Qian nu you hun

Hark Tsui

David Wu

Scénografie:

Kenneth Chung-man Yee

Máte chuť na létající wu-xia akčňák, barevnou fantasy pohádku nebo snad na romantickou komedii? Pokud jste hned třikrát odpověděli ano (existuje tu někdo takový?), pak s Chinese Ghost Story rozhodně chybu neuděláte. Naopak, zabijete tři mouchy jednou ranou, protože tenhle film je všechno dohromady, jenom ne horor. A nepřesvědčí mě o tom ani duo useknutých hlav a parta sympaticky uschlých zombie. Na podobné asijské ústřely jsem zvyklý, ale v tomhle případě mě celkem hodně iritovala ona romantická linie, navíc zabalená do cukrkandlových songů. Má to ale několik atmosférických momentů, místy je to sranda a ta vizuální stránka je taky povedená. Takže co teď? Má vůbec smysl jít do pokračování?(16.3.2013)

Asijská pohádka o tom, kterak se rek popleta do strašidelného domu dostal, kde do sladké prokleté dívčiny se zamiloval, s legendárním zabijákem potvor se spolčil, spolu s ním řadu soubojů s oživlými mrtvolami, duchy a obřím hnusem svedl a svou vyvolenou prokletí zbavit se pokusil. Zábavný mix mystického horroru, létacího kung-fu a komedie. Jen škoda nepřehledného střihu akčních částí, jinak by to opravdu bylo dokonalé.(11.9.2005)

Romantická hororová pohádka, kterou bych malým dětem rozhodně nepouštěl. Na mnoha místech je neuvěřitelně šílená, něco takového se moc často nevidí. Triky jsou na úrovni Červeného trpaslíka a nejen triky. Stejně jako u trpaslíka jsou i tady to nejdůležitější vynikající nápady, kterých je film plný. Někdy je těch šíleností i na mě moc, ale jinak je to moc pěkný film, který má duši a tou si vás získá.(29.7.2007)

Ano, zklamalo mě to vcelku, protože to je přes všechny ty efekty a obsazení pořád jen normální pohádka pro dospělé s příliš snadným řešením. Očekával jsem příliš… Co však nechápu je ignoranství nabubřele dávané najevo kritikou triků u filmu, který vznikl v roce 1987 v Hongkongu. Podle všeho jde totiž o „áčkový“ titul se skvělými triky s ohledem na místo a rok vzniku. 60 %(17.9.2008)

skor slabe styri...prakticky ani nemam co vytknut, len ma to nechytilo tak ako som si zelal. vizual je velmi schopny, zastarale digitalne efekty nevadia. mna osobne do deja nevtrhol pribeh, tuto vytku mozem kludne prisudit casu kedy film vznikol.. skoda, ze som film nevidel par rokov dozadu na nejakej osarpanej vhske.. 70%(24.8.2007)