poster

Qian nu you hun

 • Hong Kong

  倩女幽魂

 • Hong Kong

  倩女女幽 - 魂張國榮版 (八七版)

 • Hong Kong

  Sien nui yau wan

 • Velká Británie

  A Chinese Ghost Story

Akční / Fantasy / Romantický / Komedie

Hong Kong, 1987, 98 min

Režie:

Siu-Tung Ching

Scénář:

Kai-Chi Yuen

Producenti:

Hark Tsui

Střih:

David Wu

Scénografie:

Kenneth Chung-man Yee
(další profese)
 • Anderton
  ***

  Ázijské osemdesiatkové béčko. Romantická hororová fantasy, ktorá zaujme určite viac tým ako, ako o čom. Je to tak gýčové, ako je Čína veľká a možno aj preto je to celkom zábavné. Film má spád a na konci sa poriadne rozbehne. Len je škoda, že mi stále na tých postavách nijak extra nezáležalo. Zvolený koniec naznačuje, že sa rátalo s pokračovaním, preto ani film neprišiel s klasickým happyendom. Vlastne tento koniec sa ani zaškatuľkovať nedá. Takže príjemná exotická jednohubka, kde dostaneme síce niečo iné, ako z Hollywoodu, na Sama Raimiho si ale neraz spomeniete.(24.8.2016)

 • Ajantis
  **

  Přízrak své oběti omotává chapadly a snaží se je zlikvidovat tím, že jim svůj jazyk - jistě jen náhodou připomínající penis - nacpe do úst. A když se mu to nedaří, poplive nebožáka hustou bílou substancí, načež několik minut zírám na padesátiletého vousáče, jehož celý obličej je olepen spermatem, které stéká po jeho vousech... No, asi kvůli pomýlenému žánrovému zaškatulkování na csfd jsem nejen v tento moment opravdu vyjeveně zíral na to, co jsem si vlastně pustil. Sinnui yauman je především komedie, a to komedie situační, což se v první polovině nepěkně bije se snahou o navození tajemné atmosféry. Ta tedy představuje jednoduchý romantický příběh s lehce záhrobní tématikou a vydatně odlehčovaný humorem, ale docela pěkně zpracovaný. V druhé polovině jsem si pro změnu připadal, jako bych hrál Diablo II na Matějské pouti. Vousáč vykřikuje zaklínadla a z rukávu metá firebally na všechny strany, postavy i předměty létají vzduchem sem a tam, ale kvůli šílenému kameramanovi a střihači ani nevím, kde je nahoře a kde dole, a motá se mi hlava. Na takhle agresivní a zmatečnou podívanou se mi opravdu špatně kouká. Nebýt silně nepovedených akčních scén, byla by to příjemná pohádka, takhle uděluji pouze silné **.(6.12.2007)

 • Vavča
  *****

  Wow, tenhle film je pecka i po letech vizuálně nezestárl ani o den! Tým kameramanů Vám servíruje chutné záběry, Tony Siu-Tung Ching dává k dobru jako režisér nejen skvělou akční choreografii , ale hlavně romantický duchařský příběh, který výborně táhne dvojka Leslie Cheung a překrásná Joey Wang. Místo soubojů tu má hlavní místo spíše tento ústřední vztah, což je jedině dobře, protože je vkyreslen v živých barvách, dojde i na vtipné momenty, vizuální efekty působí stále hezky správným fantasy dojmem, dojde na kouzla, nemrtvé, duchy, skvěle nasmínaý úprk na koních lesem. K tomuto snímku se rád vrátím a těším se na pokračování.(23.11.2009)

 • Goldbeater
  ***

  Sinnui yauman je nejspíš můj první viděný hongkongský film. Je pro mě trochu těžké ho ohodnotit, protože má svou vlastní stylizaci, na kterou jsem dosud nebyl zvyklí. Pro někoho je to možná jen nevkusná kombinace fantasy, komedie a hororu, ale mně se to celkem i líbilo. Tenhle snímek má svůj půvab a myslím, že dnes již lze jen těžko natočit podobné dílo. Hudba byla krásná, stejně jako hlavní hrdinka Joey Wang. Místy mi Čínský strašidelný příběh připomínal o dvacet let starší ruský film Viy. Zajímavé a atmosferické, ale přes tři hvězdy asi zajít nemůžu.(12.11.2011)

 • Campbell
  ***

  Teda nic extra po takovéhle hodnocení jsem se neskutečně těšil, těšil jsem se na strach společněs kung-fu filmem spojeným dohromady, ale výsledek se mi zdál trošku přeplácanej. Příběh není nikterak objevný ale dokáže zaujmout, ale celkem mě zklamalo že na obrazovce se toho děje až moc. Ale zas tak hrozné to nebylo. Atmosféra by se dala na začátku krájet. Ale po chvilce se okoukala a některé romantické scény mi byly strašně naobtíž. Nicméně film bych zařadil spíše do průměru ale víkrát na to asi ani koukat nebudu.(31.3.2012)

 • - Zápletka pochází z čínského folkloru. Koncem 17. století ji zaznamenal Pu Songling z rané dynastie Qing, autor sbírky „Záznamy o podivném ze Studovny klábosení“, jehož příběhy se staly materiálem pro četné další hongkongské snímky, jako je například Dotek Zenu (1969). (Goldbeater)