Vnitřní krása (festivalový název)

• Jižní Korea

Byooti insaideu

• Jižní Korea

뷰티 인사이드

The Beauty Inside

Romantický / Drama

Jižní Korea, 2014, 127 min

Romantika, ve které se v roli hlavní postavy vystřídá více jako stovka různých herců a přesto panuje 100% chemie mezi ústřední "dvojicí", to se jen tak nevidí. Originální námět, typický korejský filmařský styl (avšak bez přehnané porce sentimentu), úžasná Hyo-joo Han a překvapivě i trochu českého prostředí. Film je to na zlepšení špatné nálady naprosto ideální.(17.4.2016)

Praha je všech světů ráj, ať žije.......na konci jsem se pomalu ztrácela, jak jsem hledala lokality po kterých jsem se xkrát procházela, ale to už byl konec jasný, tak jsem mohla klidně brouzdat po Malé Straně atd.. Originální, prima koukatelná fantasy romantická komedie, kde se mi to asi nejvíc líbilo s tím malým klučinou, co trochu přebral. A spoustu židlí, kde jsem jen mohla tiše a závistivě přihlížet, protože zrovna jednu emča potřebuje do svého pokoje a taky musí pohodlná, aby se mohla dívat pak na takové filmy jako byla třeba Vnitřní krása s hezkým soundtrackem.(20.1.2016)

Před třemi lety vznikl v USA stejnojmenný šestidílný pětiminutový seriál o chlapíkovi, který se každý den probudí v jiném těle. Vpodstatě všechno ze seriálu je i zde. V komentářích u seriálu lidé psali, že by si přáli, aby byl delší. Myslím, že se korejským tvůrcům velmi dobře povedlo rozvést téma seriálu na dvojnásobek času a tato část je stále nesmírně kompaktní. Poznamenávám, že jsem viděl film dřív, než seriál a připadlo mi to tak i bez znalosti děje seriálu - zhruba v polovině jsem se díval, jestli už jsem na konci, protože jsem měl pocit, že "teď to musí skončit". Místo toho přišla určitá změna a tvůrci se vydali jinam, než v seriálu. Měl jsem pocit hluchého období. Nicméně pak se na jednom dřevěném prkně objeví nápis "Made in Czech Republic" a mě to opět začalo zajímat. Finálně: Druhá polovina (silnější 3*) není zdaleka tak dobrá jako první (veelmi silné 4*), nicméně jako celek to je dobré (pomohlo by za každou cenu nenatahovat film na dvě hodiny). Střídání vzhledu hlavního hrdiny je stejně zajímavé jako v seriálu a Han Hyo-joo to svojí krásou a sympatičností dost ukotvuje. ■ Připadne být přirozenější, když se hlavní hrdina zabývá ve filmu výrobou a designováním nábytku, než když podniká se starožitnostmi (v seriálu). ■ Scéna, ve které se objeví Park Shin-hye, byla funny :). ■ Na konci titulků je bonusová scéna. ■ Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=zQvPJjDRMcY ■ Po druhém vidění mi připadlo být kompaktnější.(28.10.2015)

Pro mnohé divačky dopředu asi nejlepší film letošní Filmasie. Příjemně plynoucí romantika s originálním námětem, pro nepoučené překvapivou českou stopou a velice sympatickou hlavní hrdinkou. Krapet trpí rozvleklostí v druhé polovině a z Prahy pohříchu moc lokací neukáže, ale příznivce korejských melodramat jistě potěší.(24.11.2015)

Skrz na skrz procítěné, až sentimentální, krásné dílo nabyté emocemi a láskou. Velkou poklonu Hyo-joo Han za přesvědčivé a procítěné ztvárnění její role. Natáčení to pro ni muselo být vskutku zajímavé, jelikož přes stovku hereckých partnerů nemá herečka každý den. Pěkné romantické drama s krásným závěrem a posledním záběrem, který je dokonalou třešničkou tohoto dortu. Takové panorama je pouze u nás.(10.1.2016)

• - V roli Kim Woo-jina se vystřídalo 123 herců, mezi nimi jak ostřílení veteráni, tak především nespočet vycházejících hvězd korejské kinematografie a reprezentantů hallyu wave. (Zdroj: Filmasia)