• Vesecký
  ***

  Pár skečů dobrých, Ladislav Pešek sehrál svou roli dobře v klasickém stylu svých studentských komedií, Eva Gerovou mám jako herečku velmi rád, také Zdenička Baldová zvedla jinak průměrnou komedii s průhledným dějem. Režisér snad vůbec nepoužil exteriérové scény, statkářčin dvůr i plovárna byly viditelně ateliérové. Koukat se na to dalo, asi jen jednou.(13.10.2017)

 • Karlos80
  **

  Jedna z dalších bláznivých studentských veseloher, kterou bych řadil co do podoby a k obdobnému či stejnému tématu k filmům Jarčin profesor (také Ladislav Pešek) nebo k filmu Studujeme za školou a Kantor Ideál. Nějaký ucelený děj..la la la a šťastný happy end. Samozřejmě že do extra třídy filmů jako Škola základ života nebo Cesta do hlubin študákovy duše má tento film daleko, ale přesto se jednalo o tehdy velice dobrou a žádanou zábavu. Sice slabší ale stále na svou dobu dobrý. Studentské filmy byly jak se říká tenkrát a tou dobou asi v módě, dnes bychom řekli že byli IN. Ladislav Pešek zde sehrál jak jinak než nevycválaného a věčného studenta, připravující ho se na referát a dělající starosti nejen svým rodičům ale i pedagogické u sboru. V době kdy hrál tuto roli středoškoláka mu bylo už 32 let. V Jarčinu Profesorovi 31 a v Cestě... už dokonce 33. Ale ani to na něm nebylo znát, byl jak se říká věčně mladý, nabitý a sršící vtipem a elánem. Velice vtipně zahraná role se značným komickým nadáním. Eva Gérová (Věra), je naopak vzorná studentka s níž mají její rodiče po právu radost. Trápící se však z jedné věci, a to sice z toho že je bezhlavě zamilovaná do Jarkova domácího učitele, kandidáta profesury Stáňi Maříka (Jiří Dohnal). Pak tam byl také omezený a sbabělý nápadník ing. Jankovec, kterého rovněž docela dobře ztvárnil František Paul. Naposledy mě ještě na tomto filmu zaujala role Zdeny Baldové, jakož to bohaté ale jinak přísné, a o prázdninách dohlížející tetičky Kláry, která má pochopení pro lotračinky Jarkovi a která by na něj v žádném případě nedala dopustit. Trochu se mi to plete právě již se zmíněným filmem Jarčin profesor. Původně jsem chtěl dát za jedna. Ale třeba už za to komické malování a jiné humorné chvíle přidávám přeci jenom tu jednu hvězdu navrch. 1,5/5*.(21.1.2007)

 • BMAJTZ
  **

  At uz je Ladislav Pešek opravdu dobry herec a v podobnych komediich pomerne uctyhodne hraje tak toto dilo rozhodne nezachrani. Bohuzel scenar kulha vic nez stara kovarova kobyla a co se vtipu tyce tak ten stavi na povetsinou celice trapnych (trapnych z hlediska tehdejsi doby zadne fekalni komedie se opravdu nedockame) momentech a schenach. Jako klasika si to tak nejak stoji ale vyrovnat se dalsim komediim podobneho zanru se opravdu nemuze. Jedna z dalsich veci co mi vadila bylo nutne prehravani a celkove dosti toporny herecky vykon skoro vsech nercu. Verdikt budiz jako prumerny protoze je mnoho povetsinou lepsich a lepe vypointovanych ceskych veseloher na ktere se kouknu radeji.(17.1.2009)

 • kaktusacek13
  *****

  Knižní předloha je moje srdeční záležitost. Ve filmovém zpracování je téměř vše pozměněno, ale opět je to poměrně zajímavý příběh a hlavně úžasný Ladislav Pešek. Sice to nemá na filmové legendy Cesta do hlubin študákovy duše nebo Škola základ života, ale přesto je to velmi zábavné a vtipné. Musím dát 5 hvězdiček.(15.3.2014)

 • Véronique
  ****

  Asi něco málo přes 60%... Dříve by to bylo více, dnes se na to dívám jinak. Ale copak jde dát filmům se študákem Lálou Peškem méně než 4 hvězdičky?! Film sice působí naivněji, než je zdrávo, především co se děje týče. I studiové "exteriéry" vykouzlí na tváři úsměv, ale přeci... Výborné herecké obsazení v čele s Peškem, Šlemrovou, Gérovou či Baldovou vylepšuje celkový dojem z filmu. Zdatně si sekundují filmoví sourozenci Pešek - Gérová, především v úvodu filmu. Závěr už je docela nepovedený, nereálný a přeslazený. Ale ten Lála...(17.1.2008)

 • - Nábytek dodaly Spojené UP závody. (Karlos80)

 • - Celý film je natočen v ateliérech. (M.B)