst na oko, ale mě to bavilo. Bylo to svižné, hlavní Michael Chiklis hrál svojí roli přesvědčivě. Willis mě zde moc nebavil, jeho role je takové stejně nudná jako v posledních letech. Ostatní herci – celkem ok. Ve finále to mělo funkční pointu, která byla ale dost odhalitelná (alespoň já ji uhodl někde v půli snímku, nebo resp. v jedné okaté scéně). Ale nutno uznat, že to vysvětlení okolo té předvídatelné pointě bylo dostačující a hezky udělané. I to jak se v průběhu filmu scéna s vykradení banky opakovala – skoro jak nějaká detektivka. Ve výsledku jsem relativně spokojen – v rámci možností je to určitě lehký nadprůměr. Podruhé už to nedám, ale jako jednohubka je to ideální volba. Jsou přeci horší béčka! ()

johnsnow

Vcelku pozerateľné newilisovina s Willisom. Akcia dobrá, Chiklis celkom fajn ťahúň, Willis sa typicky prenudí, Hull tu vyzerá strašne a zvrat je čitateľný jak sviňa. A Miller ukázal, že na viac nemá, lebo natočiť na otvorenom priestore prestrelku tak staticky, to by som čakal od týpka čo točí prvotinu.3* to ale dostane ()

• Film se natáčel v Cincinnati (Ohio, USA). (GASTON73)