Reklama

Reklama

Tichý společník

Trailer

Obsahy(1)

Lenka se vrací z Prahy do své rodné vesnice kdesi na Slovácku. Život i čas tady plynou trochu jinak a Lenka si po rozvodu potřebuje oddychnout a dobít baterky. Trefí se do doby, kdy se její otec rozhodne potopit na dno přehrady, aby na zahradě zatopeného domu našel zakopanou bednu se slivovicí. Na místním hřbitově navíc právě došlo místo. Rozšíření není možné, zpopelnění zcela nemyslitelné! Božský klid tak naruší debaty o nápadu místního pobudy začít pohřbívat na stojáka. Každý k tomu má co říct a takhle živo tu dlouho nebylo. A Lenčino cvičení tai-chi na zahradě taky působí hodně nepatřičně. Co nakonec čeká příštího nebožtíka? A hlavně – kdy a kdo to bude? (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (70)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Tichý společník je zatím poslední film Pavla Göbla o kterém opět nevím co si myslet. Už u filmů Odborný dohled nad výkladem snu a Veni, vidi, vici jsem měl trochu pochybnosti o jeho výsledných dílech. Těžko říct, čím chce být tento snímek a čím je. V jednu chvíli působí jako černá komedie, pak zase spíš jako náhled do života jedné vesnice, v níž každý řeší něco zcela jiného způsobem naprosto jedinečným. Debata o novém způsobu pohřbívání rozhodně není tou nejhlavnější dějovou linkou. Ačkoli to otevírá mnoho otázek nejen o budoucnosti hřbitovů a pohřbívání obecně, ale též třeba o tom, jak moc Češi líp na tradicích ačkoli jinak se za křesťany většinově nepovažujeme. Faktem je, že otázka doslova Kam s ním? je nasnadě a velmi blízko. Donekonečna totiž hřbitovy rozšiřovat nelze. ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Pavel Göbl: „Není to komedie, není to tragédie, není to tragikomedie. Je to prostě moje.“ Ona to zase nebyla taková kravina, jak se podle prvních minut nebo zdejšího hodnocení mohlo zdát. Těžko zařaditelné melancholické drama plné absurdity a za vlasy přitažené vesnické poetiky, kde si pro sebe hlavní slovo bere postava místního podivína (O. Malý), který jako novodobý králův šašek nastavuje zrcadlo okolnímu světu. Pak tu máte těžké rutinéry (Polívka, Issová), postavičky jako z Formanovo Hoří má panenko, postavičky jako od Trošky a místní hřbitov s nedostatkem místo pro nové nebožtíky. Tohle je Göblův ostrůvek na kraji tuzemského rybníčku, který i po tomto kousku zůstane sice rozmanitým, ale ne příliš úspěšným tvůrcem. ()

Reklama

fafejt001 odpad!

všechny recenze uživatele

Když jsem viděl film v červnu v kině, tak se mi líbily záběry krajiny z výšky.  Říkal jsem si, že alespoň něco se povedlo.  Ale to bylo tak asi všechno.  Jinak je film dost ubohý a stupidní.  Vadila mi vulgarita postav a ubohý děj. To člověk vidí při druhém shlédnuti.  Podivné postavy , dialogy a nesmyslné situace . Celé se to nepovedlo.  Prostě ubohost. ()

Slepejsek 

všechny recenze uživatele

Nejposlednější vesnice kdesi na moravském vystrkově, kde jakoby zamrzly postkomančské sny. Opilecké žvásty a prázdno vydávané za rázovitost a životní moudra. Špatné výkony herců - Polívka víc otravuje než zachraňuje, zafousovaný Malý nepřekročí stín karikatury BinLádina a průhledná Issová se tu plouží jako mátoha. O ostatních ani nemluvě - to jsou jen loutky v postavených kulisách (viz rádobyvtipná sezení obecní rady). Totéž platí o natahování stopáže širokými záběry na krajinu či dlouhým sledováním kouření či zírání. Vrcholem bezradnosti je klíčová zlomová noc... ()

Prubner 

všechny recenze uživatele

Podivná, nezáživná záležitost. Pavel Göbl je zjevně velmi zvláštní člověk (nechci říct blázen, ale aspoň jedno sezení u psychiatra by mu prospělo). Natočil si film zcela podle sebe a pro sebe, v němž je na jedné straně tak trochu všechno (komedie, drama, magický realismus) a na druhé straně v podstatě nic. Nepobaví, nedojme, nezaujme, nemá děj, ani nic nesděluje, jenom nudí. Slepá ulička české kinematografie (jedna z mnoha). Jediným kladem je výkon Ondřeje Malého. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Film režíroval Pavel Göbl podľa svojej vlastnej rovnomennej novely, za ktorú získal literárnu cenu Magnesia Litera a nomináciu na Cenu Josefa Škvoreckého. Pre knihu i film vytvoril vlastné nárečie zo slováckého a valašského dialektu. (classic)
  • Film podpořil Státní fond kinematografie částkou 8 milionů korun. (SONY_)
  • Nakrúcanie prebehlo v magickej oblasti Bielych Karpát v Zlínskom kraji, v okolí Uherského Brodu a v malebných dedinách pod Lopeníkom. (classic)

Související novinky

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu… (více)

Reklama

Reklama