Reklama

Reklama

Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (612)

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době svižná, kvalitní a napínavá akce, která se sice nápadně podobá hlavnímu konceptu Na hraně zítřka, nicméně průběh je o chlup odlišný. Chris Pratt je skvělý, v CZ dabingu vlastně ještě lepší, akce je přehledná, nápaditá a drsná, a i přesto, že jde o PG13, tak se zde nějakým třískáním o zeď nebo lámaním vazů nešetří. Příběh je místy trochu uspěchaný a kdo bude chtít hledat chyby, ten je rozhodně najde, s čímž mám jediný problém a proto nejdu do plné pětky, ale jinak jsem hodně spokojený a nemám výhrady. Pratta doplní i šikovní a známí herci ve vedlejších rolích, vizuálně je film bezchybný a vzhled monster je taky docela originální, slizký a jejich bojové pohyby se jen tak neokoukají. Po nějakém čase jde konečně o scifi mimozemskou invazivní žánrovku, která pobaví a donutí diváka dokousat si nehty do krve, což je v tomhle typu filmů jeden z hlavních cílových aspektů. Rozhodně předčil moje očekávání. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Chris Pratt má za sebou misi v Iráku, je tak trochu vědec a tak trochu učitel. A otec malé holčičky. A ví, že za pár desítek let napadnou Zemi nepřátelští mimozemšťané. Lidé zoufale prohrávají a nějakého hlavouna napadne, že by se do války mohli posílat rekruty, které válečné časy teprve čekají. A zrovna přichází i Prattova chvíle. Nápad na rekrutování vojáků z minulosti do budoucí války je poměrně neotřelý a docela se s ním po určitou dobu solidně pracuje. Zhruba hodinku před koncem se to ale začne bořit, řešení letitého boje přináší vlastně náhoda. Vláda má pásku na očích, zachránit svět nakonec musí poslepovaná banda mnohdy bez vojenských zkušeností. Tvůrci si berou inspiraci v podstatě napříč žánry, a sic jejich mimozemšťané vypadají poměrně originálně a řežba je to občas velice slušná, postavy jsou nezajímavé a nápady dojdou velmi brzy. Je to moc ukecané, chybí humor i skutečné emoce, roztahané scény měli tvůrci prostříhat. Pratt nudil, černoši otravovali, Yvonne Strahovski naopak k nakousnutí. Režie Chrise McKaye prostě nemá nijak výrazný styl a nedonutí vypnout mozek díky jakési přirozené lehkosti a na druhé straně údernosti jako u jiných tvůrců. Přesto tři až čtyři hvězdy. ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Velká filmová loupež, která úspěšně vykrádá Vetřelce, Terminátora (a všechny jejich deriváty) Věc, Na hraně zítřka, Vodní svět, Útok z hlubin a bůhvíkolik dalších snímků. Je nacpaná pitomostmi a sledovat ji lze s potěšením jen pokud jakoukoliv logiku hodíte za hlavu, nevadí vám přehršle rodinných hodnot v jedné z hlavních rolí a přistoupíte na to, že svět bude zase jednou zachráněn mj. i za pomoci  podivínských amerických středoškoláků s vášní pro sopečné erupce. Na druhé straně má snímek více než slušné a dobře hrající obsazení, celý ten mišmaš kupodivu dobře drží pohromadě a svižně odsýpá a co hlavně - jako hlavní trumf vlastní - troufnu si říci - nejvymazlenější mimozemské monstrum poslední dekády, na jehož eskapády je opravdu radost pohledět. Suma sumárum jsem se skutečně dobře pobavil a více než 2 hodiny ve společnosti bělohrotů utekly jako voda - 3,5*, s klidným svědomím zaokrouhlených nahoru. ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Mohlo to být horší, ale zároveň to mohlo být i daleko lepší. The Tomorrow War chce být novým Dnem nezávislosti (vtip s Willem Smithem tu není náhodou), bohužel ale nezvládá klíčovou věc – sladění dramatu a komedie. Chris McKay přebíhá mezi osudovou akční sci-fi a cheesy béčkem až příliš nešetrně a vlastně si odmítá vybrat, co by chtěl poslat do světa. Výsledek je tak silný v jednotlivostech (epické řežby s mimozemšťany, rodinné vztahy, design a výprava), jako celek ale často kulhá a na každé ždímání emocí tu připadá pár marných pokusů o humor nebo zbytečných agitek a wtf zvratů. Jako velká popcornová jízda je to nakonec i přes všechny chyby ok. V rámci žánru se ale jedná o slabší kousek, u něhož zamrzí absence rozhodnutí, jestli to celé má být akční nářez, vztahové drama nebo over-the-top sci-fi blbina. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Mal som dosť, keď tam v neprehľadnej streľbe černoch asi 120x za sebou zopakoval slovo shit. To sa musel scenárista zapotiť. 120 krát napísať to isté slovo, to je pomaly ako trest od pani triednej učiteľky. A vlastne mal ostať len pri tomto, pretože zvyšok bol zdrap papiera s dierami, v podstate Edge of tomorrow z výpredaja za korunu. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení začalo 1. září 2019 a skončilo 12. ledna 2020. Natáčelo se na Islandu a v Atlantě. (SONY_)
  • Film by vyroben společností Paramount pro kina, ale díky viru covid-19 ho Paramount prodal Amazon Prime Video za 200 milionů amerických dolarů. (JasonCZ)
  • V čase 44:45 má Dan (Chris Pratt) najít 12 modrých ampulí. Ve skutečnosti jich je ale 15. (SniperG1)

Související novinky

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (více)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (více)

Reklama

Reklama