Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Student Jarka Pšenička dělá v této české komedii starosti pedagogům i rodičům. V sextě studuje už druhým rokem a opět ho čeká další reparát. Jeho sestra Věra je pravý bratrův opak: je vzorná studentka. Ale ani jí se trable nevyhnou beznadějně se zamiluje do Jarkova domácího učitele, kandidáta profesury Stáni Maříka... Nábytek dodaly Spojené UP závody. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

Véronique 

všechny recenze uživatele

Asi něco málo přes 60%... Dříve by to bylo více, dnes se na to dívám jinak. Ale copak jde dát filmům se študákem Lálou Peškem méně než 4 hvězdičky?! Film sice působí naivněji, než je zdrávo, především co se děje týče. I studiové "exteriéry" vykouzlí na tváři úsměv, ale přeci... Výborné herecké obsazení v čele s Peškem, Šlemrovou, Gérovou či Baldovou vylepšuje celkový dojem z filmu. Zdatně si sekundují filmoví sourozenci Pešek - Gérová, především v úvodu filmu. Závěr už je docela nepovedený, nereálný a přeslazený. Ale ten Lála... ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Jedna z dalších bláznivých studentských veseloher, kterou bych řadil co do podoby a k obdobnému či stejnému tématu k filmům Jarčin profesor (také Ladislav Pešek) nebo k filmu Studujeme za školou a Kantor Ideál. Nějaký ucelený děj..la la la a šťastný happy end. Samozřejmě že do extra třídy filmů jako Škola základ života nebo Cesta do hlubin študákovy duše má tento film daleko, ale přesto se jednalo o tehdy velice dobrou a žádanou zábavu. Sice slabší ale stále na svou dobu dobrý. Studentské filmy byly jak se říká tenkrát a tou dobou asi v módě, dnes bychom řekli že byli IN. Ladislav Pešek zde sehrál jak jinak než nevycválaného a věčného studenta, připravující ho se na referát a dělající starosti nejen svým rodičům ale i pedagogické u sboru. V době kdy hrál tuto roli středoškoláka mu bylo už 32 let. V Jarčinu Profesorovi 31 a v Cestě... už dokonce 33. Ale ani to na něm nebylo znát, byl jak se říká věčně mladý, nabitý a sršící vtipem a elánem. Velice vtipně zahraná role se značným komickým nadáním. Eva Gérová (Věra), je naopak vzorná studentka s níž mají její rodiče po právu radost. Trápící se však z jedné věci, a to sice z toho že je bezhlavě zamilovaná do Jarkova domácího učitele, kandidáta profesury Stáňi Maříka (Jiří Dohnal). Pak tam byl také omezený a sbabělý nápadník ing. Jankovec, kterého rovněž docela dobře ztvárnil František Paul. Naposledy mě ještě na tomto filmu zaujala role Zdeny Baldové, jakož to bohaté ale jinak přísné, a o prázdninách dohlížející tetičky Kláry, která má pochopení pro lotračinky Jarkovi a která by na něj v žádném případě nedala dopustit. Trochu se mi to plete právě již se zmíněným filmem Jarčin profesor. Původně jsem chtěl dát za jedna. Ale třeba už za to komické malování a jiné humorné chvíle přidávám přeci jenom tu jednu hvězdu navrch. 1,5/5*. ()

Reklama

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Pár skečů dobrých, Ladislav Pešek sehrál svou roli dobře v klasickém stylu svých studentských komedií, Eva Gerovou mám jako herečku velmi rád, také Zdenička Baldová zvedla jinak průměrnou komedii s průhledným dějem. Režisér snad vůbec nepoužil exteriérové scény, statkářčin dvůr i plovárna byly viditelně ateliérové. Koukat se na to dalo, asi jen jednou. ()

BMAJTZ 

všechny recenze uživatele

At uz je Ladislav Pešek opravdu dobry herec a v podobnych komediich pomerne uctyhodne hraje tak toto dilo rozhodne nezachrani. Bohuzel scenar kulha vic nez stara kovarova kobyla a co se vtipu tyce tak ten stavi na povetsinou celice trapnych (trapnych z hlediska tehdejsi doby zadne fekalni komedie se opravdu nedockame) momentech a schenach. Jako klasika si to tak nejak stoji ale vyrovnat se dalsim komediim podobneho zanru se opravdu nemuze. Jedna z dalsich veci co mi vadila bylo nutne prehravani a celkove dosti toporny herecky vykon skoro vsech nercu. Verdikt budiz jako prumerny protoze je mnoho povetsinou lepsich a lepe vypointovanych ceskych veseloher na ktere se kouknu radeji. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Životní i umělecký odkaz profesora Eduarda Kučery (1884 - 1956), spisovatele a významného pedagoga v jedné osobě, je úzce spjat především s reálným gymnáziem v Nové Pace, kde úspěšně působil několik desetiletí a kde také získal inspiraci pro některá svá literární díla. Román Jarka a Věra, vycházející poprvé již v první polovině dvacátých let, by jistě upadl v prach minulosti, nebýt režiséra Binovce a jeho filmové veselohry. Popularita a nebývale vstřícný zájem o filmy ze studentského prostředí vyvolaly nutkavou potřebu předhodit lačným divákům další veselý příběh o trampotách nezbedných středoškoláků, mezi nimiž hraje prim uličnický Lála Pešek. Sourozenecká alotria, předváděná v tandemu se sestrou, hranou výbornou Evou Gerovou, patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co snímek nabízí, také proto, že Pešek dokázal své poněkud přestárlé repetenty obdarovat neutuchajícím mladistvým elánem a jistou dávkou fantazie. Sympatický kolorit k celkovému pojetí vytváří příchod razantní venkovské tetinky a následná změna prostředí. Hravé, veselé, optimistické dílko, které nabízí vkusnou zábavu a také mimořádně zajímavý pohled do školních škamen v době, kdy v lavicích kolovaly fotografie Gary Coopera a Roberta Taylora. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Nábytek dodaly Spojené UP závody. (Karlos80)
  • Celý film je natočen v ateliérech. (M.B)

Reklama

Reklama