Podivín (Nicolas Cage) žijící v divočině státu Oregon se vydává do Portlandu hledat nejen své ukradené „lanýžové“ prasátko, ale i svou minulost. (cerdax2)

Dejvecd

"We don't get a lot of things to really care about." // Nicolas Cage hľadá prasa... Film s tak absurdným názvom a premisou, že je takmer nemožné pomyslieť na to, že to môže byť reálne dobré. Lenže predsa len vo mne prevládla zvedavosť a záujem ku Cageovi, pretože jeho filmy sa v poslednej dobe ukázali byť jednou z najzaujímavejších vecí v Hollywoode. No a po pozretí Pig musím s čistým srdcom povedať, že tento film je geniálny. Tento film je umenie. Tvorcovia si skutočne dávajú na čas a ja chápem, že pre niektorých to môže byť nuda, ale akonáhle sa ich tempu prispôsobíte, tak od toho momentu vás film nepustí a vy budete len s otvorenými ústami civieť na obrazovku. Na obrazovku, ktorá je plná fantasticky natočených záberov a do detailu premyslených dialógov, ktoré sú tak dobre napísané a zahraté, že si ich divák skrátka nemôže nezapamätať. Film vďaka pomalšiemu tempu núti diváka vsakovať emócie skrz presne vypočítanými pauzami v dialógoch, alebo v správnom momente ukončených scénach, po ktorých nasleduje strih. Alebo tiež predáva emócie vďaka skvelým hereckým výkonom, kde je vidieť, že tvorcovia si tiež uvedomovali, že hlavnou stavebnou jednotkou filmu nie je dialóg, ale obraz a ukazujú nám emócie postáv vďaka rôznym scenériám, alebo skrátka skrz výrazy v tvári. Zároveň môžem len pochváliť skvelý príbeh, ktorý točí okolo hľadania prasaťa, ale zároveň aj okolo niečoho väčšieho. Pig, je jeden z filmov vďaka ktorým chodím do kina a tak strašne milujem kinematografiu ako celok. 10/10 geniálne ()

cerdax2

Zpomalte, nachystejte si sve oblibene piti a nechte se devadesat minut unaset pitoresknim pribehem hledace lanyzu (Nicolas Cage) a jeho ukradeneho prasatka. 90% ()

xxmurphyxx

Asi som to pozeral nesprávne naladený, ale toto šlo mimo mňa. Chápem o čo tam šlo, čo tým chcel básnik povedať ako sa hovorí ale jednoducho ma to nechytilo. Možno tomu ešte niekedy dám šancu. Ale bolo fajn vidieť Cagea, že ešte stále na to má. ()

Mikecat

Hnědozelená ponurá sračka so žltým športovým autom. Takto si drámu bezdomovca hľadajúceho svoje prasa vôbec nepredstavujem. Totálne debilný scenár ešte horšia réžia, možno kniha vysvetlí viac. Veľa otázok, žiadne odpovede, pátranie po svojej minulosti by chcelo duchaplnejsie dialógy a aspoň nejaké vysvetlenia, objasnenia, chodíme hore dolu, aby sme sa nedozvedeli nič. ws ()

BlondJames

Snažila jsem se, ale tohle opravdu nešlo. Prostě nešlo, dala jsem tomu několik šancí, a nakonec jsem si to pustila s mamkou, která dramata miluje, a když ani ona to také ani na po druhé nezvládla, tak si myslím, že to nemá cenu dokoukávat. Je to poprvé co hodnotím film aniž bych ho dokoukala, ale tohle je taky první film u kterého jsem skřípala zuby (zoufalstvím, nudou, absurdností).. Ale nakonec jsem se rozhodla, že za to prasátko dám hvězdu nahoru :-) ()

MrFarmer odpad!

Tohle se nepovedlo. Přitom potenciál byl, Cage hraje přesvědčivě, ale prostě ten scénář a konečný rozuzlení zápletky je na facku. Čekal jsem špinavý pojetí John Wicka, Mr.Nobody nebo Happy! a dostal jsem smutný intelektuální drama o vyhořelým kuchaři/bezdomovci bez akce...shame. ()

BlackAdder87

Bizardní nahlédnutí na odvrácenou stranu gastronomie, do kuchařského undergroundu, aneb jak by to asi vypadalo, kdyby byl John Wick povoláním kuchař. PS: Nečekejte revenge story, protože tohle je doslova anti-revenge. ()

Easykill

Nica jsem měl vždycky rád, i když posledních pár let si nepočínal zrovna nejlíp. Přesto mě poslední dobou opět přesvědčuje o svých hereckých kvalitách a daří se mu to skvěle. Role špinavého "ježíše" ve slow-motion mu sedla a špinavec měl obří charisma. Jeho cesta pro své prase, vlastně není o tom praseti a na konci mi byl celkem jedno jeho osud (dalo se to čekat). Pomalé tempo přidává dost na atmosféře a multifunkční drama funguje a drží se obstojně, byť scénáře moc není. Kamera taky skvělá. Nico fuckiiiiiiiin(whoa) cage! ()

david141474

Pig je nejnovější film Nicolase Cage a musím říct, že to je o hodně lepší než film Samaritán. Děj je velmi zajímavej, ukazuje že ti snoby nahoře dokážou pěkně zničit život těm dole. A to se stalo právě v tomhle filmu. Nicolas Cage si tuhle roli velmi užívá, je to na něm vidět. Moc se tam nemluví, ale díky tomu to přidává velmi zajímavou atmosféru. Jsou tam půlhodinový mezery kde nepadne ani jedno slovo, což je velmi originální. Všechny postavy jsou svým způsobem zajímavý. No a konec je velmi dojemnej. A co mě mrzí? Moje neúčast v kině! 8/10 velmi zajímavej film ()

Sebule

Hledání lanýžového prasátka jsem si představoval trochu jinak. Nečekejte žádné napětí nebo akci, tohle je příběh o muži, který se vyrovnává se ztrátou po svém. Nick Cage a Alex Wolff předvádějí skvělé výkony. I když se ve filmu moc nedělo, tak i přesto se mi to líbilo, protože to bylo vyprávěno s takovou lehkostí a přitom příběh celou dobu věděl, co chce divákům předat. Jak já miluju tyhle kulinářské filmy a ještě k tomu s takovým krásným příběhem. Edit: Po několika hodinách to ve mně stále něco zanechalo, musím zvednout hodnocení. Hodnocení: 8,5/10 ()

Mukade

Malo to nábeh na 4 až 5** a má to aj nejaké momenty za ten počet **, ale ako celok je to u mňa za 3, proste opakovane sa to vlieklo a aj to nevyvolávalo až taký dojem vo mne aký to chcelo vyvolávať. ()

Monyfik

Až na tu místy roztřesenou kameru, pěkné. Nechápu místní komentu o J. Wickovi, to jste neviděli nic jiného o hledání kámoše? ()

dr.francin

Pro mě zatím překvapení roku. Povedený režijní debut a hlavně vynikající Cage i Wolff. I když je příběh místy dost přitažený za vlasy, dojme snad každého. ()

Sopholojong

Unaveny "houmlesak" Cage v indie pribehu o stratenej prasacej laske, ale i celej existencie, uzavretim sa do hlbokych lesov a pozieranim ich plodov. Nicolas to hra presvedcivo, Pakistanec s farom mu solidne nahrava, ale s priblizujucim sa finale to nejak vysumi do stratena. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (více)

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

14.07.2021

Když na jaře loňského roku vypustil Netflix do světa dokumentární minisérii Pán tygrů o excentrických chovatelích kočkovitých šelem, zaznamenal s ní obří úspěch díky dramaticky bohaté „true crime“… (více)