Reklama

Reklama

Vyproštění

  • USA Extraction (více)
Trailer 2

VOD (1)

Obsahy(1)

Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (680)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Vyzerá to dobre, akcia je výživná a Hemsworthovi to nekompromisné lámanie o hlavu nižších Cig... pardon, obyvateľov Bangladéša, veríte. Vlastne uveríte aj tomu, že jeho hrdina by napr. takého Johna Wicka naporcioval a naklepal na šnicle asi za 5 sekúnd. Problém je v tom, že famózna akčná scéna, ktorá trvá asi štvrť hodiny, je natočená akože na jeden záber a umrie počas nej asi 100 ľudí (všetci veľmi, veľmi brutálne) je v prvej polovici filmu a potom už sa jej nič ani zďaleka nevyrovná a film postupne vyšumí do stratena. Nezaujímavé postavy, slabý hlavný zloduch... keby toto bolo lepšie scenáristicky ošetrené, mohli sme tu mať žánrovú pecku. Takto je to iba obstojná jednohubka. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Škoda té snahy o chvilkové dojímací dialogy, protože jinak by tenhle akční výlet v Indii byl hodně luxusní, ale jak se ve filmu začne předvádět akce, stojí to za to. Hlavně střelba má mnoho prostoru, v závěsu bojové umění, ale užijeme si honičku a souboj na nože, takže pokud hledáš solidní akční pokuk, tak Vyproštění by mělo tvou touhu ukojit. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Na sofistikovanější scenář sere pes, to neřeším, ale tohle je jen systematické dvouhodinové vyprazdňování bezedných zásobníků bez jakkýchkoliv emocí. A ta zde tak opěvovaná 15-ti minutová scéna "na jeden záběr"? S šikovným použitím střihů (chvilkové makrodetaily přímo do ksichtu) a nepostřehnutelných prolínaček můžete tak třeba zaplácnout celou stopáž (Sam Mendes by mohl vyprávět), ale je to samozřejmě jenom iluze, ikdyž to vypadá cool, jasně. Takže nic nového pod sluncem, jenom prozívaný kus, na který si za čtvrt roku už nikdo nevzpomene. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Homotór, který si nehereckou mimickou polohu plazícího se zraněného vojáka zase vyložil jako „tvař se jako při honění“, se vydal extrahovat hnusného malého cigoše. Přitom úplně sám kompletně vyhladil celou bangladéšskou armádu, a kdyby mu to řádění nezatrhli, počítám, že by následující týden v pohodě obsadil i Laos a Barmu. Samozřejmě si našel uprostřed toho anihilačního chaosu i čas na půl hoďky se zastavit, za zvuků molového piána si zaplakat nad rodinnými hovnotami a prkenně uvědoměle zapokyvovat hlavou nad sadou existenciálních cigánských mouder, jako například „V řece se, more, neutopiš, když ten čornuty kanalovy poklop hned pustiš!“. A je z toho moc hezky natočený, za vlasy přitažený, přiblblý, nenápaditý a megavážně se beroucí kýčovitý patetický pičoid pro funoušky Assvenžrů a třináctky s rychlými prsty, který nezachránila ani kulantní akce, ani ta perská kočička s raketometem. Ale jako útok Netflusu na pandžábský debiltrh se to pravděpodobně ujme a ve dvojce už budou i nějaké ty harekrišna tanečky. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Hodně fajnové řemeslo s wow akční scénou uprostřed a spíše vlažným dojezdem, kde nejvíc zamrzí, že to chlapáctví, jaké by tam Hargrave chtěl mít, postrádá onu úspornou rafinovanost v profilaci charakterů, s níž uměl pracovat Tony Scott (dvakrát tolik na ploše dvou hodin). Ale jako výplň nudné soboty v době koronaviru naprosto ok záležitost. A uvědomil si, že Hemsworth dozrál do momentu, kdy bych mu s chutí svěřil Jacka Reachera. V podobné stylizaci je pro to skoro ideální. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (27)

  • Ikonický, viac než 11-minútový záber bol podľa režiséra Sama Hargraveho zložený z 36 jednotlivých sekvencií. Niektoré z nich sa museli zopakovať až 25-krát, aby boli perfektne zladené a vytvorili dojem, že nedošlo k prestrihu. (ČSFD)
  • Film sa mimo iného natáčal v indickom meste Ahmedabad, kde dav ľudí úplne šalel, keď videl hlavného herca Chrisa Hemswortha. Niektorí z nich tam stáli aj 15 hodín, len aby sa na neho mohli pozerať. (Game90)

Související novinky

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

28.09.2021

Netflix zveřejnil kupu dat, díky kterým si teď celý svět může zase jednou udělat obrázek o tom, jak moc je vlastně streamovací služba úspěšná, a které seriály potažmo filmy patří k těm… (více)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024

11.09.2021

A je to oficiální. Furiosa, prequel Šíleného Maxe z roku 2015, dorazí místo roku 2023 až v roce 2024. Austrálie si totiž v těchto dnech prochází něčím, čemu se kupodivu jako jedna z mála zemí na… (více)

Dvojka Vyproštění se bude natáčet v Praze

Dvojka Vyproštění se bude natáčet v Praze

01.09.2021

Hlavní město České republiky se stává pro zahraniční filmaře čím dál atraktivnější destinací. Po nedávné netflixovské produkci filmu The Grey Man se zde totiž natočí i pokračování akčního… (více)

Reklama

Reklama