Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Brendan (Charlie Hofheimer) si po smrti svojej malej dcéry začne okolo seba všímať náhle zmeny, ktoré ho privedú až k Mandelovmu efektu – fenoménu, pri ktorom si tisíce ľudí po celom svete spomínajú na minulosť úplne inak, než sa v skutočnosti odohrala. Čoskoro uverí tomu, že Mandelov efekt nie je obyčajnou náhodou, ale niečím oveľa väčším, čo ovplyvňuje celé fungovanie sveta. Pri pátraní po pravde a snahe vyrovnať sa so smrťou dcéry začne Brendan spochybňovať samotnú realitu. (GTS_PUNK)

(více)

Recenze (5)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Obsahuje spoilery! Neotřelé minimalistické sci-fíčko natočené podle extrémně zajímavých filozoficko-vědecko-existencionálních teorií, které neznalého diváka může lehce přiučit či případně rovnou navést na zajímavé zdroje. The Mandela Effect má skvělý sound design. Hudební podkres a ambientní zvuky ve mně vyvolávaly nejistotu a posléze i paranoidní strach a úzkost. Tudíž zásadně nesouhlasím s tvrzením, že je film bez atmosféry. Problém vidím spíše v přílišném zjednodušování. Je totiž těžko uvěřitelně, že by realitu nebo resp. simulaci naší reality dokázal shodit obyčejný herní programátor, jakkoli složitý kód dokáže napsat (obzvlášť v tak krátkém časovém úseku). Finální pointa je trochu očekávaná, ale docela úderná a jestli bude pro diváka dostačující závisí i na jeho pozornosti. Objektivně bych to viděl spíše na poctivé trojhvězdí, film sám o sobě zase až tak objevný není, ale za to téma prostě nemůžu jinak. ()

goauld 

všechny recenze uživatele

Tak do posledních 10min jsem uvažoval pouze o dvou *, nicméně závěr tomuto celkem dramatickému snímku o muži, který se (v podstatě) pomátl po ztrátě své dcery, dostatečně zajímavé vyvrcholení. Opakovel bych stejný názor jako @AminRa, který dílo dostatečně vystihl. Špatné to celkově sice nebylo, ale dlouho v hlavě to divákovi rozhodně nezůstane. Postřehy: 1) co se týče security, nevím, nevím... ale tipnul bych si, že ve vědeckých institucích (kde mají kvantový PCčka) mají něco jako kamerový systém a že studenti zřejmě také do těchto míst nechodí jak do sámošky :-) 2) je zajímavé, že jako televizní kulisu ti amíci mají v 99% kačera donalda a zbytek postaviček z Loonly Tones :-D Zřejmě autorské práva (na "normální" TV pořady) jsou v US drahá a na kresleniny tohoto typu už vypršela. Tak možná proto :-) ()

Reklama

soarer 

všechny recenze uživatele

Hlavné postavy to zahrali celkom dobre, od začiatku do konca som sa nenudil. Mám rád filmy nad ktorými sa môže človek zamyslieť. ()

AmunRa 

všechny recenze uživatele

Třinácté patro je stejné téma, jen mnohem propracovanější a lépe natočené. Rodinné trauma dává sice hrdinovi motivaci, ale ve skutečnosti to celé nedává moc smysl - od pocitu "všechno je špatně" je opravdu daleko k pátrání po alternativních realitách. Herecké výkony nebyly špatné, ale Charlie Hofheimer hrál spíš pomateného ztrátou než zaujatého hledáním a Aleksa Palladino velký dojem nezanechala. Zajímavější byl Clarke Peters ve vedejší roli, který se však příliš stylizoval do kopie Morgana Freemana. Celkově: Téma zajímavé, zpracování ploché a bez atmosféry nebo čehokoliv jiného zapamatovatelného. ()

ajmdzizis 

všechny recenze uživatele

Film byl zajímavý, určitě by se na něm dal trochu zlepšit příběh, trochu to natáhnout. Jen to nebyl přímo Mandela efekt, ale o tom že jsme v programu a lidi v něm nachází glitche a týpek se snaží zachranit svůj život, vrátit ho zpátky tak jak byl. Dá se nad tím dobře zamyslet, takže určitě to není film na nedělní odpoledne nebo večer na spaní:) 70% ()

Zajímavosti (2)

  • Mandelov efekt je fenomén, pri ktorom si veľké množstvo ľudí pamätá históriu úplne inak, než sa v skutočnosti odohrala. Pomenovanie dostal tento fenomén po bojovníkovi proti apartheidu a prezidentovi JAR Nelsonovi Mandelovi, ktorý mal podľa mnohých ľudí zomrieť vo väzení ešte v 80. rokoch, pričom niektorí z nich si údajne spomínali aj na jeho pohreb. 5. decembra 2013 ich preto zaskočila správa, že Mandela zomrel vo svojom dome. Za ďalšie známe príklady Mandelovho efektu sa považuje napríklad to, či logo tyčinky KitKat má pomlčku alebo nie (nemá), či má kreslená postavička bankára v hre Monopoly nasadený monokel alebo nie (nemá), ale aj to, čo v skutočnosti hovorí postava Dartha Vadera (David Prowse) Lukeovi Skywalkerovi (Mark Hamill) v kultovej scéne z filmu Star Wars: Episode V - Impérium vracia úder (1980). Mnohí si myslia, že je to veta: "Luke, I am your father," no v skutočnosti je to "No, I am your father." (GTS_PUNK)

Reklama

Reklama