Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Váleční zajatci pochodují napříč Německem a s blížícím se koncem války Rosie dospěje k hroznému zjištění. (Apple TV+)

Recenze (10)

Ahsoka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nezdieľam nadšenie. Pre mňa je táto epizóda plytká patriotistická reklama na americkú armádu a to pri veškerej úcte, netreba chápať moje vyjadrenie ako nenávistné proti Amíkom. Len vidím v tejto epizóde pre USA tvorbu štýlovo typickú dookola obohratú pesničku so superhrdinovským happyendovským syndrómom. Navyše podobne ako predchádzajúca epizóda je táto neskutočne skratkovitá, čo vo mne utlmuje podsúvaný emočný zážitok. A opäť, sme na zemi, letectvo len okrajovo. To je až výsmech, ako málo sme boli v oblakoch... ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Aý po kapitalúciu Nemecka dokonalý záver, potom už taký trochu umelo epicko americký, ale aj tak nádherný záver. Zo seriálu plynie jedno ponaučenie. Ak sa chcete dožiť vysokého veku, minimálne 85 rokov, zamestnajte sa v školstve. Failom je asi iba moment keď sa snažia v tábore vyvesiž americkú vlajku a za svet ju nemôžu nájsť a potom sa to tam hemží vlajkami hádam všetkých krajín kde pristálo čo i len jediné americké lietadlo na medzipristátie ešte dlho po vojne. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak mi skončily hody. Člověk má dost podobné pocity jako když dočte naprosto skvělou knížku. Smutně  kouká na zavřenou knihu a má pocit prázdna. --- Co bude dál? Natočí brzy někdo něco podobného? Díky AI jsou dnes možnosti nekonečné. Ale možná že právě díky ní, těm kvalitním filmům odzvonilo... Uvidíme. Leckdo to tu srovnával s Bratrstvem neohroženým a já ani moc nechápu proč. Vždyť to bylo o něčem úplně jiném. Poslední díl je doslova nabušen akcí i notnou dávku sentimentu, ale on k tomu konci války patří a patřil. Ti co si vyslechli zprávy o německé kapitulaci a konci války, chtě nechtě náhle spatřili ty mnohé tváře přátel a druhů, kteří tu kliku neměli. Těch, kteří položili na oltář svobody a boje proti tyranismu oběť nejvyšší. Překvapilo mne, že Stovka do konce války v seriálu létala na Efkách a né Géčkách. Efka byla v roce 1944 a1945 už docela dost zastaralá a to se nebavíme jen o věži pod čumákem, ale i o výkonu atd... Ve filmu je zachycena i operace Mana se kterou začali Britové se svojí RAF. Amíci se přidali až později, ale tady ve filmu to celé vypadá jako zásluha Američanů. O RAF opět ve filmu ani zmínka. To mi dost mrzí, protože je trochu škoda, že si v tom Američané ohřívají jen vlastní polívčičku.  Jinak závěr je dojemný a to si ani řada z těch kluků neuměla představit co je doma čeká. Zatímco oni krváceli a bojovali, v Americe se žilo dál. Ano vyrábělo se pro frontu, kupovaly válečné dluhopisy, ale život tam kypěl dál. Ba co víc díky ekonomickému vzedmutí se toho doma za ty 4 roky hodně změnilo. Jejich místa mnohdy zaplnili jiní. A najednou ze z Evropy a Pacifiku začali vracet vojáci od všech zbraní. Letci byli vysoce kvalikovaní, ale letecké společnosti nemohli pobrat všechny, navíc ty fungovaly se svými firemními piloty i během války. A tak se náhle stalo, že důstojník a elitní pilot nemohl najít po válce práci. Stejně tak tankista, ženista, námořník...ad... Někomu se podařilo zůstat v armádě, někdo využil té další navazující války v Koree a někdo se pokusil se začlenit zpět. Většina kluků to neměla jednoduché. Zapojit se do normálního života mnohým nešlo. Někteří si nesli svá traumata ze zranění nebo z šílených zažitků na obloze  po zbytek života. Doporučuji všem, kdo dokuoukali tenhle seriál skvostný film     Nejlepší léta našeho života (1946). V něm najdete smutné pokračování tohoto seriálu. Mějme proto navždy tyhle kluky, kteří věnovali své mládí, zdraví, mnohdy i život a nejlepší léta svých životů za osvobození Evropy od nacismu a tyranie šíleného diktátora A. Hitlera navždy v úctě. Já to tak budu činit až do konce svých dnů. Dávám za pět bílých hvězd v modrém poli. * * * * * ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Závěr se nese už v poměrně dosti nostalgickém, až melancholickém duchu, obzvláště v jeho druhé polovině, kdy už je jasné, jak válka skončí, a tak se vše pěkně uzavírá. Předtím však ještě přišli na řadu momenty, na které díky trailerům či záběrům z intra čekala mnohých z nás, a díky mrazivé atmosféře nabízejí určitě jedny z nejlepších scén celého seriálu, a z Rosieho dělají nakonec dost možná nejlepší postavu celé série. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (4)

  • Doprovodné P-51D Mustang s šachovnicovou přídí v úvodní scéně patří k 78. stíhací skupině. Konkrétně jednotce, která v té době operovala z anglického Duxfordu. (p3tris)
  • Potraviny, které letadla shazovala hladovějícím Nizozemcům v rámci humanitárních operací Manna a Chowhound, ve skutečnosti nebyly na padácích, přestože se to často uvádí. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama