Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

FlyingGentle

Po všech akčně fantasy filmech (THOR, AVENGERS i třeba LOVEC a zimní válka) je tohle rozhodně nejrealističtější akční pojetí herce Chrise Hermswortha. Nečekal jsem to. Ani jsem netušil, oč půjde, že v indickém nebo bangladéšském prostředí lze vymyslet takovýto příběh. Bez příkras, bez žádných přehnaných efektů, až skoro v dokumentárně pojatém stylu je vystavěno toto syrové akční drama o záchraně syna indického gangstera z rukou jiného gangstera. Probíjení se dháckými ulicemi připomíná trochu legendární scottovinu Černý Jestřáb sestřelen, trochu Bergovo orientální KRÁLOvSTVÍ, každopádně je to hustě pojatý příběh, u kterého nelze odhadnout, co přijde vzápětí. Dusné, krvavé prostředí očistí až dvě výjimečné scény, kdy Tyler na začátku skočí z obrovského srázu a zůstane sedět na dně jezírka, stejně tak na konci již v klidu žijící kluk Ovi skočí do bazénu a medituje na jeho dně. Jakoby se oba propojili s vodním vesmírem ticha, kde mohou nalézt svou svobodu. Je to síla. ()

Mart4s

Po dlouhé době opět film, při kterém jsem nešel na záchod nebo se nepodíval na hodiny. Příběh zde má druhotnou funkci. Představení všech postav je rychlé s nevěnuje se mu až taková pozornost. Každý si jde za vlastním cílem, aniž by půlku filmu řešil svoje emoce. O to více se film zaměřuje na samotnou akci, které je tu více, než dostatek. A to je dobře! Maličko tu vidím podobnost s posledním MAD MAXEM. Je samozřejmě lepší srovnávat cibuli a ananas, než tyto dva filmy, ale určité aspekty snímku jsou stejné. Ačkoliv akční scéna ,,na jeden záběr" byla úchvatná a nejednou jsem pochvalně pokynul hlavou, modlil jsem se, aby takto nevypadal celý film. Nejvíce mě zarazili poslední vteřiny filmu, kdy si snad každý divák musel říkat, že to nemůže být pravda. Nicméně po informaci, že bude druhý díl, už bylo vše jasné. ()

podlet

Dobrej akčňák, ale zbytečně mpc patosu v druhý půlce a asi tak 3 z 8 hlavních postav sou uplně zbytečný a ješťe blbě zahraný :D ale jak řikám, akčňák je to plnokrevnej. ()

PhoenixTears

No jsem v rozpacích. Za co je zde tak vysoké hodnocení ??? Akce nudné, děj jak z romantického filmu, herecké výkony dětí, lepší než dospělých. Nudný film "Vyprstění", u kterého jsem usínal. Zajímalo by mne kdyby to byl čistě Indický film bez Chrise Hemswortha, jestli by hodnocení bylo stejné...Pochybuji, je to jen kvůli "Thorovi", jinak by bylo vše jinak. Za mně žádný zázrak, vlastně nic moc, do The Raid apod. to má hodně, hodně, hodně daleko. ()

floppy4

Na začiatku bola asi 25 minútová pasáž kedy to malo ten wow efekt, no potom po zvoľnení už len tupá rambo strielačka kedy ide Tyler all-in. V skratke taký pseudo John Wick krížený s Mile 22 niekde v ošťanom osranom Bangladéši. Za tých 65 miliónov čo do toho vrazili však mohli zaplatiť aj nejaké lepšie digi efekty tých výbuchov, pôsobilo to nevkusne béčkovo. Inak dve hodiny ujdú rýchlo, dá sa zabaviť. ()

onevoice

Dej je jednoduchy, ale tu to vôbec nevadí. Podstatná je akcia a veru poriadna. Milovníci prestrieliek a ultimate fight si prídu na svoje. Chris to bije striela rad za radom a dobre mu sekunduje aj indický bodyguard mafiánovho syna Randeep Hooda. Veľmi mi to pripomínalo Johna Wicka. Dhakka to je riadna špina. Tam ma nikto nedostane. Za mňa spokojnosť. To čo som chcel a očakával som dostal. ()

Majkl_fuky

Na začátku jsem měl pocit, jako by se měl snad i začít rozvíjet nějaký příběh (už ani nevím proč), ten byl ale rychle rozstřílen, umlácen a nakopán slušnou dávkou akce, což byla celkem jízda. Ani moc fňukání a kecání nebylo. K postavám jsem si žádný vztah nevytvořil, ale v takovým filmu je to podle mě plus, jde o to nakopat těm parchantům prdel, ne se rozkydlit v co nejširším spektru emocí. Jen škoda toho zbytečně dramaticky vážnýho závěru, který se ani moc nepovedl. Do akcí nabitý a na myšlení diváka nulově působící střílečky zbytečný. Jinak na propršený odpoledne super, Hemsworth se mi fakt líbil v týhle mega akční poloze, trochu mi připomněl starý časy se Schwarzeneggerem, Stallonem apod. Bral bych zase nějaký takový film s ním. Navíc mi udělal radost s G-shock Rangemany :-D ()

mad.dog

Extraction je pro mě první vysloveně povedený akční film od Netflixu, který má všechno, co správný akční film má mít. Akční scény výborný, hudba skvěle dokreslovala děj a Hemsworth byl bezchybný. Když se ovšem začne mluvit, kvalita klesá stejnou rychlostí, s jakou se Hemsworth prodíral slumy. Celkově jsem velice spokojený. Komentář od DaViD´82 to vystihuje perfektně. ()

evita_

Vybavil ich, všetkých, s noblesou. Ale to asi tak je keď vašim zamestnaním je...Vlastne to ani neviem pomenovať, ale každopádne zvládal všetko so všetkým. S akoukoľvek zbraňou, v akomkoľvek prostredí a dokonca s chlapcom na krku. Jednoznačne ale treba zdôrazniť, že niektorých vybavil skutočne grandiózne a chlapca zachránil - síce sa do konca života bude psychicky dávať dokopy z toho čo videl a zažil ale no a čo, misia bola splnená. Veľmi vydarená akčná chuťovečka. A aby som nezabudla, neznášam toho malého zmrda z konca. Svrab na jeho ruky. ()

Vestor

Nejklišovatější příběh o žoldákovi, kterého trápí psychika z minulosti a tak se rozhodne sebevražedně pomáhat unesenému klukovi, kterého měl původně jenom doručit zpátky jeho otci, drogovému bossovi, toho času ve vězení. Neváhá se přitom spojit s poskokem drogového bosse, který mu napřed odmítl zaplatit a vyvraždil polovinu jeho týmu. Ve společné akci vystřílí asi tři stovky příslušníků speciálních jednotek z Bangladéše, plus pár tuctů pouličních gangsterů. Kamera se při akci houpe víc, než lochneska na matějské a z hlavních protagonistů stříká krev po hektolitrech. Do toho se občas zamíchá pár klišoidních scének s hláškami jako "ty přece nejsi zlý člověk". Pokud nemáte večer co dělat, dá se to zkousnout jako jednorázový akční výplach, ale čekal jsem od toho víc, vzhledem k místnímu hodnocení. ()

Mirek.Soukup

Konečně akční film, který mne, po dlouhé době, bavil od začátku do konce a vůbec mi nevadil jednoduchý scénář, který byl zfilmován snad tisíckrát. Do filmu mne vtáhly dlouhé akční scény, bez jediného střihu, z nich nejdelší měla dvanáct minut. Chris Hemsworth s při ní musel doslova sáhnout až na dno svých sil. ()

BStone

Chris Hemsworth jako nájemný voják v naprosto nářezovém provedení. Akce jsou natočeny skvěle, příběh je tradiční a povedený. 75% ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

18.06.2023

V pátek 16. června si na Netflixu odbylo premiéru dlouho očekávané pokračování akčního snímku Vyproštění z roku 2020 v režii zkušeného kaskadéra a akčního koordinátora Sama Hargrava. První film se na… (více)

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

28.09.2021

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024

11.09.2021

A je to oficiální. Furiosa, prequel Šíleného Maxe z roku 2015, dorazí místo roku 2023 až v roce 2024. Austrálie si totiž v těchto dnech prochází něčím, čemu se kupodivu jako jedna z mála zemí na… (více)