Během vrcholící druhé světové války dostane velitel Stan se svou skupinou sebevražednou misi – doručit do Spojených států nacistickou ponorku plnou radioaktivního urania. Hitlerova armáda má ale jasný cíl. Poslat U-235 i s nákladem na dno... Skupina vojáků v čele s velitelem Stanem operující v týlu německých sil dostane zvláštní úkol. Mají v ukradené německé ponorce dopravit strategicky důležitý náklad uranu do Spojených států. Ovládat ponorku je má naučit zajatý německý kapitán Jäger. Bohužel jsou nuceni vyrazit na moře prakticky bez výcviku. Po cestě se musí vypořádat s útokem německé ponorky a německé vojenské lodi. Část vojáků musí přinést nejvyšší oběť, aby splnili cíl své mise. (TV Prima)

Acrobat

Belgicko a druhá svetová ? Bude to artová konverzačka ? Ani nie. Dôstojník bez hlavy už prvej desaťminútovke. Nuda nalodenia sa v Kongu ? Vytriezvenie s kúpaním sa s dieťaťom. Keď si jeden myslel, že Donnie Brasco s kumpánmi idú píliť chlapa, a nič drsnejšie nevidno, tak tu dostane pílenie kostí iný význam. Všetko intímne v rámci ponorky, výborný nemecký veliteľ zajatec, trochu tuctové zloženie belgického tímu, avšak skvelá taktika, a pitie whiskey na Tarantinov spôsob. Torpédo by sa na sklonku každej druhej scény dalo kritizovať, ale vždy prišlo s niečím filmovo tak dobrým, že bez mihnutia oka som túto bláznivú misiu pozoroval so zaujatím. Doslov v podobe Miami už byť nemusel a neviem či mám síl, zisťovať niečo zo skutočnosti. Belgicko prekvapivo, oddychovo a inteligentne zároveň. (videné 25.04.2021, JOJ) ()

kpt.Johanson

Jako kdyby si někdo neuměl vybrat, jestli točí bláznivou komedii, nebo vážný dobrodružný film. Na to první to postrádá humor a na to druhé je to zase moc pitomé. Dá se n ato celkem koutat, pokud člověk přijme fakt, že je to krávovina... Vlastně je na otm všechno špatně a svým způsobem, zase nic co by na tom bylo špatně není tak zlé...Škoda toho. méně ztřeštěných nesmyslů, typu baterie pod wc, a více inteligentnějších gagů. a je to.. No Periskopem nahoru a dolů je rozhodně vymazlenější. ()

Wacoslav1

Přes ponorky nejsem expert ani fanoušek jako někteří tady (zdravím Laco) takže nebudu hodnotit přehnaný a dle mého odhadu nereálný technický aspekty filmu. Pochopil jsem, že jeho smyslem je diváka pobavit a neunudit k smrti plus na Evropskou tvorbu velmi slušný efekty. S vypnutým mozkem se to dá v pohodě absolvovat.60% ()

iXtr3m3

Ako to popísať? Ako taký belgický béčkový pokus a skĺbenie Ponorky U571 a Hanebných parchantov. Vyšlo to tak pol na pol. Má to aj nejakú akciu, ale nie veľa. Má to sem tam aj vtip, ale nie veľa. Má to aj nejakú tú drámu, ale nie dotiahnutú. Čo tomu pomohlo od dvoch hviezd, tak slušné technické spracovanie, reálie skutočnej ponorky a taká normálna dĺžka. Škoda len toľkých úmrtí v rámci deja na tej dobrej strane. ()

Gilmour93

Inglourious Pralines. Předpokládám, že ta sebevražedná mise chtěla být zábavná, ale nakonec byla stejně trapná a odtržená od reality jako Ovčáčkovo blábolení na twitteru. Šílený žánrový mišmaš, který nevytrhne ani pár drsnějších scén, ale čert to vem. Hlavně že může Oppenheimer citovat ze starých eposů psaných sanskrtem.. ()