Váha vody

• USA The Weight of Water (více)
Trailer

Fotografka Jean zkoumá děsivé, sekerou provedené vraždy dvou žen z roku 1873. Téměř zapomenuté zločiny mohou mít ale spojitost s nedávno spáchanou brutální vraždou. Jean navíc objeví skryté, očitými svědky napsané dokumenty, které detailně popisují obě vraždy... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Trailer

DavidS.

První, co jsem si vybavil během sledování, bylo Prokletí ostrova Saint Pierre, i když je to malinko zavádějící podobenství...Každopádně se ale jedná o nejslabší kousek mé oblíbené testosteronové režisérky...V současné rovině vyprávění směšný a nereálný "erotický" thiller s přepálenou Elizabeth a bezradným Seanem, který kopíruje na pudové úrovni všechny možné variace na téma jachta, dva páry a jedna sexy coura...V rovině o sto let zpátky pokus o mysteriózní krimi s náběhem na jednoduché drama o postavení ženy a jejich vnitřních potřebách a touhách...Výsledek neslučitelný a mdlý... ()

castor

Dva do sebe prostříhané příběhy mi pro tentokrát příliš nesedly, a to i přesto, že jsou mordy někdy z druhé poloviny devatenáctého století založeny na skutečných událostech. Víc bych uvítal dusné konverzační drama čtyřčlenné posádky ze současnosti, které bylo i tak dostatečně zajímavé, jiskřivé a vztahově dobře rozehrané. Každá z postav má co říct, tudíž je kterýkoliv střih do tragédie jedné rodiny rušivý. Prostě jen pohupující se jachta, nevyjasněné vztahy, leccos prozrazující pohledy i bolesti minulosti. A tragédie klepající na dveře. Kathryn Bigelow, která se stala první oscarovou režisérkou historie, má sice v rukávu tvůrčí kontrolu nad materiálem, ale pro tentokrát ji na holičkách nechal scénárista. Bigelow vede výborně herce a stejně skvěle buduje atmosféru, ve které ji brilantně vypomáhá kameraman. Jen se příběhu z minulosti naneštěstí věnuje až příliš. PS: Jen pro neznalé, Sean Penn byl toho roku nominovaný na Oscara za úplně jiný film (Sladký ničema). ()

Anderton

O spojenie nespojiteľného sa pokúsila vo Váhe vody väčšinou spoľahlivá Kathryn Bigelow. Sledujeme paralelne dva príbehy, ktoré sa zdajú byť celkom zaujímavé, minimálne sa režisérke darí budovať dojem, že zaujímavé postupom času budú. Bohužiaľ sa tak nestane a film narazí poriadne na skaly v závere, keď sa má všetko prepojiť. Namiesto myšlienky však sledujeme iba patetické režisérske cvičenie, ktoré málokoho presvedčí o svojej opodstatnenosti. Ale podľa hodnotení to niektorých užívateľov oslovilo, takže možno som nebol iba správne naladený a nedokázal čítať tie "myšlienky v obraze". ()

lennyd

Spisovatelka Jean (Catherine McCormack) píše článek o vraždách, které se odehrály před mnoha lety na ostrově Shoals. Rozhodne se místo prozkoumat osobně, což její manžel Thomas (Sean Penn), a jeho bratr Rich (Josh Lucas) se svojí přítelkyní Adaline (Elizabeth Hurley) berou jako příjemnou příležitost k menší dovolené. Při pátrání ale Jean objeví dokument, který ukazuje, že tehdy ke smrti odsouzený Louis Wagner (Ciarán Hinds) byl vlastně nevinný... Na krabici s DVD by klidně mohlo být napsáno - Super cena - dva v jednom. Tak mi totiž tento film připadal - dva příběhy, které jsou jen velmi úzce propojený, a kde každý z nich samostatně by pravděpodobně fungoval mnohem lépe. Takhle je divák z jednoho i druhého vytrhován a musí se opět nořit do druhého, aby se to stejné v opačném gardu opakovalo znovu (pokud už má jít o prolínání dvou časových rovin, tak by se mi mnohem víc líbilo něco jako Posedlost). Nicméně musím pochválit i herecké obsazení, a to v obou částech filmu - i když to hvězdnější je pravděpodobně v té "moderní" linii... ()

Enšpígl

Mám odkoukanejch tak 106 minut, při finálový scéně jsem totiž nechtíc usnul a vzbudil se až když mluvil Kalousek, že stát někde musí najít peníze, tak jsem si rychle schoval šrajtofli pod polštář a pokračoval ve spánku. Kdyby mě někdo chtěl prozradit jak to na tý lodi nakonec dopadlo byl bych rád. Za sebe můžu říct, že nejvíc jsem si užil Elizabeth Hurley, pěkně tam v těch bílých plavkách tmelila kolektiv, dámička jedna seriózní. ()

• Děj filmu je založen na dvou skutečných vraždách v souostroví Schoals, které byly spáchány 6. března 1873. (CliffLee)