Veterán z americké občanské války, který jezdí po celé zemi a přináší lidem zprávy ze světa, se vydá na nebezpečnou cestu přes Texas, aby osiřelé dívce našel nový domov. (Netflix)

Mamutol

Ve filmu se to nejnapínavější odehraje uprostřed (přestřelka) a pak už jen sledujeme celkem nudnou cestu kapitána a jeho nové malé společnice napříč americkou pustinou. A pak je najednou konec. ()

Blazis34

Průměrná westernovka, která nabídne jen krásnou krajinu a výbornou hereckou dvojku Tom Hanks a mladá Helena Zengel. Čekal jsem lepší příběh i děj. Čtení z novin nebylo nic vyjímečného. Dávám 55%, tři hvězdy. ()

Kushina

Tohle byla taková příjemná westernovka, kde ale nešlo o střílení, ale především o pocity. Hanks to zahrál dobře, jen prostě....Na to že má film 2h se v něm neděje nic extra zajímavého, ale s tím prostě musíte počítat. Není to klasický westernový akčňák, kde se střílí o 106, ne že by tu nějaké střelba a akce nebyly, ale jak říkám, u tohoto filmu to nebylo to hlavní. 60% ()

hony23

Už by toho Hankse mohlo přestat bavit zachraňovat celý svět a mohl by si vystřihnout nějakého slizkého záporáka. Tentokrát se ujal role chráněnce malé dívky, kterou hodlá odvézt za její rodinou. Po většinu času je to ale dost nuda a výsledný dojem nenapravý ani kýčovitý happy end. ()

fafejt001

Dalo se to . Snad jen tomu chyběla větší zápletka s tou holčičkou . Mohli třeba chvíli jít s indiány a být mezi nimi nebo tak něco . Byla tam i přestřelka u skal , pak čtení zpráv jednoho mača , naštěstí vše dopadlo jinak . To byl nečekaný moment filmu . Pak cesta ke vzdálené rodině osiřelé holky a již setkání s nimi bylo jasné , že tam to nepůjde . A konec dobrý , takže dopadlo to dobře . Takže * * * a půl * . Za nějaký čas to shlédnu , pokud to bude v Tv , znovu . ()

peregrino

OK, čtyři hvězdičky si to zaslouží. Průlety krajinou s hudebním podkreslením člověka vtáhnou tak rychle, že si ani nestačí sbalit bágl. A pomalejší tempo někde vystřídá rozjezd, který se po chvíli vrací k plynulosti. Mně to nevadí. Zápletka je jasná a nápad s nalezením holčiny, dítěte osadníků, které si prošlo peklem a zároveň pobyla mezi indiány, to do zvoleného žánru zapadá. Klobouk dolů před psychologií postav, které se Hanksem a Zengel zhostili výjimečně originálně. ()

bonovox

Dvojica Tom a Paul nesklamala. Pomaly plynúci western je veľmi príjemným filmom o nájdení zmyslu života. Na rozdiel od predchádzajúcej tvorby režiséra je celý film atmosfericky bez typickej roztrasenej kamery a to je v tomto prípade len dobre. Taktiež krásne scenérie, hudba a výprava sú skvelé. K plnenému hodnoteniu u mňa chýba veľmi málo. ()

p.a.douch

No tak nemusí být v každém westernu Clint a přestřelka za přestřelkou. Tady se zkrátka hlavní hrdinové pomalu šinou krajinou Texasu a prožívají cestu světem, který se probírá po občanské válce (a je to sakra nepříjemný probírání). Greengrass to opět zvládl, Hanks také. Jen mi připadá že Tom Hanks v posledních filmech hraje stejné typy (aby se nám nezaškatulkoval). Ne že by to vadilo, hraje je dobře. Casting se vůbec vydařil (T. F. Murphy, F. Hechinger), ale perfektní je Helena Zengelová. Ta je i přes své mládí zkušenou herečkou a bez obtíží drží krok s Tomem Hanksem. Dalším obrovským kladem je hudba. Do filmu zapadá a Howard stvořil perfektní kousek. Takže fandům westernu vřele doporučuji. ()

imaginer21

Fádní příběh s fádním završením. Road-movie ve westernovém hávu, který okořeňuje syrově realistická atmosféra divokého západu (přestřelka v údolí) a skvělé herecké výkony především ústřední dvojice. Vše pak umocňuje nosný hudební motiv J. N. Howarda, díky kterému i 10sekundový pohled na osudem zničeného Kidda dokáže rozhecovat jinak již chladného a unaveného diváka. Rukopis Greengrasse je cítit jen v akčnějších sekvencích, kterých je ale pomálu. Závěr určitě moc fajn, ale kvůli celé té rozvláčnosti předtím v člověku kýžené emoce nevyvolá. ()

marrrrian

Sterilná westernovina, pri ktorej natáčaní sa asi Hanks a ani Greengrass príliš nenadreli. Aj jedno pozretie je viac ako dosť, ale ako pokojné, do bombastických nezmyslov nevyháňané putovanie cowboyskou Amerikou to obstojí. ()

frho

Nejdřív jsem si nedokázal představit Toma Hankse jako ostříleného válečného veterána a zálesáka, ale nakonec se samozřejmě ukázalo, že dokáže zahrát úplně všechno. Jinak film je na pomezí 3 a 4 hvězdiček. Krásné záběry krajiny a jednoduchý lineární příběh. Nejlepší jsou, možná paradoxně, scény předčítání novinových zpráv. Příjemná oddechovka, ale čekal jsem víc. ()

Tomas_PO

Amerika 19. storočia, už presídlená, no stále divoká, westernová. Až na zopár akčnejších scén však ide o pokojný príbeh, ale s priemerným výsledkom. Charizma Toma Hanksa drží film ako-tak v spomínanom priemere, no niektoré scény sú vyslovene podpriemerné, či už nápadom, alebo spracovaním (púštna búrka a patetická, scéna s Indinánom). Opakom sú tie emotívne, o strate rodiny. ()

veverysiak

Značne nereálna westernová roadmovie, po viacerých stránkach je to nedopracované a to je škoda, lebo nosný príbeh je hoden kvalitnejšieho scenára, pozerá sa na to síce dobre, len treba vypnúť centrum myslenia, takže 40%. ()

Heywood

USA po občanské válce s bandami grázlů, zlodějů, ztracených duší a s nevírou jižanů v Unii. Režisér nám ukázal ty, co budovali nový svět, na který dnešní generace Američanů hloupě žehrá. V komorním příběhu vidíme, že to není Texas ještě včera filmově prodávaný jako stát plný akcí a přesné střelby. Není to o "plném porozumění", je to o tom, že žádným slušným lidem nepadalo nic z nebe. Úžasné lokace plné barev v šíři, jak jen dokáže kamera snímat. Hanks v roli v podstatě tuláka, která mu se stářím sedla a Helena Zengel, která byla skvělý partnerem. Sociální kritika se sice filmem mihne, ale není cílem příběhu, který má diváka zaujmout. Příběh je ale i o těch, co uplatňují "tvrdou ruku",(jak po tomto idiotismu volají mnozí voliči), a příběh o těch, co začínají a začínají a i o těch, co po válce už jen hledají, co vůbec dál. Jakoby pomalé tempo udrží diváka v pozoru, stejně tak jako soundtrack a filmové dobré zprávy, které lidem přinášejí naději a útěchu. Ty zprávy, které v dnešních médiích prakticky nenajdete, ale to asi nebyl záměr tvůrců, tuhle kritiku do filmu vložit. Spíše nechtěný vedlejší efekt. Cíleným efektem měl být divácký úspěch. U mne tomu tak bylo. 85%. ()

Poleloukales

Chodil jsem kolem toho filmu jak kolem horký kaše, furt možná, ale, co kdyby, já nevim..., a to nevim zůstalo. I když obdivuju umění odvyprávět takhle pomalu a přesto poutavě jednoduchý příběh, který čítá dvě (slovy 2) osoby a jednu obtížně uchopitelnou entitu které říkáme třeba příroda, tak největší podíl na tom, že jsem dal 4. a ne 3. hvězdy, má Dariuzs Wolski. Jeho prosté, ale úchvatné obrazy doplnily to, čeho se nedostávalo scénáři. Ten otřepaný konec mě mrzí. ()

Lothlorien

Je pravda, že tenhle film není o akci a napětí, souhlasit musím i s tou průhledností příběhu, ale tak nízký hodnocení si fakt nezaslouží. Já jsem naopak rád, že taky někdo umí takhle parádně zpomalit, že tam žádné zvraty a překvapení nejsou, prostě film je nádhernej a basta. A stejný zážitek a názor mám i po druhém shlédnutí. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

13.11.2020

Přestože letos Marvel do kin neposlal žádný nový film, fanoušci komiksů už na nové příběhy z MCU nebudou muset čekat příliš dlouho. WandaVision, první seriál z tohoto univerza, totiž dorazí na… (více)