Minuta po minutě

• Austrálie

Krimi / Thriller / Mysteriózní

Kanada / USA, 2019, 88 min

• Wacoslav1

Zas tak strašný aby to bylo v černý barvě to není, ale Vyliž svůj poslední obvyklý standart nepřekročil.25%(14.11.2019)

• Lacike

Konceptom mi to trochu pripomenulo Reservoir Dogs. Na začiatku sa poserie banková lúpež a následne zisťujeme, čo sa stalo a kto koho ojebal. No a tradične oddelený od všetkých to sleduje nejaká exhviezda, ktorú vycapia na plagát, aby si to aspoň niekto sakra pustil. Jediný rozdiel oproti Seagalovkám je ten, že to má viditeľne väčší rozpočet a Wiilis pri nekonečnom telefonovaní nesedí, ale pozor veľká zmena, stojí. Aspoň sa dá film označiť za akčný, keďže tu je relatívne dosť prestreliek. Ale ich kvalita je jednak pochybná. Kameraman bol zas ožratý a kamera sa tak trasie jak o život. A zároveň nám asi trikrát zrecyklujú prestrelku z úvodu, aby ste mali pocit, že to je nonstop akčné. Na konci sa dočkáme asi desaťminútovej vysvetlovačky od finálneho podvraťáka, aby to celé dávalo nejaký zmysel. Najviac ma na filme bavil Michael Chiklis, ktorý ako za starých čias, keď nosil Shield ako buldok pátra po tom, kto ho ojebal. Síce je už dvakrát tak širší, ale stále to v sebe má. Vďaka nemu sa tento tupý akčný výplach raz prežiť dá, ale Brian A. Miller bohužiaľ tak príjemne neprekvapil ako jeho nevlastný brat z druhého kolena Steven C. Miller. 3/10.(2.1.2020)

• Tom Hardy

Brian A. Miller se zkrátka řemeslu pořádně nenaučí - i když má k dispozici otevřený set, kde se střílí policisté a lupiči a šlo by z toho vytřískat solidní scénu, stejně to natočí/sestříhá jak amatér bez znalosti základů (ve smyslu "jak se střihem tvoří dynamika", případně "jak střídat záběry pro přehlednost situace"). NICMÉNĚ v rámci děje je to vlastně neurážející klasika (v kategorii béčkových videovýplachů), Michael Chiklis v hlavní roli neurazí, Bruce Willis se tradičně pronudí pár minutami scén, které nejspíš natočil během jediného odpoledne, závěrečný twist je čitelný na míle dopředu a je tu naštěstí slušný bodycount, takže to ve výsledku docela odsýpá. Dobré to není ani omylem, ale aspoň z toho nekrvácí oči. Dokonce nechybí snaha o budování příběhu a rozmanitost lokací, což je po otřesném Backtrace se Stallonem výrazný pokrok. Ale stejně si 10 Minutes Gone budou všichni nakonec pamatovat hlavně pro to, že jde o film s nejplešatějším plakátem vůbec...(2.10.2019)

• oveckaoa

Zhruba 5 chlápků přepadne banku kde je uložený jakýsi box s diamanty. Loupež se, ale nezdaří a někdo zmáčkne alarm tak po nich jdou policajti mezi tím jednomu z nich (tlustému vyžranému plešatci) sejmou bráchu a ho zraní a on se snaží zjistit co se stalo a kdo ho zabil. Mezitím po něm jejich šéf pošle ženskou co vypadá jak Trinity z Matrixu a hraje si na Ramba. Totálně podpůměrné spíše krimi mysteriózní ani omylem teda, který strčí do kapsy kterýkoliv díl kriminálky. Jak to mohlo jít do kin nechápu teda a Bruce už začíná jít poslední dobou dobře do háje ještě tak 2 roky a dopadne jak Steven Seagal a bude hrát v kdejaké sračce.(18.2.2020)

• SeBig

Jednoduchý hovno, který by nudilo i dědka v penzi. Jako bych už to viděl tak tisíckrát. Loupež banky, zrada, pátrání po zrádci a následně pomsta. Willis klasicky tam celej film žvatlá do mobilu, ostatní “herce” ani neznám, nejspíš random lidem z ulic přislíbili, že dostanou pět koláču, když si v tomhle žedku zahrajou. Nudná táhlotina.(28.1.2020)