VOD (1)

Veterán z americké občanské války, který jezdí po celé zemi a přináší lidem zprávy ze světa, se vydá na nebezpečnou cestu přes Texas, aby osiřelé dívce našel nový domov. (Netflix)

Trailer 3

Davies182

Myslím, že úplná absence hudby by z News of the World udělala zcela jiný film. K westernům se mi holt až na výjimečné případy podobně koncipovaný orchestrální soundtrack nehodí, nemůžu si pomoci. Jinak to nebylo špatné, ale jak již psáno výše, postrádal jsem citelnější naléhavost, která většinou bývá se žánrem neodmyslitelně spjata. [Netflix] ()

DJ_bart

[VIDĚNO 16.2.] "See all those words printed in a line one after the other? Put 'em all together and you have a story." ____ Název 'News of the World' ve mě zpočátku spíš evokoval zpravodajskou stanici, než westernovou šmakuládu s Tomem Hanksem. Nejedná se avšak o klasický western s archaicky romantizovanou reflexí Divokého západu - i když nelze popřít, že se režisér Paul Greengrass se svým nejnovějším celovečerákem snažil nostalgicky oprášit tento emeritní žánr. Vzhledem ke konceptuálním konotacím lze 'Zprávy ze světa' kategorizovat spíš do hybridního subžánru anti-western, potažmo ho definovat jako prérijní road-movie, které staví na relativně banální premise - protagonisté se společně vydávají na trnitou pouť napříč nebezpečenstvím rurálního Texasu, jímž zmítá pachuť z porážky Konfederace, a krom toho že informačně vzdělávají jižanské rednecky, zároveň pátrají po kolonii německých imigrantů, kteří se ve vyprahlém americkém vnitrozemí snaží vybudovat nový domov - celkem solidní kanonáda dějových témat.... Snímek tak elementárně staví na dvojici Hanks - Zengel. Hankse není nutno představovat - naopak s hysterkou Helenou Zengel - která ve filmové branži působí jako hotové zjevení (jsem s ní obeznámen již od jejího hereckého debutu ve famózním psychologickém dramatu 'Systemsprenger', takže mám ponětí, o čem mluvím), Hanksovi perfektně sekunduje - Helena se totiž opět velmi kompulzivně uchopila role osiřelé neurotické dívenky - přičemž její herecká jedinečnost spočívá ve velice specifické emocionální expresi - jen málokdo z dětských herců dokáže uhranout svým talentem prostřednictvím obličeje - takže nominace na Zlatý Glóbus je zcela oprávněná, bohužel neproměněná.... Je ale nutno podotknout, že ačkoliv snímek primárně tkví na kontrastu jejich dynamického vztahu a pasivní interakce, Greengrassova těkavá režie degraduje veškeré kvality snímku na chatrné béčko točené primárně na efekt - což se také normativně týká celkové formy, jmenovitě černobíle pojatých dobových reálií přitažené za vlasy a doslova vycucané z prstu - nemluvě o patologických, repetetivních, a neuvěřitelně předvídatelných dějových aluzích - jednotlivě amplifikované zvraty tudíž působí zcela nahodile, až absurdně (viz. přestřelka, havárka, písečná bouře, etc.).... Přes veskrze průměrnou kvalitativní laťku, jistou frenetičnost, monotónní tempo, a pluralitu klišé ovšem nelze snímku kvůli relativitě historického kontextu - v němž obyvatelé čelí konsekvencím Občanské války a polarizované společnosti - upřít paralelu ke společenskému a politickému dění současných Spojených států Banánových - dezinformovanost, nevzdělanost, despotismus, trivializace sociálních problémů, rasismus, apod. Každopádně Tom Hanks je stále neskutečnej sympoš, a Helena Zengel je herecká atomovka. Přes míru negace bych se ale vůbec nestyděl za pokračování - v resumé jsou 'Zprávy ze světa' totiž důvtipná, byť lehce polopatická, podívaná, kterou je nutno brát s výraznou rezervou.... // VERDIKT: 7,3 kravích zpravodajů z 10 // () (méně) (více)

DwayneJohnson

Nejvíc jsem zklamán z faktu, jakou roli dostala nakonec Helena Zengel, na kterou jsem se asi těšil nejvíc. Je to jakýsi mix mezi "Narušitelkou systému" a něčím, co sám ani nevím, jak lépe popsat. Přitom na to evidentně má, ty její pichlavé oči na konci to byla nádhera, ale tady jsem si ji bohužel moc neužil. Tom Hanks a vlastně i celý film působí převážně přesvědčivě a jede to přesně v těch kolejích, jaké jsem zhruba po dvaceti minutách tipoval. Solidně, lehce předvídatelně, prostě westernově se všemi klady a zápory, které jednou za čas určitě neuškodí. Tři na něco málo pod půl vzhledem k tomu, co jsem napsal na začátku a také k faktu, že Paul Greengrass natočil už mnohem lepší filmy. ()

Malarkey

Co mi je to platný, že Tom Hanks je pořád stejnej Tom Hanks, když jsou Zprávy ze světa jednoznačně nejnudnějším filmem, který Paul Greengrass vůbec kdy natočil. Daleko víc sterilní a rozhodně méně osobitý, než jakýkoliv jiný režisérův kousek. Na to, jak chytlavý námět je, jsem měl co dělat, abych u filmu především ve druhé polovině neusnul. Skoro se nabízí zmínit - Netflix standard. ()

slord

Film Paula Greengrass, ktorý vôbec nevyzerá ako od neho. Dve hodiny sa celkom tiahnu, film je priemer, ktorý ako tak zachraňuje štandardne dobre hrajúci Tom Hanks a hudba J.N.Howarda. Príbeh bol celkom o ničom a nebavilo ma jeho plynutie, ktoré nebolo nijak originálne a aj keď v súčasnej dobe je dobrých filmov ako šafránu, tak bohužiaľ tento mi z hlavy určite rýchlo vyšumí. 5/10 ()

• Film byl natočen podle stejnojmenného románu z roku 2016, který napsala Paulette Jiles. (SONY_)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Nové Mexiko. (MikaelSVK)

Související novinky

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Jsou tomu prakticky už tři roky od doby, kdy na Oscara nominovaný režisér Paul Greengrass vydal svůj zatím poslední celovečerní film, kterým bylo westernové drama pod názvem Zprávy ze světa s Tomem… (více)

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

13.11.2020

Přestože letos Marvel do kin neposlal žádný nový film, fanoušci komiksů už na nové příběhy z MCU nebudou muset čekat příliš dlouho. WandaVision, první seriál z tohoto univerza, totiž dorazí na… (více)