Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Překladatelka Nadia se svojí dcerou po rozvodu nachází novou stabilitu a klid, když konečně získá nový byt. Postupně ale zjistí, že sousedské vztahy v domě mají víc, než výstřední rozměr.  Nadina nejbližší sousedka zjevně není v pořádku. Nová oáza se mění v místo zážitků, kdy se komedie prolíná s noční můrou a končí groteskním obrazem systému, ve kterém přehlížení problémů patří k důležité výbavě k přežití. Hraný celovečerní debut renomované dokumentaristky Zuzany Piussi inspirovaný realitou. (D1film)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

gogo77 odpad!

všechny recenze uživatele

1/10 .... opat moje veta ... a na toto peniaze sa? ... absurdna sprostota ... ta jedna pani z vychodu sebe kupi byt v bratislave (vdova s dcerou) a neni jej podozrive ze majitelka suhlasi aj s nizsou cenou ... uz najblizsie dni sa ukazu dovody ... suseda v byte nad nimi je totiz psychopatka zbavena svojpravnosti ktorej sa nikto nevie zbavit .... a tak zacina akoze hrany slovensky terror .... tupy scenar ... ziadne herecke vykony (hlavna predstavitelka je zaroven aj scenaristkou) .... asi najlepsia cast je ked chyti pod krk dalsiu susedku (inak tucna pani z reklamy na Kasničku) a tam sa zabava konci ... uchechtavate sa a rozmyslate ze preco toto niekto dovolil a este aj financne podporil ()

Awer 

všechny recenze uživatele

Na tomhle filmu se mi hrozně líbí jeho drzost - ať už formální, nebo ta vtělená do hlavní hrdinky. Její příběh je ambivalentní, v jistém smyslu průměrný, leč velmi bohatý na pixely. Je jich tam tolik, až se chvílemi fakt díváte víc na svět před kinem než na svět v promítačce. Ale zároveň nejde o pedantský pseudodokument, který by vlastně z povinnosti nudil, mazal scénář a zříkal se všech dokumentaristicky neproveditelných scén. Je to dokument, hrané drama a alegorie v jednom. A ačkoli se jmenuje Zešílet, spíše říká Přese všechno nezešílet. Jak nezešílet a nevynulovat své ambice ve světě, v němž se člověk často má chuť stáhnout. Vlastně taková Běžná selhání, akorát katastroficky zvnitřnělá a dovedená ne k opětovnému budování tichých míst, ale k tomu making trouble. "Teď budete žít můj život." Protože žít vždycky znamená i trochu frajeřit ()

Reklama

Galerie (21)

Reklama

Reklama