Váha vody

• USA The Weight of Water (více)
Trailer

Fotografka Jean zkoumá děsivé, sekerou provedené vraždy dvou žen z roku 1873. Téměř zapomenuté zločiny mohou mít ale spojitost s nedávno spáchanou brutální vraždou. Jean navíc objeví skryté, očitými svědky napsané dokumenty, které detailně popisují obě vraždy... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Trailer

Pavlínka9

Přestože z počátku jsem ve filmu neviděla nic speciálního - posledních 30 minut mě tak ohromilo a poodkrylo plno toho, co bylo před více jak 100 lety a i v reálných scénách. Nemám ráda zpomalené záběry - zde jich bylo zbytečně moc, nesnáším jakože erotickou hudbu v podobě saxofonu a fléten - teď si říkám, že to bylo to, co mě od začátku filmu vadilo :) Ale jinak je ten film neskutečně silný a je pro mě zároveň i neskutečně těžký a prostě druhá polovina filmu mi otevřela oči i pro začátek snímku. Sarah Polley byla bravurní - hlavně při onom osudovém večeru....Mentalita tehdejší doby a "láska", která v tehdejší době byla zakázaná, přikázaná i neopětovaná - to máme sice i v dnešní době, ale již né tak intenzivně. To, že se mnoho scén ve filmu objevuje černobíle - to je super důraz na kontrast situace. Ráda se k filmu za pár let vrátím, jelikož se mi hodně vryl do mysli a poodkryje mi tak i další věci, kterých jsem si teď nevšimla :) Jo a Hurley? - ta prostě umí hrát hlavně kokety a scéna s ledem byla hodně laciná... ()

DavidS.

První, co jsem si vybavil během sledování, bylo Prokletí ostrova Saint Pierre, i když je to malinko zavádějící podobenství...Každopádně se ale jedná o nejslabší kousek mé oblíbené testosteronové režisérky...V současné rovině vyprávění směšný a nereálný "erotický" thiller s přepálenou Elizabeth a bezradným Seanem, který kopíruje na pudové úrovni všechny možné variace na téma jachta, dva páry a jedna sexy coura...V rovině o sto let zpátky pokus o mysteriózní krimi s náběhem na jednoduché drama o postavení ženy a jejich vnitřních potřebách a touhách...Výsledek neslučitelný a mdlý... ()

klukluka

Film založený na prolínání dvou na sobě zcela nezávislých příběhů, které od sebe dělilo 100 let. Režisérka se nakonec přece jen uchýlila k jejich propojení. Zcela nesmyslně. Nesmyslné byly i mezilidské vztahy našich čtyř současníků, kteří se společně plavili na malé jachtě. Důvody určitého napětí zejména mezi dvěma ženami jsme získávali po troškách a spíše pouze v náznacích. Celou pravdu o pravděpodobném mimomanželském vztahu básníka Thomase a krásné přítelkyni jeho bratra- Adelaide jsme se ale nedozvěděli. Tajemství byla halena nejen do mlhy nevědomosti, ale také do cigaretového kouře. Hulilo se pořád a moc. Slabota :-( ()

Skleena

Sakra, sakra, víc "ledových" scén Elizabeth Hurley! No... zpátky na zem. Pravdou zůstává, že ony dvě dějové linky k sobě moc nejdou a závěrečný pokus o prolnutí prostě a jednoduše nefunguje. Příběh z minulosti se mi k tomu současnému nezdál přímo rušivý, i když je pravda, že hra pohledů a náznaků v podání čtveřice na lodi byla rozhodně atraktivnější. Možná snad kdyby se jednotlivé linie nějak více ne snad přímo podobaly, ale alespoň nějakými náznaky výrazněji prolínaly, divák by nepociťoval tak výrazné skoky mezi jednotlivými příběhy a k tomu "tenhle se mi líbil o dost víc" by vůbec nemuselo dojít. Každopádně to, co film táhne dopředu je rozhodně atmosféra, a ta je tu (především zajímavými záběry) navozena slušně. Přidáme-li nějaký ten palec nahoru za Seana Penna v roli, která pro něj není zrovna obvyklá, v kombinaci se sympatickou Catherine McCormack a naopak něco málo strhneme za snad až příliš rozvláčněnou koncovku příběhu z minulosti (je pravda, že až příliš zjevné odhalení totožnosti pravého vraha kdesi v půlce celkové stopáže tomu příliš nepřidalo, jak se zde už mnozí zmiňovali), nebyl to vůbec špatný snímek. Alespoň tedy pro mě. ()

gogo76

K. Bigelov je skvelá režisérka, ale tu jej to akosi nevyšlo. Dve roviny príbehu, odohrávajúce sa v úplne inej dobe nefungujú ani zďaleka tak, ako si režisérka predstavovala. Príbeh z chladného prístavu ma zaujal podstatne viac a vždy keď sa dej vrátil do súčastnosti ma to nebavilo. Nič na tom nezmení ani „rozpálená E. Hurley, ktorá sa tu stále naťahuje ako perská mačka a vrhá pohľady pornohviezdy. Sean Penn asi obišiel najhoršie. Jeho postava je takmer bezvýznamná, alebo skôr absolútne nezaujímavá. Neviem kde mu rozum behal, keď čítal scenár, ale možno vsadil iba na zvučné meno režisérky. Celkovo film na jedno pozretie. Slabé tri hviezdy. 50%. ()

• Děj filmu je založen na dvou skutečných vraždách v souostroví Schoals, které byly spáchány 6. března 1873. (CliffLee)