Reklama

Reklama

Chci tě, jestli to dokážeš

  • angličtina I Want You If You Dare
Trailer
Dokumentární
Česko, 2019, 84 min

Osud k Janě nebyl dvakrát laskavý. Obrna ji připoutala na lůžko a dívka je zdánlivě zcela závislá na pomoci svých blízkých, kteří mají ale sami dost starostí. Matka Martina se potýká se složitou sociální situací a alkoholem, sestra Kateřina je nevidomá. Z této zdánlivě tísnivé konstelace vyrůstá dojemný, ale nesentimentální příběh o houževnatosti, nezlomném optimismu a potřebě lidské blízkosti. Jana navzdory limitům usiluje o svobodu a sexuální naplnění. I když se sama téměř nemůže hýbat, přesto neúnavně uvádí do pohybu lidi i události kolem sebe. Film Dagmar Smržové tvoří autentickou, vášnivou a vtipnou mozaiku různorodých lidských typů, které spojuje touha po lásce a přijetí. (Artcam Films)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

Maraboy 

všechny recenze uživatele

Celkem zajímavý dokument, mám rád pohled do zvláštních rodin, tady se to občas zavrtává do bizáru, ale ani to mi nevadilo, naopak. Nicméně je z toho cítit místama hranost a umělost, tady režisérka nebyla jen pozorovatel. Dokument nějak místama postrádá smysl a výpověď o co mu vlastně ve finále jde. Ovšem jsou tam zajímavé pasáže a momenty které mě bavili. 65% ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Jana je na tom dost hrozně, ale stačí to na dobrý dokument? Uznávám, že špatně snáším alkoholiky, a její matka je nalitá zřejmě permanentně. A ve filmu zabírá víc času než hlavní hrdinka. Do toho odbočky o třech chlapech, kteří časem projdou Janinou ložnicí, zkrátka mi to přijde po filmařské stránce ještě slabší než Miluj mě, jestli to dokážeš. ()

Reklama

Pan_Au 

všechny recenze uživatele

Silně emotivní v pozitivním i negativním smyslu. Hlavní hrdinka osudem svázaná a obklopená směsicí kund, kokotů a podivínů, vybraných boží rukou spasitele, aby se starali o holku, která se smířila s osudem a potřebuje to jediné. Žít. Ano život v té nejzkurvenější podobě s přáteli i pseudopřáteli. Směsice kuriozit, která vás nenechá chladnými. A klasický, vracející se pocit, když vidím podobný film či dokument: Kurva jak já si žiju, jak já si žiju. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Osud sa s nimi nemaznal, ale napriek tomu ide z filmu veľa optimizmu. Až toľko, že sa to zdá až neuveriteľné, a zdá sa, že alkohol je v tomto prípade takmer nevyhnutnou súčasťou života, inak by sa to nedalo zvládnuť. Film je spracovaný tak, ako sa to v tomto špeciálnom prípade dalo, ale niektoré scény sa mi zdali nadbytočné. ()

MilaSli 

všechny recenze uživatele

K filmu Miluj mě, jestli to dokážeš, jsem měla dost výhrad. Přišlo mi, že paní režisérka z nosného tématu sexuální asistence dělá frašku, a podobné pocity jsem měla i na začátku sledování filmu Chci tě, jestli to dokážeš.    Názor jsem změnila asi v půlce filmu. To, co mi připadalo ze začátku jako prvoplánová freakshow, jsem najednou začala vnímat jako přístup k nelehké životné situaci s velkou dávkou černého humoru a bez lítosti, přesně tak, jak se sama k sobě i hlavní protagonistka Jana. Režisérka nehodnotí, ale poukazuje na problémy, se kterými se potýká mladý tělesně postižený člověk. Hodně zajímavá byla linka - vztah Jany s milující matkou alkoholičkou.Chráněné bydlení a sexuální asistence v plenkách - ZAČÁTEK SPOILERU díky bohu aspoň za toho tantrického maséra!    Být Jana mladší, je tady dost možný scénář, že by ji matce vzali a umístili do ústavu, kde by o ní 'bylo postaráno'. Bylo by o ní ale postaráno i citově? Zažila by běžný rodinný a vlastně lidský život ať jakkoli bizarní? Na druhou stranu, kdyby se dostala Jana mezi vrstevníky podobně postižené, možná by zažila i zábavu a aktivity podle svého gusta, kamarádství, lásky... (viz dokument R. Síbrta o kapele The Tap Tap). O tomhle teď budu asi nějakou dobu přemýšlet KONEC SPOILERU. Poslední plus; příjemně mě překvapil střih. Suma sumárum, slabší čtyřka. Ubrala bych na řachandě, která je místy na sílu. Linka 'asistenta' gaye mi přišla buď nedotažená nebo navíc. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama