Vyproštění

Extraction

• Kanada

Akční / Drama / Dobrodružný / Thriller

USA, 2020, 117 min

Po Triple Frontier další sympaticky nekompromisní a drsný akčňák od Netflixu. Choreografie a vůbec režie je tak dravá a nápaditá, že tu je hned několik scén, které jsem si chtěl hned po titulcích pustit znovu a také jsem si je pustil. Příběh je sice jednoduchý, ale také dovede překvapit především jedním neobvyklým, nicméně logickým spojenectvím, no a klidný konec mi vůbec nevadil, spíše naopak - měl jsem pocit, že si potřebuji vydechnout. Chrisu Hemsworthovi jsem věřil všechno.(25.4.2020)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nebudete se utápět padáním do řeky, ale tím, že v ní zůstanete ponořeni." Chris Hemsworth se vydává na záchrannou misi do Bangladéše, zachránit zločineckému bossovi syna. Příběhově slabší a docela dost tuctové!!! Ty 2* jsou jen za akci a za prostředí. Zde si užijete drobnou dávku násilí, podtrhnutou šťavnatými zvuky a velmi detailní kamerou, která nevynechá žádnou bolestivou ránu do těla protivníka. NIC VÍC, NIC MÍŇ. Jinak je celý film založen na nesmyslech, ale chápu, že fanoušci Avengers to budou nadhodnocovat. Hemsworth s lehce sebevražednými sklony přejde přes armádu i policii, jen aby zachránil unesené dítě. - 40%.(29.4.2020)

Nevím, ale asi je to dneska moderní točit akčňáky s dobrými herci, ale bez emocí. Přitom Chris Hemsworth je normálně hroznej srandičkář. Potvrdil to už v Thorovi. Věřím, že kdyby dostal trošku prostor, a jenom to tam nekosil jako Robocop, mohla by se z toho stát akční pecka desetiletí. Takhle průměr s jednou mega luxusní honičkou vprostřed filmu, kde si kamera dělala, co chtěla, a já zíral s otevřenou pusou.(29.4.2020)

• Radko

Psychoanalytický rozbor snov pokladá zbraň za symbol mužského pohlavného údu a strieľanie za striekanie. Z tohto pohľadu ide o ejakulačné porno gigantických rozmerov. Nezachráni to ani čiernovláska s prenosným raketometom. Hlúpy scenár korunuje morálne poučenie: život syna mafiánskeho bossa stojí za likvidáciu ozbrojených síl štátu Bangladéš. Hviezdičku za exotické lokácie a náhľady do úzkych uličiek a príbytkov pulzujúcej ázijskej metropoly.(4.7.2020)

Poctivé řemeslo se skvělou ruční kamerou, která vypiplané akční scény posouvá na úplně jiný level. Hlavně v závěru Vyproštění sice trpí několika typicky žánrovými přešlapy, ale to mi zase tolik nevadí. Dá se totiž říct, že jsem asi neviděl obdobný film, který by se něčemu podobnému vyhnul. Paradoxem ale zůstává, že i když tvůrci moc nezdržují a jdou rovnou k věci, zřejmě bych si to celé dokázal představit o 10-15 minut kratší (nebraly mě hlavně scény s Harbourem - i když mají pro vykreslení chování postav velký význam). Chris Hemsworth je skvělý a člověk by ocenil, kdyby místo paskvilů jako Bitva u Midway chodily do kin podobné snímky. Jako třešnička na dortu je na konci úžasná Farahani. Do pěti tomu něco chybí, ale i tak můžu mluvit o takřka maximální spokojenost.(24.4.2020)

• - Akční scéna bez jediného střihu začínající ve 35. minutě filmu trvá přesně 11 minut a 30 sekund. (vojacekr)

• - Hlavní zbraní Tylera Rakea (Chris Hemsworth) je puška BCM CQB-11 s dalšími prvky tovární výbavy BCMGunfighter Mod 0 Stock, přídavnou svislou přední rukojetí, holografickým kolimátorem a zvětšovacím modulem 3x Magnifier, laserovým zaměřovačem Steiner Offset Tactical Aiming Laser a tlumičem. Jako poboční zbraň nosí Glock 17 a ve filmu ho můžeme vidět i s granátometem M79. (J.F.B.)

• - Než se k projektu dostal Chris Hemsworth, zvažovalo se, že by si hlavní roli ve Vyproštění mohl zahrát Arnold Schwarzenegger nebo Bruce Willis. (CrypzzXD)