Váha vody

The Weight of Water

Thriller / Mysteriózní

USA / Francie / Kanada, 2000, 110 min

• Anderton

O spojenie nespojiteľného sa pokúsila vo Váhe vody väčšinou spoľahlivá Kathryn Bigelow. Sledujeme paralelne dva príbehy, ktoré sa zdajú byť celkom zaujímavé, minimálne sa režisérke darí budovať dojem, že zaujímavé postupom času budú. Bohužiaľ sa tak nestane a film narazí poriadne na skaly v závere, keď sa má všetko prepojiť. Namiesto myšlienky však sledujeme iba patetické režisérske cvičenie, ktoré málokoho presvedčí o svojej opodstatnenosti. Ale podľa hodnotení to niektorých užívateľov oslovilo, takže možno som nebol iba správne naladený a nedokázal čítať tie "myšlienky v obraze".(11.3.2014)

• PetrPan2

Nuda, nuda a zase jen nuda... čtyři lidi na lodi vedou rádoby intelektuální žvásty a do toho se jedna z nich snaží zjistit kdo před sto lety umlátil dvě ženský sekyrou... kdo je umlátil Vám bude jasné už v půlce filmu, páč příliš jiných možností na vybranou stejně nemáte a v závěru, kdy se zároveň dozvíte proč byly umláceny, je Vám to už upřímně jedno a doufáte v brzký konec. A ani kozy Elizabeth Hurley na tom nic nezmění :o((1.7.2009)

Spisovatelka Jean (Catherine McCormack) píše článek o vraždách, které se odehrály před mnoha lety na ostrově Shoals. Rozhodne se místo prozkoumat osobně, což její manžel Thomas (Sean Penn), a jeho bratr Rich (Josh Lucas) se svojí přítelkyní Adaline (Elizabeth Hurley) berou jako příjemnou příležitost k menší dovolené. Při pátrání ale Jean objeví dokument, který ukazuje, že tehdy ke smrti odsouzený Louis Wagner (Ciarán Hinds) byl vlastně nevinný... Na krabici s DVD by klidně mohlo být napsáno - Super cena - dva v jednom. Tak mi totiž tento film připadal - dva příběhy, které jsou jen velmi úzce propojený, a kde každý z nich samostatně by pravděpodobně fungoval mnohem lépe. Takhle je divák z jednoho i druhého vytrhován a musí se opět nořit do druhého, aby se to stejné v opačném gardu opakovalo znovu (pokud už má jít o prolínání dvou časových rovin, tak by se mi mnohem víc líbilo něco jako Posedlost). Nicméně musím pochválit i herecké obsazení, a to v obou částech filmu - i když to hvězdnější je pravděpodobně v té "moderní" linii...(5.1.2014)

Váha vody disponuje dvěma na první pohled zcela odlišnými do sebe prostřihanými příběhy. První se odehrál před sto lety, byl o nevyjasněných vraždách dvou žen a záhadě kolem odsouzeného muže, druhý probíhá na lodi, která se blízko místa tehdejšího činu se svojí čtyrčlennou posádkou jen líně houpe, ale ta nuda dává tušit, že i tady se schyluje k dramatu. Kathryn Bigelow mi tu připomněla styl Jane Campion, takže pokud si libujete v dlouhém střihu, myšlenkách v obraze a vztahové konverzaci, chutě do toho.(26.3.2007)

• Malarkey

Původně jsem na tenhle film ani koukat nechtěl, ale drželo mě hlavně jméno Kathryn Bigelow, které dokáže z chlapa udělat párátko do zubů a tak jsem se rozhod na tenhle její film podívat. Nakonec, její jméno ve světě chlapů znamená už docela dost, takže to byl dobrý důvod se na onen film těšit. Od začátku mi ale bylo jasný, že se akce tolik nedočkám a nakonec to taky tak dopadlo. Ke konci jsem u filmu usnul a vůbec mi to nevadilo. Váha vody je možná zajímavý film, ale natočen absolutně bez akce, což jsem nečekal. Proto to dopadlo, tak jak to dopadlo.(9.9.2010)

• - Děj filmu je založen na dvou skutečných vraždách v souostroví Schoals, které byly spáchány 6. března 1873. (CliffLee)