Qian nu you hun

Hark Tsui

David Wu

Scénografie:

Chung Man Yee

Ano, zklamalo mě to vcelku, protože to je přes všechny ty efekty a obsazení pořád jen normální pohádka pro dospělé s příliš snadným řešením. Očekával jsem příliš… Co však nechápu je ignoranství nabubřele dávané najevo kritikou triků u filmu, který vznikl v roce 1987 v Hongkongu. Podle všeho jde totiž o „áčkový“ titul se skvělými triky s ohledem na místo a rok vzniku. 60 %(17.9.2008)

"Někteří lidé jsou děsivější než duchové. Jsou nebezpečnější." Krásná fantasy hororová pohádka z Číny, která sice může někomu připadat přitažená za vlasy, ale oni vždy trochu přehrávali. Pohádka plná vtipných momentů, hlášek, ale také krásné upřímné, leč zakázané, romantiky. Na své si přijdou fanoušci starších asijských akčňáků stejně tak jako hororový fandové. Vizuálně a trikově moc hezké, vtáhlo mě to do děje a nepustilo. A že tam byla chapadla a kdoví co ještě? To má 400 letý základ v kresbách šunga. Dobré filmové zpracování čínského folkloru. Akční, napínavé, strašidelné, romantické a zábavné.(14.4.2013)

Máte chuť na létající wu-xia akčňák, barevnou fantasy pohádku nebo snad na romantickou komedii? Pokud jste hned třikrát odpověděli ano (existuje tu někdo takový?), pak s Chinese Ghost Story rozhodně chybu neuděláte. Naopak, zabijete tři mouchy jednou ranou, protože tenhle film je všechno dohromady, jenom ne horor. A nepřesvědčí mě o tom ani duo useknutých hlav a parta sympaticky uschlých zombie. Na podobné asijské ústřely jsem zvyklý, ale v tomhle případě mě celkem hodně iritovala ona romantická linie, navíc zabalená do cukrkandlových songů. Má to ale několik atmosférických momentů, místy je to sranda a ta vizuální stránka je taky povedená. Takže co teď? Má vůbec smysl jít do pokračování?(16.3.2013)

Teda nic extra po takovéhle hodnocení jsem se neskutečně těšil, těšil jsem se na strach společněs kung-fu filmem spojeným dohromady, ale výsledek se mi zdál trošku přeplácanej. Příběh není nikterak objevný ale dokáže zaujmout, ale celkem mě zklamalo že na obrazovce se toho děje až moc. Ale zas tak hrozné to nebylo. Atmosféra by se dala na začátku krájet. Ale po chvilce se okoukala a některé romantické scény mi byly strašně naobtíž. Nicméně film bych zařadil spíše do průměru ale víkrát na to asi ani koukat nebudu.(31.3.2012)

Romantická hororová pohádka, kterou bych malým dětem rozhodně nepouštěl. Na mnoha místech je neuvěřitelně šílená, něco takového se moc často nevidí. Triky jsou na úrovni Červeného trpaslíka a nejen triky. Stejně jako u trpaslíka jsou i tady to nejdůležitější vynikající nápady, kterých je film plný. Někdy je těch šíleností i na mě moc, ale jinak je to moc pěkný film, který má duši a tou si vás získá.(29.7.2007)

• Joey Wang

• - Zápletka pochází z čínského folkloru. Koncem 17. století ji zaznamenal Pu Songling z rané dynastie Qing, autor sbírky „Záznamy o podivném ze Studovny klábosení“, jehož příběhy se staly materiálem pro četné další hongkongské snímky, jako je například Dotek Zenu (1969). (Goldbeater)