Atlantis

• Francie Atlantis (více)
Dokumentární / Hudební
Francie / Itálie, 1991, 78 min

Vydejte se na fascinující cestu do hlubin oceánu, kde kamera odhaluje podmořský život ve všech jeho možných podobách: let obřích rejnoků, balet lachtanů, namlouvací ceremoniály ryb nebo nenasytnost žraloků. To za doprovodu magických tónů hudby Erica Serry. (Magic Box)

Hawaj

Podmořský záběry bez keců, ale s velmi dobře vybranou muzikou. Úchvatná pastva pro oči, která se poněkud liší od podobnejch filmů. Vydržel bych na to čučet klidně i dvakrát dýl. Kamera Besson sám (je to starej potápeč). Úžasný kino zážitek s pár lidma, kteří marně čekali hraný pokračování jeho hlubiny :) ()

D.Moore

V hlavních rolích podmanivá hudba Erica Serry a krásy světa podmořského. Výsledkem je meditativní podívaná, při níž se člověk sám sebe ptá, k čemu to hernajs vlastně je, že umíme například vystřelovat rakety do vesmíru, když příroda dokáže všechno TOHLE a nás k tomu vůbec nepotřebuje. Naopak, spíš jí v tom překážíme. ()

JASON_X

Tohle je srovnatelné s Reggiem leda kvůli podobnému námětu, jinak ale Atlantis za Reggiovými filmy pokulhává ve všech směrech - barevně minimalistický a většinou jakoby závojem zastřený obraz (což bylo ale jistě záměrem), nevhodně zvolená hudba (Glasse nikterak neadoruju, ale při tomhle filmu se mi po jeho hudbě stýskalo - nejpříšernější hudební okamžik Atlantidy byl neuvěřitelně ohavný a nevkusný song v kapitole "láska") a celková nezáživnost, béčkovost, obyčejnost... Nejvíc (i hudebně) se mi líbila kapitola s mantou obrovskou, i několik dalších hezkých momentů tam bylo (červená chobotnice v chaluhovém(?) "lese", noc...), takže dejme tomu tři hvězdy za estetičnost, ale ani meditativně a ani informativně na mě snímek nijak zvlášť nezapůsobil. ()

buchannon odpad!

Kristepane, co je tohle za haluz a proč nad tím všichni slintají? Větší ******** aby pohledal. Tohle má být opravdu pokračování Magické hlubiny? Tak proč tam jsou jen jacísi mořští živočichové? Kdyby se aspoň pářili nebo se žrali navzájem, prostě jakákoli činnost a hlavně kdyby tam byl nějaký komentář. Víc jak hodinu čumět na nějaké ryby a poslouchat u toho hudbu, to považuji za kolosální ztrátu času, slušně řečeno. Anebo jsem měl napsat, jaké je tohle veliké umění? Myslím, že ne. ()

Stanislaus

Velkolepý dokument s nepřeberným množstvím sugestivních scén, které společně s fantastickou hudbou Erica Serry vytváří znamenitý audiovizuální zážitek. Film je na jedné straně běžným dokumentem o zvířatech, zatímco na druhé straně magickou symfonií, která je doprovázena unikátními obrazy. Nejpůsobivější scény byly pro mě ty s mantami a velrybími žraloky. ()

• S Bessonem se pod hladinu potápěli kameraman Christian Pétron, pomocný kameraman Francois Gentit, vedoucí produkce Marc Biehler a technik Jean-Marc Bour. (petaspur)
  • Režisér Luc Besson je synem potápěčských instruktorů. (petaspur)