Váha vody

Ostrov smrti

The Weight of Water

Thriller / Mysteriózní

USA / Francie / Kanada, 2000, 110 min

K. Bigelov je skvelá režisérka, ale tu jej to akosi nevyšlo. Dve roviny príbehu, odohrávajúce sa v úplne inej dobe nefungujú ani zďaleka tak, ako si režisérka predstavovala. Príbeh z chladného prístavu ma zaujal podstatne viac a vždy keď sa dej vrátil do súčastnosti ma to nebavilo. Nič na tom nezmení ani „rozpálená E. Hurley, ktorá sa tu stále naťahuje ako perská mačka a vrhá pohľady pornohviezdy. Sean Penn asi obišiel najhoršie. Jeho postava je takmer bezvýznamná, alebo skôr absolútne nezaujímavá. Neviem kde mu rozum behal, keď čítal scenár, ale možno vsadil iba na zvučné meno režisérky. Celkovo film na jedno pozretie. Slabé tri hviezdy. 50%.(8.3.2012)

Spisovatelka Jean (Catherine McCormack) píše článek o vraždách, které se odehrály před mnoha lety na ostrově Shoals. Rozhodne se místo prozkoumat osobně, což její manžel Thomas (Sean Penn), a jeho bratr Rich (Josh Lucas) se svojí přítelkyní Adaline (Elizabeth Hurley) berou jako příjemnou příležitost k menší dovolené. Při pátrání ale Jean objeví dokument, který ukazuje, že tehdy ke smrti odsouzený Louis Wagner (Ciarán Hinds) byl vlastně nevinný... Na krabici s DVD by klidně mohlo být napsáno - Super cena - dva v jednom. Tak mi totiž tento film připadal - dva příběhy, které jsou jen velmi úzce propojený, a kde každý z nich samostatně by pravděpodobně fungoval mnohem lépe. Takhle je divák z jednoho i druhého vytrhován a musí se opět nořit do druhého, aby se to stejné v opačném gardu opakovalo znovu (pokud už má jít o prolínání dvou časových rovin, tak by se mi mnohem víc líbilo něco jako Posedlost). Nicméně musím pochválit i herecké obsazení, a to v obou částech filmu - i když to hvězdnější je pravděpodobně v té "moderní" linii...(5.1.2014)

• Kaka

Kathryn Bigelow tady potvrdila zcela radikálně, že sofistikovaná melodramata skutečně nejsou její krevní skupinou a bylo by pro příště fajn, kdyby se držela žánru akčního, který jí sluší znamenitě. Téma o kterém pojednává Váha vody je uchopitelné pro Jane Champion, či Innarita. Herecké obsazení nicméně brilantní, ovšem alternativní příběh z 19. století nudí a když to celé skončí, divák si chtě nechtě uvědomí, že by ten film fungoval mnohem lépe, jako čistá konverzačka z přítomnosti.(26.12.2009)

• PetrPan2

Nuda, nuda a zase jen nuda... čtyři lidi na lodi vedou rádoby intelektuální žvásty a do toho se jedna z nich snaží zjistit kdo před sto lety umlátil dvě ženský sekyrou... kdo je umlátil Vám bude jasné už v půlce filmu, páč příliš jiných možností na vybranou stejně nemáte a v závěru, kdy se zároveň dozvíte proč byly umláceny, je Vám to už upřímně jedno a doufáte v brzký konec. A ani kozy Elizabeth Hurley na tom nic nezmění :o((1.7.2009)

• bourec

Tenhle film jsem kdysi viděl na vhs a tak jsem si ho chtěl připomenout ze dvou důvodů.Režisérka K.Bigelow a perfektní obsazení.Musim přiznat,že je to nuda.Skvěle zahrané,chytré ale na režisérku K.B. velká ,ale velká nuda.A tak už se těšim na Hurt Locker.Doufám že bude i u nás.Místo nějaký intelektuální sračky.(16.8.2009)

• - Děj filmu je založen na dvou skutečných vraždách v souostroví Schoals, které byly spáchány 6. března 1873. (CliffLee)