Stillwater sleduje amerického drsňáka z Oklahomy, který cestuje do Marseille navštívit svou dceru ve vězení za vraždu, o které tvrdí, že ji nespáchala. Konfrontován jazykovou bariérou, kulturními odlišnostmi a komplikovaným právním systémem si Bill Baker ve Francii buduje nový život s jediným cílem – osvobodit svou dceru. (Magic Box)

Polux

5/10 | Damon a zvláště Cottin hrají dobře, přičemž Damon mě svým civilním projevem příjemně překvapil. Breslin je také celkem fajn, ovšem nemá moc prostoru a malá Siauvaud je příjemně sympatická (což u dětských herců není pravidlo). A to je stran kladů asi vše. | Film rozehrává přespříliš témat (cizinec v zemi, jejímž jazykem nehovoří; sbližování s odcizenou dcerou; pátrání na vlastní pěst; kulturní střet Američana s Evropou; přátelství Damona se Siauvaud; romance Damona s Cottin a ještě další, které nebudu spoilerovat) a žádnému z nich se nevěnuje dostatečně do hloubky, resp. žádné z nich nemá prostor, aby se z něj stal nosný příběhový oblouk filmu a něco podstatného z něj vyplynulo. | Film si tak nějak plyne a po sáhodlouhých 140 minutách tak nějak skončí. Finále, resp. epilog, to pak celé jen podtrhuje. Působí totiž, že je ve filmu pouze z povinnosti dokončit příběhovou linku, přičemž katarze imho vůbec nefunguje, resp. stojí tak akorát za pokrčení rameny. | PeZet ()

RoyBatty444

Reálne pôsobiaci film o jednoduchom mužovi amerického vidieka. Snažiaceho zachrániť svoju dcéru z vazenia v cudzej krajine. Nie pre nedočkavích a ludí so silným cítením spravodlovosti. Niektoré veci som, ale nebral. Napriek stopáži to odsýpalo. ()

Zaks

Matt Damonova životná civilná rola. Parádne si strihol jedného obyčajného Amíka, ktorý sa vydal do Francúzska zachrániť svoju dcéru. Bez znalosti jazyka a miestnych pomerov to však má v Marseille ťažké. Miernym negatívom je trochu dlhšia stopáž, ale nenudil som sa. ()

Petbrab

Matt Damon malinko prkenný, ale film hodnotím celkově pozitivně. I když rozuzlení a konec jsem si představoval jinak. ()

veronikajel

Neskutecne dlouha stopaz, sceny ktere by tam byt vubec nemusely. Bill, ktery si mysli ze se kvuli nemu nauci cela Marseille anglicky, pritom on sam po 5 letech neumi ani pozdravit, Abigail Breslin jsem zkousla jen ve Znameni, ale i tak to stoji za zkouknuti. ()

Jurgen1488 odpad!

Když jsem tento film viděl, říkal jsem si jestli si režisér dělal srandu. Celý film mi přišel takový dost jednostranný. Camille Cottin na mě působila jako sluníčková pipka. Nemohl jsem film dokoukat ani dokonce, nesedl mi jak s herci tak i co se týče scénáře. Za mě 1/5 hvězd. ()

A.G.T.C.

Co to doprkynka je!? Jednu hvězdu jsem dal jen proto, že si někdo dal tu práci natočit tuhle kejdu. Viděl jsem 45 minut a byl jsem nucen ukončit sledování, hrůza děs.  A Matt Damon to je katastrofa!!!! Víc nemám slov. ()

Jimmy.y

Jsem poněkud rozpolcen.... Tak si to shrneme... Damon opět skvělý výkon, o tom žádna - Abi, nvm nvm... Otec, zjevně bývalý alkac vsadí všechno na nevinu své dcery, která nemá tátu příliš v lásce, ale nikoho jiného nemá! Táta ji věří a je přesvědčen, že by mu dcera nehlala, respektive, že mu řekla pravdu.... Zašlo to moc daleko, když vzal týpka do toho sklepa, kterého jeho dcera označila za viníka.... No, nevím.... Chtěl jsem dát 3, ale dám 4....ale, čekal jsem víc :) ()

lukas.pukas.

Tak to byla opravdu dlouha cesta za nicim , tady se opravdu dost pracovalo na vztazich a pak se to vsechno splachne do hajzlu , az moc surove , asi mych to nikomu dedoporucil . ()

Marrakech86

Nejedná se o film na který se budu opakovaně koukat, spíš je to film na festival, přesto téma velmi zajímavé. Nejvíce se mi líbil Matt Damon, poté francouzská kultura a samozřejmě lehce nečekaný závěr, jinak je samotný film spíše nudný. ()

Tempter

Po shlédnutí této slátaniny mne napadají max. dvě relevantní otázky: Kdo? A proč? Nabízí se jediná odpověď. Buď jsou ti čtyři (?!?) scénáristé úplní pitomci a nebo je to pouze krycí jméno pro výpotek AI. V tom případě by mne zajímalo, kdo a jak plodil pro ni zadání... Mmj. tohle si ani M., MM., MMMattt Dammon nezasloužil.... ()

Helenaprazak

Matt Damon je skvělý, i když mu to tam (záměrně) vůbec nesluší. Camile Cottin je úžasná, její filmová dcerka je dokonalá. Zápletka je zajímavá, do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, co a jak se stalo. Film si zaslouží vyšší hodnocení. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD