Podivín (Nicolas Cage) žijící v divočině státu Oregon se vydává do Portlandu hledat nejen své ukradené „lanýžové“ prasátko, ale i svou minulost. (cerdax2)

Superpero

Těšil jsem se. Námět vypadal skvěle, ale byla to jen divná nuda. Furt jsem čekal, kdy se něco začne dít, a ono nic. ()

Slasher

Lehce absurdní, podivná, tesknivá a velmi přesně vyvážená "anti-revenge" story se špetkou humoru, zdařilá hra s divákem, za mě dojemný a pěkný film. Jenom vážně nečekejte pomstychtivý krvák... Cage se zase jednou vynořil ze srajdy zbytečných béčkových akcí a strefil do černý - jeho málomluvný lesní vágus vyzařuje charisma, budí soucit a postupně se odkryje jako postava se zajímavou minulostí. ()

Gilmour93

„I don´t fuck my pig.“ No já vám nevím.. Zaposlouchali jste se někdy do textu Springsteenova I´m on Fire? Vzhledem k okolnostem a tomu něžnému oslovování „girl“ je těžko říct, kvůli komu tady vlhne prostěradlo.. Ať tak, či onak, Nickymu odcizili prasce. Škrkněte si akt krvavé vendety, protože je to slowburn drama, co má připomínat japonskou báseň haiku a hrabe se v zármutku, opotřebovanosti duše a lidské pomíjivosti. Cage, jehož hlavní hrdina se nedostává do hlav kulkou z Glocku, ale řečmi a kulinářským uměním, je za svůj výkon oceňován, ale mě ten minimalismus (v kostce: tvař se utrápeně, pomalu se pohybuj i mluv) příliš nepřesvědčil. A když si ex-chef, nyní vzhledem vagus po nakládačce od městské policie (nemyšleno okurka), umyje ruce a začne klidnými pohyby chystat a očichávat suroviny k božské maně, začal mě i spolu s režisérem iritovat. Každopádně té postavě by slušelo místo v porotě nového českého Masterchefa, kde by snížila hladinu narcismu.. ()

Eliott odpad!

Zkoušel jsem to na dvakrát a stejnak jsem nevydržel déle než do půlky. Jde o jeden z nejnudnějších filmů se kterým jsem se zatím setkal. V příběhu jde jen o zoufalství váguse prasoCage a jeho honbu za ukradeným čůňátkem. Přičemž on jen chodí, vypadá vskutku odpudivě a v podstatě jen klepe různým lidem na dveře a slušně se jich vyptává jestli náhodou neměli k obědu čuněčí. Nenašel jsem žádné klady, kromě té nakládačky co za tuhle roli obdržel. Nuž aspoň v něčem je dílo výjimečné, jelikož už hooodně dlouho jsem něco nedokoukal do konce a tak dozajista nebude zapomenuto. Nedokoukatelno. 5% ()

3DD!3

Smutná artovka o vzpomínkách na život maskovaná jako kulinářská detektivka, kde zarostlý Nick Cage pátrá po svém praseti, které používá k hledání lanýžů. Sarnoski netlačí na pilu a odkrývá charakter hlavního vágusáka skrze náznaky a i tak na konci nechává spoustu věcí nevyřčených. Cage je výborný, role je mu šitá na míru tak toho využívá naplno a sbírá ztracenou kredibilitu. P.S: Hezčí prasátko jsem ještě neviděl. ()

Xmilden

Do odpadu tohle házet nebudu, ale rozhodně mě to nebavilo. Čekal jsem nějakou divnotu, kdy chlápek žije v lese s prasetem. Místo toho prase vyklidí po 10 minutách prostor a do zbytku filmu sledujeme zvláštního Cage, který se plouží až mě u toho manželka usnula :) 20% ()

*CARNIFEX* odpad!

Že hľadá sviňu neriešim. Veď každému domáci “mazlíček” podľa gusta. Lenže toto je z filmárskeho hľadiska tak extrémny prešľap, že človek už skutočne nevie čo si má o tom Cage-ovi myslieť. “Pig” nie je žiadna dráma, lebo dnes sa ťažko buduje emócia v prípade straty človeka najbližšieho, nie to ešte voči prasaťu. “Pig” taktiež nie je žiadny thriller, lebo záver postráda akékoľvek prekvapenie, nakoľko je snáď každému jasné, kam to celé smeruje. Film je uplne bez atmosféry, nemá tempo, napätie, emóciu ani zábavnosť. Pokiaľ niekto túži po adrenalíne, nech si za bieleho dňa vyhoní na námestí v Piešťanoch. So žandármi za chrbtom sa mu dostane toľko akčnosti, koľko sa mu zažiada. Myslel som si, že Cage už na väčšie dno padnúť nemôže, no tieto jeho rozhodnutia ho v poslednej dobe začínajú čoraz viac radiť presne tam, kde žiadny herec patriť nechce, a teda do kategórie “N”, čiže “NEŽIADANÝ”. Každopádne, pokiaľ chce niekto vidieť ošípané v pravom slova zmysle, ktoré by napriek nahlásení nezvestnosti rozhodne nikto nehľadal, treba ísť do Národnej rady. Tam ich je viac než dosť a môžete si ich aj pohladkať .. ()

darkrobyk

Máte prase, ne psa, prase, to je mnohem inteligentnější, jinej level, a ukradnou vám ho. Co pro jeho nalezení uděláte? Všechno! Jenže tohle není John Wick. Poustevník Cage se tedy vydá na cestu plnou překážek, aby své prase získal zpět. Prase je zde symbol, jelikož film je o lásce, přátelství, ztrátách, životě a smrti. Skvělá kamera a výborná hudba. Lehce minimalistické a velmi, jak by řekl Karel Čapek, člověčenské. Mainstreamový divák nejspíš ohrne nos, pokud vůbec film dokouká. Pro mne jeden z těch silných filmů, kdy si člověk znovu uvědomí smysl a hodnoty života. Cage se v poslední době zhlédl ve filmech, kde téměř nemluví a jeho tvář má po většinu doby kamenný výraz. A tyhle role mu padnou. ()

sochoking

Milujem filmy  o pustovníkoch, ktoré  postupne odkrývajú osobnú históriu hlavného hrdinu. Navyše Cage snád' prvý krát nepoužil svoj známy "utrápený ksicht" ! ()

silentname

"Pig" vnímam ako skutočné filmové prekvapenie, na aké som nebol pripravený. Z anotácie som čakal film kde bude dráma mixnutá s thrillerom a budeme mať trošku klasický koncept, ktorý poznáme. Miesto toho nám však film servíruje skutočne filmovú lahôdku, akú som po dnešnej večeri skutočne potreboval. (A tým nechcem povedať, že jedlo bolo hrozné, ale služby boli absolútna katastrofa). Nicolas Cage postavu Robina poňal skutočne skvele a nemal som problém mu uveriť žiadnu momentku. Jediné čo som si hovoril, či by sa ten malý chlapec, ktorý žil v jeho bývalom dome voči nemu správal tak otvorene, alebo či by neprišli jeho rodičia alebo niečo by sa nestalo. Pretože myslím si, že ak niekedy platí pravidlo, nerozprávaj sa s cudzími ľuďmi, tak to by to vystihovalo. Inak si ale myslím, že pomaly zájdeme skutočne ďalej. Niektoré scénky ma úprimne prekvapili. Ako v reštaurácii, kde sa stretol Robin so svojim bývalým zamestnancom, alebo finále, ktoré dopadne úplne inak, než by som si myslel a úprimne ma dostalo k slzám. A keď to film dokáže, tak ho musím oceniť. Myslím si, že úvodná prvá tretina je možno najslabšia, no už tam je skvele sledovať ako sa bude vyvíjať priateľstvo medzi Cagom a Wolffom. Film ma fakt bavil a hoci som sa dočkal niečoho úplne iného, s výsledkom som úprimne spokojný. Hodnotenie: A- ()

HAL

Pig je arthouse John Wick. Fakt mě bavilo jak identická je tu struktura vyprávění a podivný undergroundový svět lidí dělajících ve stravovacím businessu... akorát Nick Cage tady své nepřátele neničí tím že by jim napálil dvě do hrudi a jednu do hlavy, ale tím že si s nimi dá skvělé jídlo a psychoanalyticky je rozloží. Přičemž pořád vypadá jako houmles kterého pávě zmlátila a pochcala banda cikánů.  Bavilo mě od něj už Mandy i Barva z Vesmíru, ale tady teprve udělal to pravé terno a jeho lehce šílené a těžce melancholické putování za ukradeným prasátkem jsem si hodně užil. V Pig přitom hraje zdaleka nejumírněněji ze svých posledních rolí, ale pořád je svůj - našel se, a já se teď vyloženě těším s čím přijde příště. 8/10 ()

Goldbeater

Zvěsti o pomalém anti-revenge filmu byly pravdivé, žádného zběsilého thrilleru se zde diváci rozhodně nedočkají. Pig je zádumčivé, takřka stoické drama o ztrátách a odloučení, jemuž vévodí tichý, avšak soustředěný herecký výkon Nicolase Cage. Velmi vytříbená kulinářská podívaná pro ty, kteří jsou otevřeni nevšedním chutím. ()

AppleCore

John Wick světa gastronomie. Akorát kuchaři si ze svých platů nemůžou dovolit žádný větší akce. Nic Cage si prostě jde smutně za odpuštěním, sebe-smířením, za vykoupením. Nečekejte body count, při kterym vám mrtvoly lezou televizí, nalaďte se na art-house a buďte v pohodě. Cage po dlouhý době zase dokazuje, že je herec, má to pěknou kameru, fajn soundtrack a překvapivě decentní pomalu plynoucí příběh. ()

bart_

'Pig' je přesně ten typ filmu, který si užijou převážně fajnšmekři - čím menší dává smysl, tím víc je libovější kulinářskou delikatesou. Nicholasi Cageovi tyhle vytříbený role prostě sednou jak prdel na hrnec.... ()

filmfanouch

Je vlastně pochopitelné, že se většina lidí snaží nové filmy s Nicolasem Cagem ignorovat. Oscarový herec a hvězda filmů jako Skála, Con Air, Tváří v tvář či dvojice filmů Lovci pokladů se v posledních letech uvelebil k mnoha béčkovým projektům, přičemž do většiny musí chodit především i kvůli faktu, že dlužil mnoho peněz na daních. Sám Cage se ovšem vyjádřil, že aktuálně preferuje přítomnost na nezávislé filmové scéně než ve velkých hollywoodských projektech a to především díky více prostoru pro improvizování a experimentování. I proto tak budeme moci pravděpodobně Cage i v následujících letech vidět ve filmech jako právě Pig. Jenže právě ten si opravdu zaslouží pozornost a byla by škoda, kdyby rychle zapadl jen kvůli filmům, kde jsme mohli Cage v posledních pár letech vidět. Dost možná jde totiž o nejlepší hraný film s Nicolasem Cagem od Kick-Asse!   V celovečerním debutu režiséra a scenáristy Michaela Sarnoskiho předvádí Nicolas Cage svůj nejlepší výkon za poslední léta a ukazuje, že na to pořád má. I přesto, že za poslední roky stal Cage obětí různých meme či vtipů, Pig dokazuje, že v něm pořád je ten opravdu dobrý herec, který jen v posledních letech neměl moc štěstí na dobré filmy. Právě Pig je ovšem v rámci jeho kariéry skutečně svěžím větrem, kdy se z téhle nezávislé podívané vyklube skutečně zajímavá psychologická studia muže, který vyměnil svůj život věhlasného šéfkuchaře a stal se z něj poustevník, kterému zbylo pouze jeho milované prase.   Už při oznámení samotné synopse si spoustu lidí utahovalo z toho, že vznikne odvar Johna Wicka, kdy jen místo Keanu Reevese mstícího svého mrtvého psa bude Cage mstít únos svého prasete. Jenže tak tomu opravdu není. Pig není akční film, ale skutečně komorní studie očividné lásky a následné reakce na ztrátu. Funguje to nejen díky skvělému Cageovi, ale také díky víceméně solidnímu scénáři, kterému se podaří za pochodu přijít s várkou zvratů, kdy se tak trochu mění pravidla hry a nic není tak jednoduché. Přesto to ovšem skutečně po celou dobu funguje a skutečně se podaří prodat vztah Cage a jeho milovaného prasete. Přitom všem se pomalu buduje napětí, některé scény jako konfrontace v restauraci jsou vyloženě parádní a pak to dojde k emotivnímu závěru, kdy do sebe vše zapadne a ve finiši se Cageově postavě dodává ještě výraznější rozměr. Sarnoski v tomhle ohledu nemohl udělat lepší práci.   Je to příběh zlomeného muže, kdy Cage prodává o poznání civilnější, přesto nadále vynikající výkon. Přitom všem je to pořád zvláštní film, který tím do kategorie většiny hraných filmů, které Nicolas Cage za poslední léta natočil, přesto to ovšem má pořád daleko k Mandy či Willy´s Wonderland. Především se ovšem přitom opravdu fungují emoce a ´´ bromance/brother-sister romance ´´ mezi Cagem a prasetem přitom všem skutečně funguje.   Je poznat, že film vznikal v nezávislých podmínkách, přesto je natočen skutečně velmi dobře. Zvraty, které v Sarnoskiho scénáři přicházejí fungují a nepůsobí zvláštně a místo fyzického násilí na to Cage především ve finále jde spíše jako Remy v Ratatouille. V průběhu vyprávění se z Pig vlastně vyklube i víc než pouhý film o lásce člověka ke svému milovanému praseti. Dojde k jisté formě kritiky konzumního společenství, odloučení od svého bývalého já, řešení rodinných traumat a především vyrovnávání se se ztrátou blízkého člověka. Dohromady to vše možná nefunguje úplně adekvátně a vše je po čase příliš, přesto to ovšem pořád velmi zvláštním způsobem funguje a utváří dohromady sice velmi zvláštní, ale přesto konzistentní film.   Přitom všem se z Pig vlastně vyklube tak trochu velmi chytrá podívaná, která skutečně dokáže prodat mnoho svých témat. Je to skutečně velmi dobře natočené s velmi povedeným vizuálem (kamera Patricka Scola je bravurní) a ten film přitom skutečně za pochodu pořád mate tělem. A i když má scénář pár slabých míst, ten casting nadále funguje. Kromě skutečně vynikajícího Cage ostatně stojí za zmínku i super Alex Wolff a velmi dobrý Adam Arkin, který je dost možná jedním z nejzajímavějších filmových záporáků za poslední dobu.   Pig rozhodně stojí za pozornost. Nedokonalý, přesto fascinující debut očividně talentovaného filmaře a především skutečně s nejlepším výkonem Nicolase Cage za poslední roky. Ten dokázal, že je pořád naprosto silný herec, který se jen kvůli vlastnímu komfortu rozhodl vydat se spíše cestou nezávislých filmů. A i přes pekla jako Jiu Jitsu se mu to vlastně nedá vyčítat. Právě Pig ukazuje, že na to pořád má a že o svůj talent rozhodně nepřišel. Sám se osobně vyjádřil, že Pig nikdy neuvidí, od diváků by si měl přesto tenhle výrazný film zasloužit šanci.....     ()

Morholt

Absurdní drama o hledání nejen uneseného prasete. Upřímně řečeno občas jsem měl problém pobrat, na co se vlastně dívám. Ale bavilo mě sledovat Cageův výkon, což je ve většině případů věc rovnající se zázraku, takže jsem dokázal překousnout i závěrečné nezodpovězené otázky. Každopádně se jedná o záležitost, která by spíš seděla festivalovým divákům. A mezi ty já nepatřím. 50% ()

Martin741

Michael Sarnoski je pre mna uplmne neznamy reziser, a pan Klec po dlhom case vyplodil kvalitny film. Netreba cakat brutalne prestrelky, Klec skor premysla, odcudzili mu prasa, tak sa hrabe v ludskej pominutelnosti zivota. Po fakt dlhom case mal Klec na konte kvalitny film   : 69 % ()

Arsenal83

Veľmi pomalé, tiché a čisto založené na dialógoch. Jedno ukradnuté prasa, ktoré má odhaliť dôvod trápenia postavy. Nicolas Cage tu opäť nedbá na nič a hrá človeka, ktorý sa od žiaľu rozhodne žiť ako somrák a nevadí mu aj v rámci civilizácie chodiť niekde do reštaurácie špinavý a zakrvavený. Človek, čo má všetko na háku, presne úloha, ktorá sa Nicolasovi hodí, ale v každom prípade muž, ktorého stvárnil, nemusel vo svojom žiali otravovať okolie, ak si teda nemyslí, že je na svete sám a len jeho problémy sú dôležité. Ale ak už šlo o to prasa, potom rozuzlenie filmu je viac než smiešne. Na začiatku Nicolas prišiel o manželku a má len prasa, no na konci nemá už ani to prasa, hoci ho mohol mať späť. Takže zmysel celého jeho konania je nulový. ()

Sfinkter

Cage výborný, komorní. Scénáristu-režiséra bych profackoval, diváka seznámí s roztomilým prasátkem, Nicolas ho celý film hledá, to prostě potřebuje happyend - a divák ho bohužel nedostane. ()