Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pravdivý příběh vzestupu hudební legendy Arethy Franklin. Od jejích počátků, když jako malá zpívala v kostelním sboru, k tomu jak se vypracovala na mezinárodní super hvězdu. (Forum Film CZ)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (49)

djfun 

všechny recenze uživatele

Aretha, královna soulu, dáma, co si zaslouží more than "just a little bit Respect"! A ačkoliv se tvůrci snažili vzdát jí ho naplno v každém záběru této dvouapůlhodinové (!) -vzhledem ke kvalitě filmu stopáží totálně přepálené- pocty, nedopadlo to bohužel tak, jak by bylo Mrs Franklin hodno. Celá černošská hudba, rhythm and blues, gospel, funk a především soul jsou totiž hlavně o feelingu - o pocitu, o syrových a hlubokých emocích, co jdou do (z) nitra duše, až nadřeň. A přesně to -vlastně to nejdůležitější, obzvlášť když se jedná o Arethu- tomuhle bijáku chybí! No, abych nebyl nespravedlivý, ve dvou třech momentech se tvůrcům povedlo ze mě nějaké emoce vymámit. Což je žalostně málo, zvlášť, když asi nejemotivnější moment přichází paradoxně během závěrečných titulků, kdy se objeví a zpívá skutečná Aretha Franklin. Většina filmu na mě totiž působila značně strojeně, uhlazeně, vyleštěně, místama doslova nudně, bez známky invence či originality, bez dramaticky vyšponovaných highlight momentů, s jednostranným pohledem a bez větší kontroverze, která vždy k životu tak velkých umělců patří. A navíc zbytečně přepolitizovaně, což bych asi před pár lety přijmul s mnohem větším nadšením, než v současné BLM politickou korektností "oteplené" době (čímž ovšem rozhodně nechci snižovat Arethin přínos v boji za práva afroameričanů). Dalším mínusem je vykreslení všech vedlejších postav, které jsou převážně ploché, stejně jako herecké výkony jejich představitelů. Především z rolí otce (jindy můj oblíbený Whitaker) a prvního manžela (Wayans) se vzhledem k jejich (ve filmu ne zcela natvrdo odhaleným) charakterům přímo vybízelo vymačkat mnohem, mnohem víc. Naštěstí to samé neplatí o Jennifer Hudson, která se s rolí (i zpěvem!) Arethy vypořádala přinejmenším se ctí. Právě ona, její famózní hlas a pochopitelně úžasná music drží Respect nad vodou! Filmařský RESPEKT by si však tahle legendární soulová Queen a Natural Woman zasloužila mnohem hlubší... ()

petikacka 

všechny recenze uživatele

Miluju její písně...Její filmový životopis se může zdát spoustě lidem nudný a dlouhý. Možná i je. Nicméně já jsem si ho užila i s jejími běsy ( nebo právě proto, že vím o čem to je) a někam mě to i posunulo. Na rovinu musím říct, že znám daleko lepší hudební životopisy, přesto i tento zůstane v mém srdci...Za mě zjitřených 75% ()

Reklama

Vxxx 

všechny recenze uživatele

Aretha byla samozřejmě neuvěřitelně nadaná zpěvačka a muzikantka, bohužel její život asi nebyl dost zajímavý pro 150minutový film, protože to byla nuda. Nějaký respekt, růst, síla nebo ani nic podobného z toho filmu nesálalo. Pokud bych měla Arethu soudit podle snímku, tak to byla hloupá tichá puťka, která prostě jen uměla zpívat. A to si Ms Franklin určitě nezasloužila. Škoda, doufala jsem v Oscarovku. 2* ()

ER 

všechny recenze uživatele

Zhlédnutí filmu byla pro mě povinnost i když recenze nebyly moc dobré. Bohužel se s nimi musím shodnout. Scény byly dlouhé, provázanost na milníky v životě Arethy nemají potřebnou dynamiku a utápí se v dějovém průměru. Naštěstí je tu Jennifer "Aretha" Hudson s jejím úžasným hlasem a výborným hereckým výkonem. ()

Maximilianus 

všechny recenze uživatele

Životný príbeh Arethy Franklin nebol tak búrlivý, zaujímavý a dobre a inovatívne natočený ako Bohemian Rhapsody a najmä Rocketman, ale aj královná soulu si čo to odžila a v živote to nemala jednoduché. Podľa mňa sa film zameriava na málo z jej života, nejde až tak do hĺby a do emócie. A pritom mi to na tomto filme ani nevadilo a užíval som si pesníčky a skvelý spev Jennifer Hudson. Vo výsledku som ale nemal pocit, že sledujem niečo výnimočné. Ako pocta legende ale film slúži fajn. 6,8/10. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama