Odvrácená strana měsíce

• Německo Die dunkle Seite des Mondes (více)

Úspěšný právník Urs je příkladem a hvězdou své profese. Má krásnou kariéru, krásnou a perfektní ženu, krásné a drahé auto, konto naplněné penězi. Sebevražda jeho kolegy s ním ale otřese, vždyť on taky žil takhle skvělý život. Potkává krásnou dívku, která vyznává alternativní způsob života a zúčastní se experimentu s halucinogenními houbičkami. Změna života je ale drastičtější, než se dalo čekat. Drogový experiment v něm uvolní syrové lidské pudy a na povrch se dostane jeho odvrácená strana. Urse ovládne potlačovaná agresivita a dostane se zcela mimo kontrolu. Civilizovaný právník se promění v člověka hnaného instinkty a v nevypočitatelného zabijáka. Utíká do lesů, na stopě už mu je ale policie a také pomstychtivý protivník. (Bontonfilm)

Mamlas

Zpočátku nenápadný, ale postupně dobře vystavěný a neokoukaný příběh. Žádná bomba, ale zaujalo. (55%) ()

solisoli

Príbeh sa rozbiehal tak razantne, bombasticky. Myslel som si, že to bude gradovať do slušného deja. Len zrazu sa to všetko začalo pomaly a isto rúcať. Celý príbeh sa začal potápať, aby od polovice nevedela réžia a scenár čo ďalej. Nakoniec to dopadlo, ako dopadlo. Nepomohla tomu pekná príroda a pomerne slušné herecké výkony. ()

blondboss

Mám trošku zmiešané pocity. Na jednej strane výborní herci a zaujímavý soundtrack s ťaživou atmosférou a na druhej strane neskutočne toporný scenár s ešte topornejším prevedením. Keď už niekto si dá námahu založiť scenár na halucináciách pretavených do skutočnosti, nech to aspoň spraví zaujímavejším. Neviem, akosi som minul celkovú myšlienku tohto snímku. 55 % ()

BigBrother

Příjemná podzimní atmosféra zmaru bohužel neni zcela využita a scénář se topí v obehraných klišé. I ten trip je slabota . ()

argo.smile

Ja som videl dva odlišné filmy v jednom balení oproti iným užívateľom. Jeden je u haluškách s hríbami ich následkoch a riešenia ako sa z toho dostat. A druhý o korporácií schválenia nejakého lieku , kde jeden človek odhalí tajomstvo a chce sa z toho vymaniť a ukázať to svetu. Keby z toho natočili dva rozdielne a nezávisle od seba filmy bolo by to celkom fajn a išiel by som pravdepodobne u každého zvlášť vyššie s hodnotím. Takto je to za 3* uspokojivé a bez opätovného zhliadnutia. ()

TOPmoovie

dost dobre. vyborne spracovana tema psychickeho problemu. nie otravne s obludnymi zvukmi a nudnymi psychoprestrihmi. ale putavo a vystizne. samotny obsah je taky v ocakavani, ze sa nieco vyrazne stane...ale nakoniec to skonci v nejakom konci , ktory charakterizuje cely film. celkovo dobre zfilmovane. ()

redsparrow

Nesmyslně vysoké hodnocení (zřejmě mladiství huliči). Jediný světlý bod je herectví M. Bleibtreu a slušná kamera, zbytek alá Doktor z hor. Nedořečená hlavní pointa (proč se tedy zbláznil?), vyloženě odporní herci (partnerka) a stupidní scénář. Podobné téma, mnohem lépe zpracované: Den du frygter (ve všem). ()

raru

Nedá sa povedať,že by to bol film,z ktorého by som mal zimomriavky,ale vzhľadom k tunajším komentárom ma nesklamal. ()

vesmir.posel

Naše představy se můžou stát posedlostí, posedlost pak naší zkázou. Kdo zná pravdu o nás v nás? Houbičky, vlk nebo milující žena? Jsem to jen já sám a tolikrát zemřu, dokud se sám skutečně hluboce nepoznám. ()

JanMarek

To je prostě fascinující, jak dokážou Němci (a seveřani obecně) vzít zajímavý námět a totálně ho pohřbít svým ultra nudným stylem. Ten film by mohl klidně trvat hodinu, jen by člověk přišel o záběry na větve, na dlouhé výměny pohledů, na hledání hub, no prostě na balast, co má asi vytvářet napínavou atmosféru (jestli to máte rádi, tak ten film budete milovat). Dokoukáno jen díky tlačítku "přetočit dopředu". ()

Egon Schiele, Anne Franková

Egon Schiele, Anne Franková

19.10.2016

Bezmála čtyři desítky filmů od historických dramat, přes thrillery, žánrové a artové filmy až po komedie nabídne již příští týden festival DAS FILMFEST. Přehlídka německojazyčných filmů odstartuje ve… (více)