poster

Váha vody

 • USA

  The Weight of Water

 • Slovensko

  Váha vody

 • Slovensko

  Ostrov smrti

 • Velká Británie

  The Weight of Water

Thriller / Mysteriózní

USA / Francie / Kanada, 2000, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  **

  Psychologický thriller, který by fungoval mnohem lépe, kdyby se odehrával výhradně v současnosti a scénárista se nesnažil násilně propojit dva odlišné příběhy odehrávající se navíc v časovém odstupu sta let. Ta starší část se věnuje zločinu z vášně, který může mít jen dva možné pachatele a vzhledem k tomu, že divák jaksi automaticky kalkuluje s "překvapivým" obratem ve vývoji procesu, může být logicky pachatelem jen jeden člověk. To znamená, že jedinou hádankou se stane jeho motivace. Přiznám se, že už dlouho jsem nečekal na rozuzlení a závěrečnou scénu tak, jako v tomto případě. Příběh ze současnosti pak trpí neustálými flashbacky do dávné minulosti a tím se účinně otupuje jeho dramatický potenciál. Kathryn Bigelow režíruje sice spolehlivě, ale chybí tomu jiskra, a tak je pro mě tenhle v jádru ne špatný film v podstatě šlápnutím vedle. Celkový dojem: 45 %.(8.10.2010)

 • Skleena
  ***

  Sakra, sakra, víc "ledových" scén Elizabeth Hurley! No... zpátky na zem. Pravdou zůstává, že ony dvě dějové linky k sobě moc nejdou a závěrečný pokus o prolnutí prostě a jednoduše nefunguje. Příběh z minulosti se mi k tomu současnému nezdál přímo rušivý, i když je pravda, že hra pohledů a náznaků v podání čtveřice na lodi byla rozhodně atraktivnější. Možná snad kdyby se jednotlivé linie nějak více ne snad přímo podobaly, ale alespoň nějakými náznaky výrazněji prolínaly, divák by nepociťoval tak výrazné skoky mezi jednotlivými příběhy a k tomu "tenhle se mi líbil o dost víc" by vůbec nemuselo dojít. Každopádně to, co film táhne dopředu je rozhodně atmosféra, a ta je tu (především zajímavými záběry) navozena slušně. Přidáme-li nějaký ten palec nahoru za Seana Penna v roli, která pro něj není zrovna obvyklá, v kombinaci se sympatickou Catherine McCormack a naopak něco málo strhneme za snad až příliš rozvláčněnou koncovku příběhu z minulosti (je pravda, že až příliš zjevné odhalení totožnosti pravého vraha kdesi v půlce celkové stopáže tomu příliš nepřidalo, jak se zde už mnozí zmiňovali), nebyl to vůbec špatný snímek. Alespoň tedy pro mě.(2.9.2010)

 • Pavlínka9
  *****

  Přestože z počátku jsem ve filmu neviděla nic speciálního - posledních 30 minut mě tak ohromilo a poodkrylo plno toho, co bylo před více jak 100 lety a i v reálných scénách. Nemám ráda zpomalené záběry - zde jich bylo zbytečně moc, nesnáším jakože erotickou hudbu v podobě saxofonu a fléten - teď si říkám, že to bylo to, co mě od začátku filmu vadilo :) Ale jinak je ten film neskutečně silný a je pro mě zároveň i neskutečně těžký a prostě druhá polovina filmu mi otevřela oči i pro začátek snímku. Sarah Polley byla bravurní - hlavně při onom osudovém večeru....Mentalita tehdejší doby a "láska", která v tehdejší době byla zakázaná, přikázaná i neopětovaná - to máme sice i v dnešní době, ale již né tak intenzivně. To, že se mnoho scén ve filmu objevuje černobíle - to je super důraz na kontrast situace. Ráda se k filmu za pár let vrátím, jelikož se mi hodně vryl do mysli a poodkryje mi tak i další věci, kterých jsem si teď nevšimla :) Jo a Hurley? - ta prostě umí hrát hlavně kokety a scéna s ledem byla hodně laciná...(27.7.2015)

 • Anderton
  **

  O spojenie nespojiteľného sa pokúsila vo Váhe vody väčšinou spoľahlivá Kathryn Bigelow. Sledujeme paralelne dva príbehy, ktoré sa zdajú byť celkom zaujímavé, minimálne sa režisérke darí budovať dojem, že zaujímavé postupom času budú. Bohužiaľ sa tak nestane a film narazí poriadne na skaly v závere, keď sa má všetko prepojiť. Namiesto myšlienky však sledujeme iba patetické režisérske cvičenie, ktoré málokoho presvedčí o svojej opodstatnenosti. Ale podľa hodnotení to niektorých užívateľov oslovilo, takže možno som nebol iba správne naladený a nedokázal čítať tie "myšlienky v obraze".(11.3.2014)

 • Šakal
  ***

  The weight of water je působivý ATMOSFERICKÝ thriller kombinující dva příběhy. Ten první ( z minulosti ) řeší nevyjasněné vraždy dvou žen, ten druhý se odehrává v současnosti na lodi, kdy se fotografka Jean ( v podání Catherine McCormack ) spolu se svým přítelem básníkem ( Sean Penn ), bratrem a jeho přítelkyní ( E. Hurley ) vydávají na " tehdejší místo činu " . Nemůžu si pomoci, ale kdyby se Kathryn Bigelow věnovala pouze příběhu ze současnosti, udržovala napětí mezi těmi 4 lidmi na lodi a stupňovala ho, udělala by mnohem lépe a zážitek by byl mnohem větší. Problémem je, že hodně brzy víte, jak příběh z minulosti dopadne a co víc , je vám to tak nějak jedno...... 1* za atmosféru, 1* za kameru a režii a 1* za povedené herecké výkony, přičemž zároveň ale musím jedním dechem dodat, že dost dobře nechápu tu nominaci na oscara u S. Penna. Nechápejte špatně, výkon je to dobrý, ale že by rok 2000 nenabídl lepší výkony....?!(19.1.2010)

 • - Děj filmu je založen na dvou skutečných vraždách v souostroví Schoals, které byly spáchány 6. března 1873. (CliffLee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace