poster

Polojasno

Drama

Česko, 1999, 87 min

 • kinej
  ***

  Na televizní film to není špatné, ale nelíbilo se mi až příliš okaté a nezdařené vykrádání JFK Olivera Stonea. Herecky velmi rozporupné, zatímco Postránecký zazářil, představitelé hlavní role jakoby neusnesli břímě povalené na ústřední hrdiny. Střídání dokuemtárních a hranných záběrů není příliš šťastnou volbou a také některé záběry jsou zbytečně předramatozované. Ale jinak dobré.(28.11.2008)

 • NinonL
  ****

  Film možná není na 4 hvězdy, ale to zklamání a rány do palice, které autor v průběhu vyšetřování dostával jednu za druhou, musely vážně bolet. Prožila jsem si tu hořkost s ním, přestože už dávno iluze o politicích nemám. Dnes už tento film zřejmě nikoho nezajímá. Dnes jsou nové ideologie, nové ideály, nové iluze a nové demonstrace mladých za "tu jedinou správnou věc".(27.11.2014)

 • Paity
  ***

  Není to sice bůh ví co, ale Polojasno alespoň částečně skutečně demonstruje, jak vlastně "revoluce" v 1989 probíhala, respektive události, které následovaly. Zejména názorně je zobrazena snaha tehdejších pohlavárů, kteří si připravují nové posty, vyvinit se ze všeho a převléknout kabát, což se jim všem až na Štěpána velmi dobře podařilo a dnes jim říkáme "pane řediteli", "pane inženýre" a "pane plukovníku".(11.7.2012)

 • argenson
  ****

  Já osobně Polojasno považuju za jeden z nejlepších filmařských příspěvků k událostem listopadu 89. Vedle přehnaně patetických dokumentů je tohle míň patetický, ale neskutečně emocionální film, který navíc s účastí známých (a ve svých rolích výborných) herců je pro řadového diváka určitě přínosnější. Povinně bych to pouštěl na školách. A z úlisného estebáka a bohorovných hlášek Alojze Lorence mě mrazí ještě dnes.(20.12.2011)

 • mis-ko
  **

  Obsah poráža formu nie na body, ale rovno KO. Každý druhý záber je detail na oko a ak náhodou nie, tak na oko a spotené čelo. Do toho čiernbiele zábery akože priemyslenou kamerou sprevádzené "nepostrádetaľným" bzučaním zoomu, roztrasené a spomalené zábery, atď. Príliš veľa strihu, príliš málo filmu.(20.11.2004)

 • - Ve filmu jsou použity autentické záběry ze 17. listopadu 1989. (Elisebah)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace