poster

Váha vody

 • USA

  The Weight of Water

 • Slovensko

  Váha vody

 • Slovensko

  Ostrov smrti

 • Velká Británie

  The Weight of Water

Thriller / Mysteriózní

USA / Francie / Kanada, 2000, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  **

  Původně jsem na tenhle film ani koukat nechtěl, ale drželo mě hlavně jméno Kathryn Bigelow, které dokáže z chlapa udělat párátko do zubů a tak jsem se rozhod na tenhle její film podívat. Nakonec, její jméno ve světě chlapů znamená už docela dost, takže to byl dobrý důvod se na onen film těšit. Od začátku mi ale bylo jasný, že se akce tolik nedočkám a nakonec to taky tak dopadlo. Ke konci jsem u filmu usnul a vůbec mi to nevadilo. Váha vody je možná zajímavý film, ale natočen absolutně bez akce, což jsem nečekal. Proto to dopadlo, tak jak to dopadlo.(9.9.2010)

 • Enšpígl
  **

  Mám odkoukanejch tak 106 minut, při finálový scéně jsem totiž nechtíc usnul a vzbudil se až když mluvil Kalousek, že stát někde musí najít peníze, tak jsem si rychle schoval šrajtofli pod polštář a pokračoval ve spánku. Kdyby mě někdo chtěl prozradit jak to na tý lodi nakonec dopadlo byl bych rád. Za sebe můžu říct, že nejvíc jsem si užil Elizabeth Hurley, pěkně tam v těch bílých plavkách tmelila kolektiv, dámička jedna seriózní.(2.9.2010)

 • bourec
  **

  Tenhle film jsem kdysi viděl na vhs a tak jsem si ho chtěl připomenout ze dvou důvodů.Režisérka K.Bigelow a perfektní obsazení.Musim přiznat,že je to nuda.Skvěle zahrané,chytré ale na režisérku K.B. velká ,ale velká nuda.A tak už se těšim na Hurt Locker.Doufám že bude i u nás.Místo nějaký intelektuální sračky.(16.8.2009)

 • gudaulin
  **

  Psychologický thriller, který by fungoval mnohem lépe, kdyby se odehrával výhradně v současnosti a scénárista se nesnažil násilně propojit dva odlišné příběhy odehrávající se navíc v časovém odstupu sta let. Ta starší část se věnuje zločinu z vášně, který může mít jen dva možné pachatele a vzhledem k tomu, že divák jaksi automaticky kalkuluje s "překvapivým" obratem ve vývoji procesu, může být logicky pachatelem jen jeden člověk. To znamená, že jedinou hádankou se stane jeho motivace. Přiznám se, že už dlouho jsem nečekal na rozuzlení a závěrečnou scénu tak, jako v tomto případě. Příběh ze současnosti pak trpí neustálými flashbacky do dávné minulosti a tím se účinně otupuje jeho dramatický potenciál. Kathryn Bigelow režíruje sice spolehlivě, ale chybí tomu jiskra, a tak je pro mě tenhle v jádru ne špatný film v podstatě šlápnutím vedle. Celkový dojem: 45 %.(8.10.2010)

 • POMO
  ***

  Skvelo atmosferické - voda, vláčna dumavá hudba so saxofónmi, Sean Penn... tak trochu ako scottovka Biela smršť. Ale scenár je úplne inde: skrz rámcový vzťahový príbeh zo súčasnosti (dva páriky na jachte) rozpráva lineárne iný vzťahový príbeh o vraždách z podstatne dávnejších časov (rodinná tragédia v dome na malom ostrove). Paradoxne nás ale viacej zaujíma príbeh zo súčasnosti (výborne obsadené, iskrenie medzi postavami brilantné) ako odhalenie identity vraha z druhého príbehu (nezaujímavý, televízny štýl rozprávania). Vo finále sa príbehy pretnú, ale kolízia ich myšlienok trochu škrípe (taký ten pocit, že to, čo vidíte by asi malo byť veľmi duchaplné a hlboké, ale vám to také nepripadá, pretože to také proste nie je:). Film je pomerne neznámy, masovo neatraktívny. Dva druhy prostredia, v ktorých sa odohráva, totiž znamenajú dve veľmi rozdieľne divácke cieľovky. Čo je produkčná samovražda. P.S. Liz Hurley fu*king irresistible.(29.6.2009)

 • - Děj filmu je založen na dvou skutečných vraždách v souostroví Schoals, které byly spáchány 6. března 1873. (CliffLee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace