Tichý společník

Trailer

Lenka se vrací z Prahy do své rodné vesnice kdesi na Slovácku. Život i čas tady plynou trochu jinak a Lenka si po rozvodu potřebuje oddychnout a dobít baterky. Trefí se do doby, kdy se její otec rozhodne potopit na dno přehrady, aby na zahradě zatopeného domu našel zakopanou bednu se slivovicí. Na místním hřbitově navíc právě došlo místo. Rozšíření není možné, zpopelnění zcela nemyslitelné! Božský klid tak naruší debaty o nápadu místního pobudy začít pohřbívat na stojáka. Každý k tomu má co říct a takhle živo tu dlouho nebylo. A Lenčino cvičení tai-chi na zahradě taky působí hodně nepatřičně. Co nakonec čeká příštího nebožtíka? A hlavně – kdy a kdo to bude? (Bontonfilm)

Trailer

Pierre

Jestli jsem někde k tomuto kousku našel doposavaď nějaké kloudné vyjádření, tak alespoň na Moviezone. Kde jsem si mimo jiné přečetl, že Pavel Göbl,řekl ,není to komedie, není to tragédie, není to tragikomedie. Je to prostě moje,“ Aha, tak díky tomu, už je mi to celý jasnější. Tichý společník opravdu  působí dojmem nadšeneckého autorského kousku  dělaného především s osobitým vkusem, punkovým přístupem, ale i láskou pro slovácké prostředí a až pak pro diváka....jestli teda vůbec.   No, musím říct, že celá ta krajina byla alespoň zachycena  opravdu pěknou poetickou kamerou. Ale tím pro mě pozitiva bohužel tak nějak končí. Obsahově  mě to bohužel  absolutně  neoslovilo. Pokud si to pan Göbl opravdu natočil pro sebe, případně pro okruh spřízněných diváků, pak je to asi jeho věc a pokud si to někdo dokáže užít, tak mu skoro závidím. Mě série série neatraktivních a vzájemně na sebe  hodně volně poskladaných výjevů ze Slováckého maloměsta ale vůbec nechytla a místy pro mě byla až nesledovatelná. Chybí jednotná línie, nemá to spad  a všechny pokusy o rozjetí nadějných zápletek (především nová metoda pohřbívání vrtáním) postupně tak opadávaly, že jsem o sledování postupně ztratil zájem. Takže i když byla závěrečná půlhodinka už v něčem lepší a snad se pokusila i o nějaké emoce, upřímně už to přišlo moc pozdě, aby mi to nebylo jedno. Devízou by alespoň mohla být autentičnost, kterou ale kazí Ondřej Malý, který mi do karikatury vesnického lidového pobudy vůbec neseděl. Spřízněné diváky si to snad najde, ale za mě  jen jedna velká   nuda. ()

honajz2

Taková ta typická česká nicota, "obohacená" o nefunkční poetiku, pseudofilozofování a rádoby duchovno. Takže to na první pohled vypadá jinak, včetně pár krapet fantasy scén v poslední půl hodině a ono to skutečně něčím maličko jiné je. Jenže díky mizerné práci s postavami, neexistujícím dějem, špatnými hereckými výkony a neschopností něco vůbec sdělit (a jen přijít s pár nahodile řečenými, občas se vzájemně vyvracejícími myšlenkami) to celé za nic nestojí a neliší se to od podobně nijakých českých "artových" dramat, jakým je třeba Laputa. Navíc slyšet filozofovat o smrti nějaké obyčejné lidi z vesnice sice není nepředstavitelné, ale to co říkali a jak to říkalo znělo hodně nedůvěryhodně ve srovnání s tím, jak by se ti lidé bavili ve skutečnosti. Jestli si chtěl Göbl natočit něco vyloženě osobitého, budiž, ale i tenhle typ filmů často má něco do sebe. Tohle je možná záležitost čistě jen pro režiséra a pár vyvolených jedinců, kteří budou na stejné vlně. A to já nejsem. Lepší hvězdičku dávám jenom za kameru a za pivo Hrádek. Lepší 1* ()

bari68

V prvej rade k hercom, a o to tu ide najviac. ... Malý tu fakt exceluje, je to jediné plus, čo by som v tomto snímku vypichol , je vidieť, že je to multižánrový herec, ktorý svoju úlohu zvládne za každých okolností. Je ku škode, že film nezachránil ani Boleček Polívka a Issovej som nejako nedošiel na chuť nikdy. K filmu nemám nejako čo povedať, pretože príbeh je ako trikrát vyluhovaný Pigi čaj... ()

Ivoshek odpad!

Zkusil jsem to na náhodu, ale tentokrát to nebyla náhoda šťastná. Zvládl jsem na to koukat necelou půlhodinu, pak jsem to musel vypnout. Dělal jsem u toho večeři a hrozilo, že bych si že zoufalství chtěl vypíchnout oči škrabkou na brambory. Nechápu strašně moc věcí. Třeba proč se tohle vůbec vyrábí? Pro koho a za čí peníze? ()

Djoker

Zasloužilý umělec a vesnický intelektuál Göbl musí být noční můrou všech producentů. Pokud by na diváky jen zvysoka sral, tak by ho možná šlo i respektovat, jenže on o jejich existenci ani neví. Točí pouze pro sebe a podle toho to také vypadá. Z kina může divák alespoň demonstrativně odejít, ale na VOD musí jeho blábol dokoukat, jinak ho bude ještě dlouho strašit na hlavní straně. ()

• Vodní část se natáčela v okrese Bruntál na vodní nádrži Slezská Harta. (smachj)
  • Film podpořil Státní fond kinematografie částkou 8 milionů korun. (SONY_)
  • Klára Issová musela pre svoju rolu podstúpiť niekoľko lekcií tai-chi, najnáročnejšie prípravy ale čakali každý natáčací deň na Ondreja Malého. Jeho postavou je dedinský podivín a trochu tulák s dlhou, zanedbanou bradou, Ondrej Malý preto pred každým nakrúcaním trávil dlhý čas v maskérni. (classic)

Související novinky

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

Finále Plzeň je! Od 25. do 30. září

15.09.2020

Ačkoli je podzim, Finále Plzeň je! I přes složité jarní období se organizátoři rozhodli největší plzeňský filmový festival nezrušit, ale pouze přesunout. Během šesti dnů včetně prodlouženého víkendu…