Kate, která od minula trochu povyrostla, špatně snáší nového přítele svojí mámy. Rozhodne se proto utéct a octne se na severním pólu, kde se zlý elf chystá zrušit Vánoce. (Netflix)

Grimaldi

Podruhé a o dost hůře. I tak by se dala popsat tato snaha o vytvoření novodobé vánoční klasiky. Tam kde minule zcela neznámý režisér překvapoval svou kreativitou, tady z producentské sesele na režisérskou sestoupivší Chris Columbus dokazuje, že už na to zkrátka nemá. Kde jsou ty časy kdy točil jednu pecku za druhou. Ne, ani narážkami na Sám doma kvalitu nevytvoří. Místo filmu tak vznikla jedna velká reklama na nové hračky, které Netflixu jistě přinesou peníze za merchandising. Nařízený úkol možná splněn, ale na úkor diváka, jenž i pokud se mu líbila jednička, bude u některých scén vyloženě trpět. Jediným štěstím tohoto pokračování je obsazení Kurta Russella podpořeného o jeho partnerku Goldie Hawn. Snad jen kvůli nim stojí za to film shlédnout. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

swenyx

Tak druhá Vánoční kronika překvapila. Sice je to už nějaká doba co jsem viděl první díl, ale vím že ten se především odehrával ve městě, kde tolik Vánoční atmošky nebylo. Druhý díl byl pro mě daleko víc "Vánoční" a díky tomu mě to bavilo. Severní pól a Santova vesnička byly super lokace. Sice nebyl záporák nijak extra zajímavej, ale budiž. Nakonec se z toho vyklubala dost milá Vánoční pohádka. ()

Simon.Dobes

Jednotka je podľa mňa úžasný vianočný film, dvojka je síce veľkolepejšia, no zaostáva za prvou časťou vo viacerých veciach. Goldie Hawn som veľakrát neveril jej herecký výkon, taktiež Julian Dennison je podľa mňa úplný neherec a jeho postava pôsobila otravne. Hlavná postava Katie tiež bola niekedy otravná. Ešteže to tu celé zachraňoval Kurt Russel ako Santa. Príbeh bol ale fajn, trošku natiahnutý, ale vianočné posolstvo splnil. ()

PeterVonKV

Jednička byla super, ale u dvojky mě neskutečně brala nervy hlavní dětská dvojice. A celý už to bylo takto y divný. Naopak rodina Klausu to parádně zachránila. ()

mikruu odpad!

Na první díl se dalo koukat. Druhý jsem vzdal po pár minutách. Zase ty zas**ný multi kulti vztahy. Už mi s tím lezou krkem. Za chvíli nebude na co koukat!!! ()

bodion

Zmena z prijemnej komédie na veľkú vianočnú fantasy sa bohužiaľ nevydarila. Resp. stal sa z nej len pretrikovany film pre deti s príbehom vycucanym z prsta. Je ale stale fajn vidieť Kurta a Goldie ako manželov Klausovych ()

NikiVai

I druhý díl Vánoční kroniky jsem si užila. Kurt a Goldie jako pan a paní Santovi nemají chybu. Zas je tu pokus o zadupání Vánoc do zapomnění, ale zas se tu objeví statečná Kate a vše bude zachráněno. Tentokrát jsem se ocitla na Severním pólu a mezi hromadou skřítků a i tentokrát to bylo fakt fajn. ()

Elanornegra

O poznanie slabšie ako prvý diel. Viac detské. Človek by čakal, že keď sa to bude odohrávať prevažne na severnom pole, bude to mat v sebe nieco kúzelne, a spočiatku malo. Ale neskôr mi to prišlo dosť umelé. Menej priestoru pre Santu a viac pre pani santovu a zlého elfa nebolo šťastne rozhodnutie. Nudil som sa. Až sa mi nechcelo veriť kto to režíroval, sklamanie 50% ()

Marrakech86

Jak už to většinou bývá, jednička je prostě jednička a dvojka je na druhém místě. Příběh hodně klesnul a záporák byl hodně nesympatický, ale koukatelný to ještě je, byť pro mě asi jednou a dost. ()

Akatinka

Netflix, co říct? Emancipace, herci z netflixu, úděsný neherec v hlavní záporné roli, scénář jako nedokončený. Hrůzy běžného života nestačí, netflix to ještě musí cpát do filmů... ()

Jirkacek

Snímek Vánoční kronika 2 z roku 2020 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX pro jeden prosincový večer. Jednak jsme pár dní předtím viděli první díl a dalším důvodem shlédnutí tohoto filmu bylo, jsme v období vánočních svátků vždy začali sledovat ve větším množství pohádky nebo právě filmy s vánoční tématikou. A oba díly Vánoční kroniky už svým názvem nabízely nějakou zápletku spojenou s krásnými svátky na konci roku, takže jsme oběma dílům dali šanci. První část jsem ocenil čtyřmi hvězdami a byl jsem zvědavý, jak si povede pokračování, natočené o dva roky později a stejný čas od sebe dělily události obou dílů. Z hlavní hrdinky jedničky Kate Pierce (Darby Camp) se stal třináctiletá dívka, která velmi nerada trávila vánoční svátky v Mexiku u moře spolu se svou matkou Claire (Kimberly Williams-Paisley, bratrem Teddym (Judah Lewis), maminčiným novým přítelem Bobem Bookerem (Tyrese Gibson) a jeho synem Jackem (Jahzir Bruno). Kačenka chtěla být raději doma v Bostonu, užívat si sněhu a také se jí nelíbilo, že maminka měla nového přítele. Proto se rozhodla vrátit se domů tajně sama, ale shodou okolností se v Mexiku objevil špatný skřítek Belsnickel (Julian Dennison), kterého kdysi adoptoval sám Santa Claus, ale pak dělal tak špatné věci, že se stal člověkem. Belsnickel vytvořil červí díru na severní pól a tam vzal Kate a také Jacka, který s ní tajně cestoval na letiště. Naštěstí na severním pólu neumrzli, neboť je včas objevil Santa Claus (Kurt Russell), který je odvezl do svého domu a paní Clausová (Goldie Hawn) jim pomohla rozmrznout . Následně se všichni čtyři vydali na velkolepou prohlídku vesnice a pak se vrátili domů na večeři. Jenže když všichni spali, objevil se ve vesnici Belsnickel, jeho pomocník skřítek Speck a kočkovitá šelma Jola, která málem v sobí ohradě zabila Dasher. Pak Belsnickel otrávil lektvarem všechny Santovy skřítky, kteří se zbláznili a začali spolu bojovat a ničit věci. Pak chtěl ukrást Betlémskou hvězdu na vánočním stromečku, ale přitom ho chytil Santa a během přetahování se byla hvězda zničena. Belsnickel utekl a Santa a Kate odjeli do Turecka, aby přiměli lesní elfy vedené Hakanem vyrobit novou hvězdu. Jack následně odešel do hor, aby získal kořen, jímž chtěla paní Clausová vyléčil šílené elfy. Ta mezitím postarala o zraněného soba a následovala další dobrá zpráva, jelikož skřítek Hakan vyrobil novou hvězdu, kterou si pak Santa s Kačenkou vezli na saních domů. Během letu zpět do vesnice je Belsnickel dohonil na saních tažených svými šakalaty, ukradl jim hvězdu a pak je poslal do Bostonu v roce 1990 pomocí zařízení pro cestování časem, které umístil na Santovy saně. Jack mezitím našel kořen a přinesl ho zpět paní Clausové. Kate se pokusila na bostonském letišti koupit baterie AAA pro Belsnickelovo zařízení na cestování v čase, aby ji a Santu dopravilo zpět do budoucnosti. Nastaly však komplikace a Santa musel okouzlit všechny lidi na letišti, aby se zvýraznila vánoční nálada a sobi mohli opět vzlétnout. Když se tak stalo a podařilo se jim vrátit se do správné doby a vesnice, paní Clausová udělala z kořene prášek a s pomocí děl chtěla vyléčit poblázněné skřítky. Jenže se opět objevil Belsnickel a bylo zle. Do konce zbývala ještě pár minut a já byl zvědavý, jak to celé dopadne. Ovšem jako vždy si výsledky závěru filmu už nechám pro sebe, abych vás nepřipravil o potencionální zážitek. Mohu už jen prozradit, že se jednalo o pohádku, takže dobro zvítězilo nad zlem. žádným velkým překvapením také nebylo, že druhý díl značně pokulhával za svým předchůdcem a opět se tak potvrdilo, že první části bývají lepší. Sice ne vždy, ale v drtivé většině….Nicméně jsem nebyl nespokojen, neboť sváteční zimní atmosféry Vánoční kronika 2 nabídla opravdu hodně, ač jsme se na začátku a na samém konci pohybovali na pláži v Mexiku. Sum sumárum, Vánoční kronika 2 ode mne dostala tři betlémské hvězdy ***. () (méně) (více)

fcapab

Oproti milému překvapení, jedničce, je tohle infantilní ptákovina, která mohla skočit skvělě, kdy malá mohla zachránit tátu. Místo toho zůstane multikulti mix, aby byla společnost spokojená. ()

Chris Columbus a čtvrteční vražedný klub?

Chris Columbus a čtvrteční vražedný klub?

24.04.2024

Oblíbený americký režisér Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a Kámen mudrců) se čtyři roky od svého zatím posledního počinu, kterým bylo pokračování Vánoční kroniky pro streamovací službu Netflix… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu… (více)