Vojna a mír II: Nataša Rostovová

• Československo Vojna a mír II (více)

Na svém prvním velkém plese se Nataša Rostovová seznámila s knížetem Andrejem Bolkonským. Zamilovali se do sebe a kníže Andrej přijíždí do domu Rostovových žádat o ruku mladé hraběnky. Získal svolení, ale z celé řady důvodů byla svatba odložena o rok. Nedlouho před vypršením stanoveného termínu uzavření sňatku se v salónu Elen Bezuchovové přiznává její bratr Anatol Kuragin k zoufalé lásce k Nataše. Nataše se rozhodne s Anatolem uprchnout. Uprchlíci jsou však včas zastaveni. Kníže Andrej ruší dohodu a vrací Nataše její dopisy i portrét.

Toto gigantické, výpravné filmové dílo, natočené na motivy stejnojmenného románu velkého ruského spisovatele Lva Nikolajeviče Tolstého, vzbudilo nadšené ovace filmových kritiků po celém světě. K natáčení scén z bitev, jako například Bitvy u Borodina nebo požáru Moskvy v roce 1812 byla povolána pravidelná armáda a také jízdní pluk, vytvořený speciálně pro tento účel. Exteriérových natáčení se v davových scénách účastnilo více než 120 000 vojáků. Pro potřeby produkce bylo vytvořeno více než 35 000 kostýmů. Detaily z všedního, každodenního života v Rusku devatenáctého století, dobové kostýmy, společnost a její zvyky, psychologické portréty a hrdinství národa, sláva ruských zbraní – to vše přitahuje diváka stejnou měrou jako milostný příběh úchvatné Nataši Rostovové a knížete Andreje Bolkonského. (oficiální text distributora)

Jungler

Úžasný, skoro dokonalý, krásný. Po zhlédnutí druhého dílo této ságy nemohu slevit ani o bodík dolu. Stále víc si myslím, že Bondarčuk byl filmový genius. Úžasná práce s kamerou, perfektní herecké výkony (sám Bondarčuk se zhostil role Bezuchova s obrovskou jistotou a přesvědčivostí), monumentální ples, zajímavě natočená štvanice. Navíc z filmu přímo teče zajímavá atmosféra, která mi občas přivozovala příjemné mrazení v zádech. Zajisté je to dáno především úžasnou knižní předlohou, ale filmové zpracování prostě téměř dokonalou předlohu ani za mák nezahanbilo! ()

muti

Na to že sa v tejto časti prakticky nič nestalo a deň by sa dal zhrnúť do možno 40 minút je to dosť roztahane. Nataša Roztopašnaja by si zaslúžila nejednu výchovnú, ale namiesto toho sa jej všetci hádžu k nohám. Jedine Andrej bol natoľko chlap že jej dal hneď kopačky. A čo ten vlčí koniec poľovačky? Prežil? Či? ()

rigby

Velkolepé zpracování. Ruská duše je zde podaná na tácu se všemi svými zákoutími. Druhý díl pokračuje ve stejném duchu jako první, ale zaměřuje se spíše na postavení žen v carském Rusku. Díky milostnému příběhu už není tak nudný. Závěr slibuje velkolepé finále... ()

hn253

Velmi ruské, rozmáchlé, pomalé a zadumané a Tolstojovi velmi věrné. Nádherné a výstižné lokace, skvělý čeký dabing. Úžasný film. Hvězda navíc za scénu tančící Nataši. ()

Damnsinead

První díl nasadil laťku dost vysoko, ale tohle bylo trochu zklamání. Oceňuju krásné scény z plesu a opery, a zajímavou práci s kamerou. Ale večné monology jsou otravné a dost kazily dojem z filmu. Natašino trápení mě tady zanechalo chladnou . Na druhou stranu, délka druhého dílu je snesitelná. Slabé čtyři hvězdy. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /zase jako u 1. dílu promluvy, rozmluvy hlavní hrdinky, naštěstí od 1. dílu už méně, city - tohle je citečkovej díl, 1. díl - muž - válka, 2. díl - žena - city, ale není to až tak velké mínus, jednak díky roku natočení se hrany už obrousily a jednak díky tomuhle je tenhle díl takový velkolepější, pozitivnější než 1./, + /kamera - ty nájezdy a otočky na plesech/honech potěšily, umocnilo to atmosféru filmu a plesů, výrazně kratší než 1. díl = méně místa na úvahy a ruský les = jedině dobře, pozitivnější, sladší, jásavější než 1 .díl, dokonce před koncem i napětí a spád děje s dramatickou hudbou, kdo by to byl řekl po 1. díle, Ljudmila - konečně mladá hraběnka a ne děcko/, hodnocení - lepší než 1. díl, takové jako sem si představoval 1. díl, ale dočkal jsem se až zde, poznámky - v 1. díle mě hrozně štvala Ljudmila, z americké verze sem si zvykl na Audrey alias hezká číča hned od začátku, ale tady to bylo fakt děcko, nicméně ve 2. dílu se situace zlepšila, konečně sem se dočkal toho, co je v USA verzi - mladé slečny, konečně v pořádnej hadrech a s pořádným účesem, Audrey to sice pořád není, ale nejhorší už to taky není a aspoň už to není pěkná číča amerického typu, ale autentický ruský typ, což není k zahození ()