Roztříštění

• USA Fractured (více)

Jeho žena a zraněná dcera se při návštěvě pohotovosti ztratily a zděšený muž je marně hledá po celé nemocnici. Začíná si být jistý, že doktoři něco tají. (Netflix)

Soweek

3,5*. Anderson není v žánru mindfuck movies žádným nováčkem ( Stonehearts Asylum ), ale bohužel vždycky hrál druhé housle. Do áčkového týmu k Inception, Shutter Island a spol. se bohužel ještě nedostal a nedostane se tam ani tímto snímkem. Fractured je další z řady filmů, který sází na tzv. twisted ending, který by Vám měl změnit celý pohled na film. Naštěstí ale Anderson ví, že zápletka není tak kvalitní, aby diváka na konci opravdu překvapil, takže volí cestu jinou, dle mého správnou úměrně ke kvalitě filmu. V podstatě hned na začátku Vám Anderson prozradí, že konec bude "twisted" a možné závěry jsou pouze 2. Přitom celý průběh filmu Vás masíruje a dává důvody, které Vás různě přehoupávají mezi těmito možnostmi, takže v podstatě celý film nevíte, jestli to skončí závěrem č.1 nebo č.2. Dojem z filmu mi bohužel kazí Worthington, který prostě není dobrý ani sympatický herec. ()

Lukoboss

Nebylo to úplně špatný, v první polovině se daří budovat paranoickou atmosféru celkem slušně, po čase si to divák zvyklej na takovej žánr už začne pomalu skládat k sobě. Ve výsledku to pak nepřinese žádnej wow efekt, kterej by tomu přidal plusový body. Na tohle se podívate jednou, řeknete si, že to nebylo až takový utrpení, ale stačilo. Film, kterej zapadne do průměru a pravděpodobně tma i zůstane, protože na víc nemá. ()

sedm.1

Tomuto thrilleru ubližuje prakticky jen jediná, ovšem zásadní věc, a to neoddiskutovatelná předvídatelnost pointy, neboť jsem přesvědčen, že i divák, který toho nemá až tolik nakoukáno, tak stejně velmi brzy, díky mnoha neohrabaným indiciím, rozpozná, co to na něj tvůrci vlastně kují. A bohužel samotný závěr onu předpokládanou pointu jen potvrdil, nehledě na to, že těch jiných možností tam navíc ani moc nebylo. Škoda je to pak o to víc, že jinak jde o žánrově působivou podívanou, která disponuje prakticky všemi ingrediencemi pro to, aby se jednalo o rozhodně funkční a nenudící filmový zážitek, na čemž se podílí hlavně stísněná atmosféra, i přes očekávanou pointu napětí a především Sam Worthington, který podal vážně přesvědčivý herecký výkon a vlastně jen díky němu jsem chvílemi i pochyboval, jestli to celé náhodou nedopadne jinak, čímž se jeho výkon dá označit za daleko přínosnější, než výkony lidí za kamerou, podílejících se na celém tomto snímku. Fajn je jinak i spád a několik emočně silných scén, nicméně musím zopakovat, celý film bohužel hodně shazuje zmiňovaná pointa, kdy prostě když divák prakticky na jistotu ví, jak to dopadne, jen těžko si pak může, zvlášť takovýto typ filmu, užít v plné intenzitě. ()

666Carnage

S tímhle filmem jsem hodně v ouklandu protože mi bavil od první minuty do poslední. Měl jsem asi tak tři verze jak to dopadne a až ta třetí byla správná. Film měl slušný tempo a nebylo moc hluchých míst. Sam Worthington nehrál špatně. Mám rád tyhle mysteriozní thrillery. 75% ()

WathanajX

SPOILERY! Velmi zajímavý námět, který mi hned učaroval. Očekávala jsem další napínavý thriller a i přes to, že je film od Netflixu jsem na něj byla opravdu zvědavá. Klady: Miluju snímky, kde je divák podobně jako hlavní postava zcela mimo a neví čemu ani komu má věřit a jistý si není ani svou vlastní myslí. Od doby, co se děj přesunul do nemocnice jsem byla napnutá jak kšandy. Většinu filmu jsem díky hereckému výkonu Sama byla podobně jako hlavní postava zcela mimo a vynervovaná ze situace, do které se dostal. Děsivý, temný a nervy drásající thriller. Spokojenost! Zápory: Těch prvních cca 30 minut se za mě až moc táhlo. Nazvala bych to klasickou Netflix nudnou ukecanou výplní. I když to nerada přiznávám, film je od půlky víceméně jasný. Divák tuší, kde je pravda jen chvílemi střídá jeden nebo druhý možný scénář podle okolností. Ale skutečnost je zjevná už od příchodu do nemocnice. Ty náznaky byly místy až příliš do očí bijící a nějaký závěrečný mindfuck se tedy bohužel moc nekonal. Očekávala jsem třetí alternativu příběhu ale bohužel. I přes to mě snímek udržel napnutou až do poslední chvíle, kdy jsem doufala, že to celé přeci nemůže být pravda… Hodnocení: 85 % / 8 z 10 – Pro milovníky temných thrillerů. Jelikož znám zápletku kdo ví, jestli se ještě někdy k filmu vrátím. (56.) ()

Junglista

Já věděl, že na tu vábničku od tvůrců nemám skočit, takže jsem v podstatě odhad, kam to bude směřovat. Ale to neznamená, že bych si neužíval twisty a občas dokonce nezapochyboval, jestli si se mnou mysl nehraje. Přesně typ filmu, co mám rád a v tomhle subžánru patří rozhodně k těm lepším. A Worthington se konečně naučil hrát, tohle byla první role, kdy jsem mu tu postavu věřil. ()

Hanys_

Další cvičky od netflixu. A s křížkem po funuse. Protože po všech těch mindfuc(k)ích, tohle asi málokoho překvapí, takže i ten závěr je vlastně čitelný dost brzo. A to je asi jediný větší problém, protože Anderson si fainově pohrává s atmosférou a Worthingtona vybičoval k nejlepšímu výkonu v kariéře. ()

kery-

Hodně váhám mezi 4 a 5 hvězdami. Jedná se o herecký orchestr, kde všichni hrají dokonale tak, že minutu od minuty divák vůbec neví, komu a čemu má věřit a tempo hezky upaluje. Abych otevřel pusu až takhle, to jsem teda nečekal. Thriller se pomalu ale jistě začíná stávat mým nejoblíbenějším žánrem. ()

AdamesWWE

[8/10] Po dosť dlhej dobe som si pozrel naozaj kvalitný thriller, so všetkým čo k tomu patrí. Atmosféra dodáva deju skvelý nádych napätosti, na základe čoho som sa do filmu naozaj zažral a s očakávaním čakal na rozuzlenie príbehu. Nebolo to nič extra prekvapivé, ale pre film vhodné. Musím povedať že ma to zaujalo od začiatku, hlavne príbehom a jeho nepredvídateľnostou a aj slušnými hereckými výkonmi. Určite chválim a pozriem znova. ()

Corpsegrinder

Je velká škoda že zvrat je vyzrazen v podstatě hned na začátku a film se ani nesnaží to skrývat, naopak každejch pár vteřin na diváka pomrkává ať už je to částí dialogu nebo záběrem či chováním postav. Díky tomu si to následný pobíhání po nemocnici moc neužijete protože nic co se pak odehrálo mě nepřesvědčilo že bych měl pochybovat o tom jak to skončí. Pobavila však postava psycholožky, taková ta klasická postava která v těhle filmech slouží jen k tomu aby se hlavní postavu snažila přesvědčit o tom že je magor i když není, no jenže tady ho diagnostikuje naprosto správně :)) Zase musim uznat že to bylo koukatelný, taková kravinka co by člověk chytil v deset večer na Nově a z nudy to dokoukal. Pro vyšší hodnocení by to ovšem museli něčim okořenit, třeba i přidat trošku nadpřirozena a personál nemocnice "odlidštit". Takhle průměr. ()

Pat.Ko

Psychologický thriller, ktorý úspešne zanecháva diváka v neustálom napätí a neistote. Vyniká v niekoľkých kľúčových oblastiach, ktoré robia z neho pútavý a znepokojivý (v tom dobrom zmysle slova) zážitok. Najväčšie plus tohto filmu je určite jeho schopnosť vytvoriť znepokojujúcu atmosféru, ktorá sa nesie od začiatku až do konca. Réžia Brada Andersona účinne využíva zápletku a prostredie nemocnice na vyvolanie neustáleho napätia a otázok, čo sa vlastne deje. Atmosféra vytvára tajomné prostredie, ktoré zaručuje, že divák nikdy nie je úplne istý, čo bude nasledovať. Sam Worthington v tomto filme podal dokonalý výkon, miestami mi jeho výraz tváre pripomínal Castiela zo seriálu Supernatural, ktorého stvárnil Misha Collins. Späť k nemu... Jeho schopnosť prenášať emocionálnu záťaž a strach postavy na divákov je impozantná. Jeho postava má viac, a Worthington podáva vynikajúci výkon pri zachytení jeho emocionálnej rozpoltenosti a postupného psychologického rozkladu. Hudba je veľmi dôležitým prvkom, ktorý prispieva k celkovej nervozite a napätiu filmu. Skvelý výber hudby pomáha zdôrazniť kľúčové okamihy a držať diváka v strehu. Hudba je precízne prispôsobená k atmosfére filmu a hrá kľúčovú rolu pri budovaní napätia. Vizuálna stránka filmu je dobre vypracovaná, s kamerovými technikami, ktoré prispievajú k celkovému zážitku. Niekedy tajomné a klaustrofobické zábery sú využívané na posilnenie emocionálnej účinnosti a zdôraznenie dôležitých momentov. Tento film je bezpochyby výborným príspevkom k žánru psychologických thrillerov. 9/10 ()

Strandmon

Netflix se tentokrát opravdu vyšvihl. Mnozí zde píší, že je film po většinu času předvídatelný a chápu, že lidé co mají tyto thrillery nakoukané asi tuší, ale film se opravdu do poslední chvíle snaží veškeré mínění diváka nabourat a poměrně se mu to daří. Je zde plno dějových zákrutů, které s divákem bravůrně manipulují. Krásně to odsýpá a já se bavil opravdu po celou dobu. Uvidíme co nám Netflix nabídne dále. ()

Disease

Parádní psychothriller jako se točily v devadesátkách. Taky koukám, že rejža má za sebou Mechanika :-) Sice jsem měl celou dobu pocit, že to bude jinak, trochu složitěji, ale i takto byla pointa vcelku elegantní. ()

Prochy38

No ty vole.... Jako fakt jsem u toho seděl až do konce s otevřenou pusou a nevěřil. Konec pecka, celé pecka! Chybělo asi více takového nějakého umu... asi v té režijní pozic, nevím... něco mi prostě vadilo na té kompozici, ale síle příběhu to nevzalo ani trochu. ()

Esgalnor

Strhující thriller s hodně mrazivou atmosférou, který je skrz naskrz prošpikovaný zvraty a až do samotného konce diváka nechává tápat a hádat, co se vlastně stalo a jak to celé skončí. Našlapané tempo zde občas zakrývá větší či menší logické díry, některé indicie k rozuzlení jsou v úvodu možná až moc doslovné (přesto jsem si jimi až do samého konce nebyl zcela jistý) a Sam Worthington mi tedy v hlavní roli moc nesedl. Pořád jde ale o nadmíru vyvedenou skvělou jednohubku, jež nedá člověku vydechnout a z níž místy solidně zamrazí - možná i díky atmosférické hudbě, která za zmínku stojí. Revoluční dílo to není, ale na ponuré podzimní večery jde na Netflixu o dobrou volbu. ()