Když ptáci tančí

Huw Cordey

Kamera:

Paul Stewart

Stephen Fry (vypravěč)

Rajští ptáci předvádějí při dvoření svoje nejlepší pohyby od natřásání majestátního peří až po různé tanečky v naději, že přivábí partnerku. (Netflix)

Zetwenka

Záběry na  tyto úžasné tvory se mi neomrzí, moc pěkné a detailní. K tomu místy vtipný komentář a odlehčení. Že nebylo  více informací mi nevadilo, že vzali to z jiného úhlů a zaměřeno jen na tanec a  předvádění před samičkami. (zajímavosti z oblastí - jak dlouho to trénují, úpravy "tanečních" dvorů, spolupráce v samčním páru, druhy tanců a dvoření atd.) také u mě v pořádku. Kdo hledá ještě více informací  může se podívat na neméně  povedené  dokumenty, které myslím stojí za vidění David Attenborough: Rajští ptáci (TV film) (2015) a Rajky (TV film) (2010) ()

Dudek

Krásné záběry na prales a ptačí námluvy, ale to dnes prostě nestačí. Trapná snaha o personifikaci ptactva připomíná nevtipné momenty, kdy majitelé psů zveřejňují fotky svých zvířat s komentářem, co těm němým tvářím asi probíhalo v hlavách. Jako první sekání s ptačí říší to může být sice fajn, ale celkově to není o moc zajímavější než krátká videa na youtube. Hlavní osazenstvo je ale samozřejmě rozkošné a má ode mě plný počet. ()

Dikaiarchos

Mnozí ptačí jednotlivci tancují ze všech sil a stavějí skvostná loubí, a přece za celý život nezaujmou jedinou samičku. Ať je ovšem šňůra jejich neúspěchů jakkoli dlouhá, nikdy v tanci a budování neustanou. – Mistr imitátor lemčík oranžovochocholatý dokáže napodobit hodně zvuků. Psím štěkotem právě odehnal divočáka, a tím ochránil metrový mrakodrap, jejž vystavěl z větviček pro oči Té… – V pestrém dokumentu tancuje scéna za scénou - v prostoru bujivého pralesa, který je umožňuje a pojímá. ()

Aljak

Fascinujúce zábery! Úžasné, že také niečo dokázali zdokumentovať a samozrejme aj celé analyzovať. Tie "tance" boli naozaj obdivuhodné, najmä ten showman na konci, ktorý má dokonca celé predstavenie. Inak, zaujímavá paralela medzi svetom ľudí a vtákov. Aj u nás musia muži na ženy robiť nejaký dojem, aby ju nejakým spôsobom zaujali (a napriek tomu sa niektorým samičkám nikdy nezapáčia a odletia preč). Normálne mi bolo niektorých samčekov ľúto, ako sa úporne snažili, a napokon bezvýsledne :( Frustrujúce! ()

dubinak

Tohle bych spíš doporučila třeba dětem nebo někomu, kdo na dokumenty moc nekouká, protože forma je to opravdu zábavná a zas tolik se toho nedozvíte. Úžasně barevná podívaná. ()

filmmovier

V tomto dokumentu není nic, co bychom ještě neviděli (zejména ve věcech BBC), ale pořád je to dechberoucí, fascinující a krásné. Výtečná podívaná, skvěle natočená, s perfektním komentářem Stephena Frye. Netflix by dokumenty o přírodě klidně mohl dělat mnohem častěji. 90%. ()

jedna_vrana

Čo očakávať od dokumentu, už od prvých sekúnd viete, že to bude prechádzka nádhernými miestami Zeme? S fascinujúcou kamerou a zábermi, ktoré stáli určite nemalú trpezlivosť. Vieme, že v zvieracej ríši sú to samčekovia, ktorí dostali krajšie sfarbenie a spôsobmi, akými sa predvádzajú pri dvorení, by sa mohol inšpirovať nejeden choreograf baletu. ()

Víteček

Velmi pěkná podívaná, ale osobně bych preferoval větší množství zajímavých ptáků oproti trávení tolik času s menším počtem. ()