Zhoubné zlo

• USA Malignant (více)

James Wan se vrací ke svým žánrovým kořenům příběhem o dívce Madison, kterou paralyzují neustávající vize strašlivých vražd, které bohužel mají daleko k obyčejným snům. (Vertical Entertainment)

Maschi

No… trailer lákal na úplně něco jiného. Kdo viděl/četl Temnou polovinu od Kinga, nenajde zde příliš originality. Ale zábavné to je, to zas jo. A krváček taky. ()

FOndra

Pointa super. Nabízí se ale otázka, zda by z námětu nešel udělat nějaký mega-děsivý horor desetiletí. Tohle je spíše akční detektivka s prvky gore…. ()

halberdier

Stejně jako po Rychle a zběile 7 tak i v případě poté, co natočil dosud nejúspěšněší DC film Aquaman, se Wan vrací k horroru. Dle traileru vypadal Malignant jako další duchařina, kterých už jsem však u něho trochu přejezený. Wan tentokrát avizoval, že chce vzdát hold giallo horrorům. V tomto žánru jsem snad žádny film neviděl, tak nemůžu soudit, jak moc se mu to opovedlo. Malignant je nicméně hodně zajímavý film, dobře natočený a pro Wanovu tvorbu osvěžující. V průběhu film častokrát změní tempo a styl a vyvrcholí do hodně absurdního závěru, který nemusí spoustě divákům sednout. Mně nevadil a bavil jsem se u něho. O Malignantu je lépe vědět co nejméně, protože je zajímavé sledovat, jakým směrem se příběh bude vyvjíet plus obsahuje mimořádně povedenou hodničku, za kterou by se nemusel stydět kdejaký akční film. Jsem rád, že Wan natočil zase něco jiného a opět potvrdil, že na to na poli horroru stále má a budu rád za další jeho neduchařské horrory. A Malignant tak patří mezi zatím nejlepší letošní horrory. ()

Ace.A.T.L.

Inu, co dodat, aby člověk ten závěr neprofláknul. Celou dobu člověk čeká něco a dostane úplnej opak, kterej ale neni horší, než to, co očekával. Rozhodně musí člověk s tímhle dílem pracovat tak, že i Wan si potřebuje občas zablbnout. Ale rozhodně to neztratilo z jeho umění a stylu. Je to akční, je to rychlý, je to temný, je to krvavý a je to fajn. Ale je to i nadsazený, zamotaný až přemotaný a po finále i drobet blbý. Ale i tak, za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Kushina

Fuck! Tohle byl horor, co byl dotažený k dokonalosti. V každém hororu je zlo, magie, nevyzpytatelná síla, kterou nikdo neumí popsat.... Ale zde? Zde se z těchto nadpřirozených věcí vlastně stalo něco logického, něco, co dokáže věda vysvětlit a zároveň to nezkurvilo celý film. Musím říct, že mě to fakt bavilo, kurva hodně a konec libový! 85% ()

FLVEKK

Zrovna jsem asi po roce přišel domů z kina a musím říct, že celkem nářez. Snad poprvé, co jsem neviděl trailer, ani nečetl obsah filmu. Peckovní hudba, zajímavé efekty, příběh měl taky hlavu a patu. Napínavé jak prase. Za mě dost dobrý horor !! ()

KolarikKing

Tak tohle asi nikdo nečekal! Trailer lákal na další Wanovskou duchařinu, ale výsledek je úplně někde jinde. Tohle se nedá ani popisovat, aniž by se něco nevyzradilo. Několik zvratů, které se sice dají odhadnout, ale já nad tím moc nepřemýšlel. Já si to jednoduše užíval. Malignant určitě není pro běžného "teenage hororového" fanouška. Mě to ale sedlo výborně. 8/10 ()

Naghavi

Perfektní vizuál, klasické WANovské kamerové hrátky v malých i větších prostorech, parádní Bisharova hudba a krásně udělaný digitální bordýlek s překvapivě zajímavým dějem! Ti, co tvrdí, že poznali zápletku po pár minutách, kecají...Nevěřím vám. U těch rychlejších scén jsem si místy říkal, že takhle by měl vypadat nový Matrix! Nicméně, tohle je WAN v nové dekádě a náramně mu i mně to sedlo...👌👌👏 ()

TesterX

Jsem z tohohle pokusu o neco krapet zklamany. Dosavadni Wanovky mam rad a storkat omilane vrzani dveri je v jeho rezijnim podani stale funkcni. Nyni se vydal jinou cestou a serviruje nam mix zanru, kde atmosfericke prulety zahadnym domem z vetsi casti strida klasicky slasher a to je asi ten kamen urazu. K tomu pripocitejme ultranesympatickou hlavni herecku a ve vysledku mame dost nevyrovnany pocin. Natocene to je misty bravurne a opet jsou tu misty pekne hratky s kamerou, ale mraziva atmosfera se ozve jen misty (spise tedy ze zacatku) a ke konci to pusobi az (asi nechtene) smesne. Co rict - kdo rad klasicke duchariny, at na tohle rovnou zapomene a kdo chce videt ujetou magorinu - jen do toho. ()

hony23

Zhoubné zlo. Ne, to není dokument o prezidentování Miloše Zemana, jak by mohl název napovídat. A to je možná i škoda, protože největší horory dokáže napsat jen život sám. My bohužel jen sledujem debilního bubáka, který sice tu a tam provede nějaký povedený kousek, ale film jako celek nemá hlavu ani patu. ()

HanzoBureshi

LORD VOLDEMORT Z KAMENE MUDRCŮ SE VRÁTIL!!! James Wan se opět vrací ke svému starému řemeslu a rozhodnul se pozměnit styl. A opět nezklamal, ta atmosféra a ta hudba...to je prostě bomba. Annabelle Wallis byla skvělá. 65%. ()

Tomko87

Wan sa vykašlal na duchariny, a na točil si slasher podľa seba. Ja som v tom tábore, ktorý si film neskutočne užil. Aj keď je to vlastne neskutočná logiku popierajúca blbosť. No na časť v policajnej stanici nezabudnem. A vlastne ani nechcem. ()

veverysiak

Nie úplne nezaujímavý námet a vcelku obstojné množstvo krvi a kostnej drene, avšak absencia momentov prekvapenia, ľakačiek, atraktívneho spádu, či bu-bu atmosféry, no a bez toho horor nemôže fungovať, pre mňa to zapadlo to do hlbín nezáujmu kvôli výraznej neatraktívnosti spracovania, čo je asi najvýraznejšia črta tohto kúska, takže 25%. ()

SpicyNugget

Madison trápí hrůzné vize vražd, kterých je i ona součástí. Její psychice určitě “nepomohlo” také několik potratů. Když policii tvrdí, že ví, kdo a jak umřel, ale neví, kdo přesně to udělal, už sama pochybuje o své příčetnosti. Musí zjistit, kdo je a co s ní bylo ty roky předtím, než byla adoptovaná… Wow, skvělý film! James Wan to prostě umí, byla jsem nadšená. Velice zajímavý námět, skvělé provedení, herci úžasní. Jsem naprosto spokojená, tohle je horor s velkým H. ()

Grázl83

Většinu filmu jsem si říkal, že je to nudnejsi Wan než znám, ale pořád ducharsky lepši průměr. Bohužel posledních 20 minut bylo totálně hloupých, kdy nic nedavo smysl a vůbec to nepůsobilo jako jeho film, ale nějaká šílenost Jihokorejske filmové školy. Wan si měl scénář, který je hodně pitomý, lépe pohlídat a poupravit, ale na to už asi mezi točením trapných Aquamanu nemá čas . Celkově zklamání. ()

Diaconix

Vždycky sem čul, že za fšecko to zle co sem kdy zrobil nemužu ja, ale ten velky zasrany jebak co mam vzadu na pale a kery mi pokažde rozmrda holicim strojkem gramlava holička. “Mlčet, už bylo dost strašidel” a tak nam Van naserviroval snimek na kery sem se  těšil jak puberťak na prvni zasun a po zhlednuti mam spiš pocit jak puberťačka po prvnich kramach. Strašidelne to je asyk jak moje zesrane trencle při jizdě v přeplněnem busu, kere pravděpodobně budi hnus a divny oder, ale to je asyk tak fše. Chapu, že si Van zrobil radost a ma to tak par ftipnych momentu, fajnu kameru a hlavně super ftipneho gymnaztu Gabrijela, totalně trapacku policiju a dobru pojintu. Tak jak maš chuť zkuknut trochu inu detektifku mrkni, ale taka osamocena nočni sledovačka černe oblohy ťe vyhuka asyk vic. Zdař buch! ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (více)