Madla Satranová je půvabná mladá dívka, obecní sirotek. Žije v zapadlé šumavské vísce Lesov, kam jednoho dne přijede sběratel lidových písní dr. Šerk. Madla, nejlepší zpěvačka vesnice, mu zpívá chodské písně. Šerk je nadšen jejím líbezným zpěvem a se svým objevem se pochlubí příteli, sbormistru sirotčího pěveckého sboru Klánovi. Ten ji pozve ke spolupráci a venkovská dívenka svým stříbrným hláskem proslaví českou hudebnost po celém evropském kontinentě… Zdařilou adaptaci novely Jana Weniga natočil počátkem protektorátu režisér Václav Binovec s oblíbenou dívčí hvězdičkou Zdenkou Sulanovou. K popularitě filmu nepochybně přispěla i píseň "Ty lesovské stráně", která se v době protektorátu stala hitem. Vedle oblíbených herců – Ladislava Boháče, Zity Kabátové, Antonie Nedošinské, Františka Filipovského – si v dětských rolích zahráli i Jiřina Bohdalová a Antonín Jedlička. (Česká televize)

ostravak30

Madla zpívá v Evropě je film z roku čtyřicet a je to docela vidět. Mísí se v něm optimismus z cest po Evropě. Patrně to mělo divákům dát zapomenout na to, co se na starém kontinentu skutečně chystalo. Tím spíš pohádkou pro dospělé o moderní Popelce s talentem. Vzhledem k roku vzniku mě překvapil dnes už běžný rozdíl dvanácti let mezi mužem a ženou. Tím spíš, že původně se mluvilo o tom, že je Madle sedmnáct. Právě o hudbě je celý film a ta se dá docela poslouchat. Ale jak už bylo níže zmíněno, je vcelku předvídatelné, jak to celé skončí, což se na druhé straně prvorepublikovým filmům stávalo celkem běžně. Možná je to přeci jen zčásti romantický film, rozhodně je hudební, ale určitě bych jej nezařadil mezi dramata. Škoda, že kromě velké nudy, právě vzhledem k očekávanému konci, neshlédneme třeba více komediálnosti. ()

Janiska

denka Sulanová měla krásný čisťounký školený hlas a andělskou tvář,kdepak by jí pan Boháč mohl odolat. Tvůrci filmu v té přetěžké době citlivě zahráli na na nacionální strunu. Prostě je to vše tak nádherně naivní a čisté, jak ty Lesovské stráně sluncem zlacené ..... ()

J.J.1972

uchvatne to nebolo ale malebne ano :D plus jedna * za bohdalku ;-) akurat sa mi nezda, ze by mala 9rokov.... vyzerala tak na 5-6r. ()

rakosabasta

no, možná to není kdovíjak úžasně udělaný film, ale pro mě prostě srdcovka, kde má každá, byť sebe menší postavička svojí historii a navíc se dětičky učí být mezinárodní tím, že se učí prakticky všechny evropské jazyky :-) ()

Santana80

Další česká popelka.Nejvíc mě na těchto filmech dojímá když krásná dívka začne zpívat a každý v pokoji oněmí úžasem,přitom je to tak hrozné krákorání.Takovým zpěvem by si dnes nikdo nevydělal. ()

JARDAHONDA

Zajímavost : Ve filmu se mezi již zkušenými herci objevují i dětské tváře budoucích velkých herců a to - Jiřina Bohdalová. Jedná se o její druhý film. ()

Zrzavakocka

ano někdo by mohl napsat že je to sentimentální ohraná písnička - tak ať toliko super jmen, jednoho nádherného hlasu - kvalitní film z nekvalitní doby - tu snoubenku bych vzal a prohodil oknem protivná jak sáňky horší než upír ()