Reklama

Reklama

Keď Jake Barnes (Alain Moussi), oslavovaný vojnový hrdina a majster bojového umenia jiu-jitsu, podľahne nezdolnému stvoreniu Braxovi, budúcnosť ľudstva visí na vlásku. Zranený a trpiaci silnou amnéziou je Jake zajatý armádou, ktorá nemá potrebné vybavenie na boj proti nemilosrdnému votrelcovi z vesmíru. Jakea zachráni Wylie (Nicolas Cage) a starodávny rád bojovníkov jiu-jitsu, ktorí mu musia pomôcť rozpamätať sa a nabrať silu, aby spoločne dokázali Braxa poraziť v epickej bitke, ktorá určí ďalší osud ľudstva. (TV Markíza)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (74)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Vlastně nevadí, že má Jiu Jitsu směšnou digitální krev, ve výrazivu koženou hlavní hvězdu, nezajímavého záporáka "chci být Predátor, ale rozpočet byl jen na padouchy alá Power Rangers" i debilní děj. To všechno je v tomhle případě opravdu jedno. Ten film je totiž doslova napěchovaný akcí a má před kamerou hned několik schopných borců, ale tak nedynamické a v tempu absolutně nefungující bojové scény by jeden pohledal. Přitom to neprasí, jak to u laciných béček bývá, rychlostřih. Jen se tu nějakým zázrakem povedlo, že to vůbec, ale vůbec netáhne. A to z toho dělá v podstatě nedívatelný film. 10% ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Mělo to náběh na dobrou trashovou zábavu, ale zůstalo to jenom u snahy což je škoda, protože i vzhledem k tomu šílenýmu námětu a solidnímu hereckýmu obsazení by z toho lepší režisér určitě vytěžil zábavný flák, ale Logothetis je zoufalec a potenciál zašlapal do země. Všechno pak dorazí nepřehledná akce která je místy tak pomalá, že u toho usínáte a místy zase tak rychlá a nepřehledná, že to nestíháte. Výsledkem je divný mix různých žánrů diletantsky natočený a bohužel ne dostatečně sračkoidně zábavný na to aby zaujal.15% ()

Reklama

Lima odpad!

všechny recenze uživatele

Nejsmutnější na tom celém je zjištění, že jediná dobrá věc je tady Nicky Cage, který si již 10 roků jede tu svou vlastní guilty-pleasure kategorii a on jediný sem přinesl jakýsí nadhled a jeden jediný vtipný moment za celý film (papírová čepička). Jinak je to úmorný, monotónní s naprosto mimózní hudbou (přitom sem by krásně zapadly ty techno vypalovačky z prvního Mortal Kombatu). A vedle toho naprosto necharismatického jelimana s obličejovou obrnou v hlavní roli (Alain Moussi) by i Jaroslav Sypal vypadal jako shakespearovský herec. Ale stejně vám řeknu, pro Nicolase to musí být práce snů. Podívá se na Kypr (nebo Rumunsko, Bulharsko atd.), moc se u toho nenadře, pokecá s kolegy a nažere se při cateringu. A z toho mála, co dostane, zčásti uhradí svoje dluhy. Nicky, já ti rozumím :o) ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Akcie (nie moc dobrej) je hromada, občas sa objaví slušný nápad (ale príšerne zrealizovaný) a Cage je na zožratie (a je na celom filme to absolútne najlepšie). Inak je to absolútna hrôza s nábehom na podobný kult ako Bojisko Zem alebo Lovci dinosaurov. Aj keď toto bolo 100miliónov krát lacnejšie (teda aspoň dúfam). Ten scenár asi vypadol z béčkovej produkcie polovice 80. rokov. Akurát vtedy ho nikto nezrealizoval, lebo mu prišiel príliš blbý. 1/10 ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Velký špatný. Být na tom ohavném posteru jen Nicolas Cage, tak po filmu neštěkne ani pes, ale jména jako Frank Grillo a Tony Jaa rozhodně nalákají, i Alain Moussi a Marrese Crump byť neherci, tak v martial art něco předvést umí, ale tady bylo špatně téměř všechno. Že je film levný jako trenky od Vietnamců bylo poměrně jasné, ale ty mini digitální efekty z After Effects v podobě vtipné krve, mini výbuchu, což připomínalo spíš vánoční prskavku bylo na mě moc. Doufal jsem, že když tvůrci nemají rozpočet a očividně jim chybí i kreativita ( Jelikož se zde vykrádá asi 10 filmů najednou), tak vsadí alespoň na humor, ale ten zde absentuje zcela. Když už je film trapný, tak proboha ať je alespoň vtipný či zábavný, ale je to ke všemu nuda jako prase. Jediné, co zachraňuje film od úplného odpadu je fakt, že akce je poměrně dost a film se nezabývá zbytečnými dialogy. Ale Fighty jsou bohužel monotónní s velmi jednoduchou choreografií, průměrnou kamerou a né příliš tvrdými údery. Tony Jaa zde má asi nejlepší scénu, ale je to málo. Jsem vykrmený z Asie a tohle je hodně slabý odvar. Bolelo mě film sledovat, ale ti kteří sledují pravidelně Willise, Cage či Segala, tak možná budou spokojeni. Příběh*, Akce**, Humor*, Násilí*, Zábavnost**, Hudba*, Vizuál*, Atmosféra*, Napětí*. 2/10. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (6)

  • Jedná se o první hollywoodskou tvorbu, která se natáčela na Kypru. (SONY_)
  • Film byl natočen za 6 týdnů. Nicolas Cage se zúčastnil pouze pěti natáčecích dní. (SONY_)

Reklama

Reklama