Wo de shao nu shi dai

Drama / Komedie / Romantický

Tchaj-wan, 2015, 134 min

Yushan Chen

Ju-Feng Yeh

mile, oddychove... slabsie 4*... necakajte nejaku silnu story, ani vas to uplne mozno nevtiahne, ze sa citite ako sucast filmu... ale stale velmi mile (len jedna vycitka z profesionalnej deformacie... ta mlada herecka ma TOTAL odlisny chrup ako starsia "verzia" nasej hlavnej hrdinky... normalne si take veci snazim nevsimat, ale toto bolo prilis :D )(24.10.2017)

Zápletka o inteligentnej a vzdelanej študentke, ktorá sa zamiluje do svojho pravého protikladu, mladíka, ktorý je v triede najslabší, ale aj tak je za neustále bitky a arogantný prístup v kolektíve obľúbený patrí v tomto žánri jednoznačne medzi tie moje najmenej obľúbené, ale aj tak sa z nej vo východoázijskej produkcii až prekvapivo často darí vyťažiť nadštandardná úroveň, čo je aj tento prípad a preto som rád, že som to nevynechal. A tak síce aj v tomto prípade platí, že romantická línia až na pár pekných momentov na mňa vôbec nefungovala a bolo mi prakticky úplne jedno, s kým nakoniec hlavná hrdinka vytvorí pár, ale inak ma to dosť bavilo. Dej síce neponúkne moc výnimočných sekvencií, na ktoré by sa dalo dlhšie spomínať, ale vyhovoval mi, napríklad aj celá tá situácia v škole s prísnym vedením a súdržnosťou študentov, len to prepojenie súčasnosti s minulosťou mohlo mať kľudne aj viac priestoru. Atmosféra je tradične výborná, takže sa mi na to príjemne pozeralo, ideálne sa striedajú odľahčené momentmi s tými vážnejšímí a určite musím pochváliť úplný záver, ten sa mi veľmi páčil. A aj vzhľadom na dĺžku mi to celé ubehlo až prekvapivo rýchlo. Postavy síce mohli byť vybrané aj lepšie, ani k jednej som si nedokázal vytvoriť lepší vzťah, dokonca ani k hlavnej hrdinke, ale aspoň mi ani nikto nevadil a pre potreby filmu mi to aj celkom stačilo. A vizuálne tomu nemám čo vytknúť, ale na to som si už pri Tchaj-wanskej produkcii zvykol. Takže Our times vo svojom žánri v ničom nevyniká a znovu si ho už asi nepozriem, ale určite nemôžem hodnotiť horšie, podobne ladené filmy pozerám rád, záporov je tu minimum, nenudil som sa a dokázalo mi to zdvihnúť náladu a tak som od tohto dostal presne to, čo som aj chcel. 72%(16.2.2016)

Zase jednou taiwanská romantická komedie ze školního prostředí, až si říkám, jestli teď nastoupila nějaká taiwanská vlna, jak kdysi přišla korejská. Jen mi ty filmy přijdou dost podobné, hlavně ve svých záporech - humor je někdy až toaletní a postavy vyhnané do extrému. Za mě škoda a lidštější přístup by mě potěšil. 65 %(25.3.2018)

Taka zenska verzia You are the Apple of my Eye. Takze nesledujeme stredoskolske trampoty plne zabavy a prvej lasky z pohladu mladika ale dievcata. Je to menej vtipne a aj ked sa to viac sustredi na romanticku liniu, tak ta paradoxne nie je nejak extra silna a vela emocii vo mne nevydolovala. Asi to bude tym, ze nepôsobi ako vztah stredoskolakov ale je to tak naivne ako vztah deti zo zakladky. Stopaz sa mi zdala tiez az prilis prestrelena a kludne by som polhodinu vystrihal. Napriek tomu mam z filmu velmi prijemny pocit a dve prekrasne sceny sa tu najdu. Prva je ta, ked sa hlavna hrdinka vzoprie nespravodlivemu riaditelovi a postupne sa k nej pridaju aj ostatni ziaci. Mal som chut postavit sa a tiez zakricat nejake vyhlasenie ako ostatni. A druhou skvelou scenou je cameo vystup Andyho Laua, ktory je proste roztomily a asi by som sa s nim tiez s chuti vyfotil. Takze aj ked ma film chyby, tak naladu dokaze sprijemnit bezchybne. 7/10.(2.9.2016)

Vôbec neviem ako to tí naši ázijskí susedia robia, ale ich filmy mi poslednej dobe tak neskutočne lahodia, že mám pocit, že sa začína vracať éra dobrých poctivých filmov s dobrými zápletkami. Podobne ako v prípade The Beauty Inside je "Our Times" veľmi príjemným romantickým filmom, ktorý máme spočiatku ochutený ľahkou, no príjemne stráviteľnou komédiou. Potom je to ale skutočne láskavým príjemným filmom, ktorý presne vie čo chce povedať a ide si za tým. Vivian Sung je v tomto filme neskutočne príjemná a po celý čas, čo som ju sledoval som voči nej prechovával obrovské sympatie, no súčasne aj jemnú dávku ľútosti k jej postave. Myslím si, že možno prvých 30 minút filmu môže trošku pôsobiť príliš preafektovane a divne, no keď sa reálny príbeh nakopne, tak je to aj zábavné, no súčasne aj maximálne láskavé. Romantika medzi našimi hrdinami funguje a obaja sú veľmi dobrí. Čo je ale dôležité je fakt, že ich oboch stihneme veľmi dobre spoznať a všetko to medzi nimi krásne ladí. Film nepôsobí ani presladene, ani pateticky a ani nepotrebuje veľkú dávku klišé, ktoré sme videli miliónkrát a jediné čo robia je nás otravujú. Naši hrdinovia si reálne nemusia dať ani jednu pusu na to, aby to fungovalo. A vieme, že všetky emócie a reakcie sú prirodzené a úprimné. A všetky vznikajú z adekvátnych dôvodov. A určite si treba zapamätať, že dievčatá sú komplikované. A najmä keď hovoria, že je všetko v poriadku, často to môže znamenať, že niečo v poriadku nie je. Záver je možno trošku pritiahnutý za vlasy, ale na druhú stranu si povedzme pravdu - Nepotešilo vás to? Nechceli ste vidieť taký záver? Nezaslúžila si to Truly po tom všetkom? Toto je ten koniec, ktorý chceme vidieť, pretože naši hrdinovia sú nám veľmi sympatickí a vieme, že tá chémia tam šlape na sto percent. Prajem si, aby sa točilo viac romantických filmov ako je "Our Times." Pretože to skutočne viac ukáže skutočného srdca a uveriteľných emócií, než prefláknuté romantické bláboly alá The Choice. Ak chcem vidieť romantický film, musím mu veriť, musím poznať postavy a ich vzťah musí byť postavený na reálnych základoch. Takto si to predstavujem. Láskavý, príjemný a veľmi krásny romantický film. A čo ešte by som pochválil? Príjemnú záverečnú skladbu. Hodnotenie: A(9.5.2016)

Dvouhodinový romantický film s Tchaj-wanu? Nečekal jsem, že mě to tak dostane, ale stalo se. Byly zde scény, které mě emotivně skoro vyčerpaly, většinou tedy k slzám. Ono to není nějak moc objevné, ale ten příběh je podán tak krásně lidsky a ty postavy jsou tak krásně podány, že jsem si ty dvě hodiny prostě užil naplno.(11.12.2015)

Veľmi príjemný film, ktorý je v podstate teenage romantickou komédiou, ale svojim štýlom a prevedením hravo schová do vrecka drvivú väčšinu amerických filmov tohto žánru. Malo to v sebe naozaj dobrý feeling, dôvtip, vydarené dialógy a minimum trápnosti a teatrálnosti, čo je skutočne chvályhodné! Navyše, aj hudba, ktorá príbeh sprevádzala, milo prekvapila. Jediná škoda, že to bolo miestami zbytočne naťahované. Za veľké plus však považujem to, že hoci bolo viacmenej jasné, kam emócie hlavných postáv budú smerovať, tak štýl akým to bolo podané, bol skutočne pútavý a miestami aj dojemný. Takže celkovo, trefa do čierneho. Amerika, uč sa od Ázie!(8.8.2019)

Ona je šprtka, která se zamiluje do nejoblíbenějšího kluka na škole. On je rváč a flákač, který se zamiluje do nejkrásnější holky na škole. Jejich idolové ale tvoří pár. Hlavní hrdiny spojí putující chain letter, stanou se z nich ,,přátelé" a rozhodnou se vzájemně si vypomoc a pár rozdělit. Feelingem to připomíná na Tchaj-wanu mega populární You are the Apple of my Eye. Ačkoliv by se objektivně dalo říct, že ta romantika byla tentokrát over-the-top, mně osobně to nevadí. Ono je to celý tak příjemný, že to člověka zahřeje u srdíčka a po shlédnutí zanechá pocit spokojenosti. V tomhle žánru se prostě na Tchaj-wanu chytli, a když připočteme zahraniční distribuci, tak se Our Times stává nejvýdělečnějším tchajwanským snímkem všech dob.(21.12.2015)

"Jednoho dne Andyho Laua požádám, aby ti zazpíval. To určitě." ッ ...Provokativní frajírek & roztomilá přemýšlivka z Klubu odkopnutých společně kují pikle obvyklé i neobvyklé. Pohodová záležitost. ッ(26.5.2016)

• Linaroth

Žánrovka, která překvapí jen tím, že si vypůjčuje narativní styl korejské My Sassy Girl. Bohužel, ve chvíli, kdy jsem dostal naservírované vysvětlení filmu, už my byly hlavní postavy celkem ukradené. Částečně za to může přehrávání hozené hodně přes čáru, částečně mi film znechutilo vrstvení jednoho klišé za druhým. Bonusové body za scénu, kde se objeví Andy Lau.(20.6.2016)

Přepálená stopáž filmu moc nepomohla.(9.2.2016)

• tompaulman

Nudné, kýčovité a zbytečně dlouhé.(6.6.2016)

klasicka zapletka o milostnom trojuholniku (resp 4-uholniku) a premene skaredeho kacatka (ako vzdy, staci odstranit dioptrie a zmenit uces), plus tradicny otrepany zadrhel kde jedna postava nieoc taji. anyway, postava gang bossa sa mi pacila a na nerdku som si nie uplne zvykol ale dalo sa to prekusnut. pacil sa mi obzvlast koniec kde sa konecne zjavil aj idol Andy Lau. koniec dobry vsetko dobre.(8.5.2016)

Klasický romantický film v asijském pojetí. Popravdě tenhle příběh mi na chvíli i dal naději na originální konec, ale bohužel jsem se spletla. Nicméně asi celé tři čtvrtiny filmu byly skvělé. Humoru a zasněné naivní romantiky je tu dost, herci jsou sympatičtí. Moc pěkný film.(13.12.2016)

O nad hodnocení asijských filmu na csfd kolují po světě legendy. A jak je vidno, jsou pravdivé.(24.1.2016)