Minuta po minutě

• Česko 10 minut pravdy (více)

Drsný thriller o muži, který ztratil během bankovní loupeže paměť. Kousek po kousku musí složit chybějících 10 minut své paměti, aby zjistil, kdo ho sabotoval. (Bontonfilm)

Marze

Je to neohrabaný ledabylý neobratný nízkorozpočtový mačo thriller s 90 minutami klišé. Willis se v každé scéně šklebí jen tak dlouho, dokud nedostane výplatní šek. Název je přiléhavý - po deseti minutách odhadnete vrcholný okamžik zápletky. Pobavila mě jediná slušná hláška "Nejhorší je v práci za barem rozeznat kdo je opilý a kdo je hloupý". ()

oveckaoa

Zhruba 5 chlápků přepadne banku kde je uložený jakýsi box s diamanty. Loupež se, ale nezdaří a někdo zmáčkne alarm tak po nich jdou policajti mezi tím jednomu z nich (tlustému vyžranému plešatci) sejmou bráchu a ho zraní a on se snaží zjistit co se stalo a kdo ho zabil. Mezitím po něm jejich šéf pošle ženskou co vypadá jak Trinity z Matrixu a hraje si na Ramba. Totálně podpůměrné spíše krimi mysteriózní ani omylem teda, který strčí do kapsy kterýkoliv díl kriminálky. Jak to mohlo jít do kin nechápu teda a Bruce už začíná jít poslední dobou dobře do háje ještě tak 2 roky a dopadne jak Steven Seagal a bude hrát v kdejaké sračce. ()

Xmilden

Bruce objevil svého béčkového režiséra a ti společně přicházejí s dalším filmem, který nejpozději při sledování závěrečných titulků pustíte z hlavy. Neopakují se největší Seagalovy hrůzy. Bruce je uvědomělý alespoň v tom, že děj se neodehrává v Bulharsku a on sám vždy jen tak stojí opodál a tahá za nitky. Hlavní roli dostal nějaký irský plnoštíhlý holohlavý chlápek, který zrovna dvakrát charismatu nepobral. 30% ()

zekon odpad!

po 20ti minutách jsem zjistil že mi je úplně jedno co se v nějakých 10ti minutách stalo a je mi u řiti kdo co a jak. Hrozná nuda, otřesně zpracované přestřelky, nekonečné zásobníky. Aby se 30 policajtů netrefilo do zad stojícího frajera s brokovnicí na to fakt musí mít dnes žaludek i puberťák. Willis začíná hrát asi ze zoufalství v čemkoli. ()

Tom Hardy

Brian A. Miller se zkrátka řemeslu pořádně nenaučí - i když má k dispozici otevřený set, kde se střílí policisté a lupiči a šlo by z toho vytřískat solidní scénu, stejně to natočí/sestříhá jak amatér bez znalosti základů (ve smyslu "jak se střihem tvoří dynamika", případně "jak střídat záběry pro přehlednost situace"). NICMÉNĚ v rámci děje je to vlastně neurážející klasika (v kategorii béčkových videovýplachů), Michael Chiklis v hlavní roli neurazí, Bruce Willis se tradičně pronudí pár minutami scén, které nejspíš natočil během jediného odpoledne, závěrečný twist je čitelný na míle dopředu a je tu naštěstí slušný bodycount, takže to ve výsledku docela odsýpá. Dobré to není ani omylem, ale aspoň z toho nekrvácí oči. Dokonce nechybí snaha o budování příběhu a rozmanitost lokací, což je po otřesném Backtrace se Stallonem výrazný pokrok. Ale stejně si 10 Minutes Gone budou všichni nakonec pamatovat hlavně pro to, že jde o film s nejplešatějším plakátem vůbec... ()

• Film se natáčel v Cincinnati (Ohio, USA). (GASTON73)