Reklama

Reklama

Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (448)

T2 

všechny recenze uživatele

Jednoznačne tomu chýba lepšia dejová svižnosť, zaujímavejšie postavy a určite lepšia nápaditosť. Príde to dosť schématické a na lepšiu úroveň to nevytiahne ani ako tak snaživý Chris Pratt, sám to veru neutiahne. Pre mňa premárnená príležitosť ako Jurský svet 2. No a v priamej konkurencii filmu Na hrane zajtrajška sa to fakt ani len nechytá. /40%/ ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Tyhlety vetřelčí deriváty v roce 2021 snad už baví jenom verbala a další jednobuněčné organismy. Kdyby to občas nemělo bombastické CGI, nemá to nic. A mimické pokusy Chrise Pratta o vyjádření hlubších emocí jsou poměrně komické, jako Star-Lord je O.K., tam jeho topornost nevadí, ale do charakterního herce má jinak sakra daleko. ()

Reklama

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Trailery téhle akční sci-fi dobrou službu neudělaly, a i když pak Válka zítřka zamířila rovnou na stream, člověk tak nějak předpokládal, že ho nečeká zrovna kvalitní podívaná. Ale ono to tentokrát dopadlo až nečekaně dobře. The Tomorrow War má k dokonalému filmu hodně daleko, ty dvě a čtvrt hodiny u televize však uběhnou příjemně rychle. Tvůrci sice dost nepokrytě vykrádají Na hraně zítřka, Terminátora, Vetřelce nebo dokonce Věc, ovšem kdo by se na ně zlobil za to, že hledají inspiraci u těch nejlepších? Chris McKay navíc po pomalém začátku dost šlápne na plyn a sype na diváky jednu akční scénu za druhou. Přičemž si pohlídal, aby se neokoukal styl a prostředí, takže po intenzivních bojích ve městě a jednom ne úplně povedeném loveckém výletu následuje velkolepá řežba, které by velké plátno dost slušelo, a celé je to zakončené zase malinko jinak. A šlape to celé dost dobře na to, aby člověk přehlédl, že je to docela dost prostinké. Pratt sice zpočátku hraje jako Star-Lord, ale jakmile se začnou dít vážné věci, nasadí seriózní tvář a docela mu to jde, designéři se u monster vpravdě vyblbli a já mám pár hodin po závěrečných titulcích chuť pustit si pár scén znovu. Kdo by to po těch mizerných upoutávkách čekal? ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Jebat, že zas ultrachytří a megaaltruističtí negři zachraňují Ameriku i svět a zkurvené bílé huby jsou jen tupá hrubá síla! Jebat dvojnásob, že z toho na všechny strany cákají téměř nepolknutelné výrony rodinných hovnot, až se vám chce nasraně poshazovat všechny ty katalogově lozkokošné blonďaté holšišky světa z útesu! A nejvíc, a to co možná nejbolestivěji, jebat všechny ty místní převkusné rozumbradáčské masturbační „autority“ a artové hnědopichy, kteří, když se po letech zase konečně objeví totálně vinně potěšující, ultimativně zábavný áčkový vě-fa námrd se skvělým spádem, ňuňavými emzáky a s xežrání Yvonkou ♥♥♥, jaký tu nebyl snad od dob Zítřka na hraně, jej odpálí tou svou téměř „aristotelecí logikou“ lobotomizovaných pětkovačů Dyslektického Cygána nebo upjatostí sebestředných uhrovitých olizovačů Kindergaarda do modrých čísel. No chudák film, na který se pak dívají takoví rádoby seriózní, nevkusní a pseudozákladně vzdělaní kokotci! ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Mohlo to být horší, ale zároveň to mohlo být i daleko lepší. The Tomorrow War chce být novým Dnem nezávislosti (vtip s Willem Smithem tu není náhodou), bohužel ale nezvládá klíčovou věc – sladění dramatu a komedie. Chris McKay přebíhá mezi osudovou akční sci-fi a cheesy béčkem až příliš nešetrně a vlastně si odmítá vybrat, co by chtěl poslat do světa. Výsledek je tak silný v jednotlivostech (epické řežby s mimozemšťany, rodinné vztahy, design a výprava), jako celek ale často kulhá a na každé ždímání emocí tu připadá pár marných pokusů o humor nebo zbytečných agitek a wtf zvratů. Jako velká popcornová jízda je to nakonec i přes všechny chyby ok. V rámci žánru se ale jedná o slabší kousek, u něhož zamrzí absence rozhodnutí, jestli to celé má být akční nářez, vztahové drama nebo over-the-top sci-fi blbina. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení začalo 1. září 2019 a skončilo 12. ledna 2020. Natáčelo se na Islandu a v Atlantě. (SONY_)
  • Film by vyroben společností Paramount pro kina, ale díky viru covid-19 ho Paramount prodal Amazon Prime Video za 200 milionů amerických dolarů. (JasonCZ)

Reklama

Reklama