Úspěšná autorka Veronica Henleyová (Janelle Monáe) je lapena v děsivé realitě. V zápase s vlastním vědomím musí odhalit šokující záhadu dřív, než bude pozdě. Vyvolená je hororový thriller od producentů snímků Uteč a My v režii novátorského dua, které tvoří fenomenální Gerard Bush a Christopher Renz (Bush+Renz). (Vertical Entertainment)

Arsenal83

Rasistické hnutie BLM sa v uliciach prejavuje rabovaním a vypaľovaním síce len pár mesiacov, ale v kinematografii si hovie už pekných pár rokov. Ono sa ani nič iné čakať nedalo, keď film vyprodukujú ľudia, čo si svoje komplexy vybili už pri filme Get Out. Odteraz sa budú už len točiť filmy o zlých belochoch, trpiacich černochoch a aby sa nepovedalo, každý štvrtý film bude o holocauste. A slniečkári a sfetovaní antifáci s odporne mastnými dredami ešte tlieskajú. Filmovo to nebolo až také zlé, ale propagandu a tlačenku jediného správneho názoru neznesiem. Žiaľ mnohých to už ovládlo, veď aj tu vidíme, že v komentároch jeden užívateľ, ktorý si dobrovoľne dal do nicku slovo „Zlo“, označí všetkých, ktorým sa film nepáčil za rasistov. Asi ho v írsku ešte málo obohatili. Nech vyčká času. ()

Rockerman

Uznávám, že je to velmi zručně natočeno. Zpočátku je divák mystifikován, že se děj odehrává v době, kdy ještě černý muž pod bičem otrokáře žil, ale skutečnost je mnohem děsivější. Zároveň je to natočené velmi tendenčně, jakoby na objednávku současné protirasistické vlny. Prostě co je černé, je dobré a co je bílé je špatné! Vím, že na Black Lives Matter, ale právě na Americe je nejlépe vidět, jak je to mísení kultur, ras a národů špatné. A Evropa se ne a ne poučit. ()

oveckaoa odpad!

Komentář obsahuje spoilery Tak, že pokud to chápu dobře skupina bílých unáší černochy a černošky (odmítám to psát s velkým č a nikdo mě to nedonutí ) kde žijí jako by v době otroctví a nutí je sbírat bavlnu a sloužit jim. Takhle unesou ženskou co se stará o práva černých na úkor bílých (přispěla nejspíše na to teroristická BLM pro ty co to neví je to skupina, která schvaluje zabíjení ostatních ras kromě černých ničí auta ostatních lidí a zabíjejí i policisty pokud teda nejsou černí někdy zabíjejí i černé pokud se starají o práva bílých) a ona se z tam snaží dostat. Podobná píčovinka jako 12 let v hovnech (teda v řetězech pardon) akorát tahle se bere vážně. Horor ani omylem thriller taky ne spíše takové drama pokud to neuvidíte o nic nepřijdete. Zbývá otázka co pochválit maximálně jedno upálení jinak nic 5 procent. ()

classic

„Antebellum” , ak povedzme teraz ešte prekrojíte na polovicu, trebárs "Ante" a "bellum" , čo v latinskom jazyku inak deklaruje « Pred vojnou » , ste práve v najlepšom obraze, keďže zrovna s » VOJNOU « nejako súvisí taktiež i scenáristické uchopenie scenáristov G. Busha a Ch. Renza, ktorí zároveň sedia i na režisérskych stoličkách, ale treba tiež podotknúť najmä to, že už akési úvodné motto filmu: „Minulosť nie je nikdy mŕtva. Ani nie je minulosťou” , a to z osobných myšlienok amerického básnika a prozaika - Williama Faulknera, kedy akurát začínam sledovať otváraciu sekvenciu, v (zo)pár minútovom, neprerušovanom zábere, vskutku naozaj veľmi precíznom a majstrovskom, pretože sa počas toho nielenže zoznamujem s naprosto celým prostredím, ale aj s jednotlivými charaktermi postáv, čiže v skratke asi takto: Louisiana - plantáž - otroci - otrokári, teda už podľa tejto zreteľnej informácie, by som mal byť kdesi v období občianskej vojny, čo už bolo naozaj dosť dávno, n-a-z-n-a-č-u-j-e, že čochvíľa spoznávam i hlavnú postavu, t. j. afroamerickú ženu Eden, konkrétne po extrémne vyhrotenej situácii, na aké si museli "šikanovaní" často zvykať, lebo nemali na žiadny iný výber. To je už citovaná minulosť, s ktorou sa strašne zvláštnym spôsobom p-r-e-l-í-n-a aj aktuálna prítomnosť, kedy stretávam PHD Veronicu Henley, veľkú autoritu medzi samými aktivistami, keďže významne bojuje za práva Afroameričanov. V jej prvej scéne sa našťastie včas prebúdza, akoby zo zlého sna, a tak to celé dianie predtým, v podstate znamená maximálne tak to, že si len (od)snívala nepríjemnú, nočnú moru, a potom už má vari po všetkých peripetiách, alebo sa s nami iba niekto (ne)pekne zahráva ? Na prvý pohľad to vyzerá byť poriadnou šľamastikou, no verte mi, že i napriek tomu, všetko do seba náramne dobre zapadá, ako ozubené koliesko do hodín, na čo prídete ináč úplne sami, akonáhle zistíte základnú pointu... Vyviera z toho zvrátená hra, a to je už samotný - strhujúci koniec. Janelle Monáe bola v dvoj/roli rovnako strhujúca ! ()

Vabr

Z tady těch nových filmů/seriálů o rasismu, je podle mě Antebellum nejhorší. Příběh je vcelku nezajímavý, přesto se ale na film dívalo dobře. ,,Minulost" je překvapivě o dost zajímavější než prostřih ,,budoucnosti". Postavy ok. Konec byl divný a nelogický vzhledem k předešlým událostem, ale hádám, že hlavní pro tvůrce byla asi myšlenka za cenu pytle nelogických chyb. VYHODNOCENÍ: O DOST RADŠI BYCH NA PLANTÁŽI VIDĚL TU VELRYBU!!! ()

• Natáčení probíhalo v New Orleans v Louisianě. (noelcoward73)