Kate, která od minula trochu povyrostla, špatně snáší nového přítele svojí mámy. Rozhodne se proto utéct a octne se na severním pólu, kde se zlý elf chystá zrušit Vánoce. (Netflix)

BigDeal

V podstate je to strašná blbosť, ale je to jedna z tých blbostí, na ktorých sa dá dobre zasmiať a verím tomu, že minimálne o polovici blbostí tvorcovia vedeli, že sú blbosti a dali ich tam práve preto. Nakoniec z toho vyšiel tuctový rodinný vianočný film prekvapivo plný wtf momentov, ktorý si najlepšie vychutnáte, keď si z neho budete robiť srandu. ()

corpsy

Tak toto je vianočný film už len pre deti. Jeden malý náznak niečoho, čo mohol mať väčšiu dohru ( sekvencia odohrávajúca sa v roku 1990 ). Od Chrisa Columbusa som možno čakal menší zázrak, keďže s vianočnými motívmi a rozprávkami má svoje dlhoročné skúsenosti ( GREMLINS, SÁM DOMA, HARRY POTTER ), ale mýlil som sa. Ale zase nie až tak. ()

liquido26

Prostě sequel. Film, který neurazí, ale nic moc dalšího se od něj čekat nedalo. Jednička byla fakt zábavná. Dvojka už byla prostě jen pokračování. Líbila se mi Santova vesnice. Kurt Russell je jako Santa pořád fajn, ale jinak prostě standardní sequel, který vůbec vzniknout nemusel. ()

Bakllazaan

Nestačil jsem zírat, co Columbus natočil a hlavně napsal. První díl byl vlastně docela pohodová záležitost, ale tady mozek bolí s každou pronesenou větou. Pořád si myslím, že to vlastně natočil nějaký netlixovský fušař a Columbusovo jméno k tomu přispendlili kvůli PR. ()

Alementina

Děti to bavilo, mně už méně, ale je tam pár věcí, kdy se musíte usmát tě blbosti, že Santa je programátor a jak je větší jež Amazon a fedex dohromady atd. :) ()

Tony.cs

No, i když je to slušně vánoční a na té důležité židly seděl člověk, který nám dal skvosty jako scénář Gremlins, nebo režii Sám Doma, člověk který odstartoval Harryho Pottera... Tak je to o poznání slabší, než první díl. Bohužel. ()

Dr. Hawkeye

Postrádal jsem lehkost prvního dílu, ale za to přibylo o poznání víc zaměření na menší diváky. Ale já jsem defaultně infantilní, takže jsem si i dvojku užil... ()

M.i.k.e odpad!

tohle fakt ne...jednička měla mouchy a nebylo jich málo,ale ve výsledku to byl fajn rodinný vánoční film.Dvojka je bohužel úplně někde jinde a rozhodně ne v dobrém.Jednak je na ní vidět že se snaží zaměřit spíš na menšího diváka což by zase tolik nevadilo.Druhak - a to už je podstatně větší problém - kulhá na obě nohy po dějové stránce.Celé je to totiž neskutečně tupé,hloupé a brutálně nezábavné a nezachrání to ani Kurt Russell ani Goldie Hawn.Oba dětští hrdinové jsou ještě otravnější než v jedničce a ta parodie na záporáka,který by rád byl nejspíš děsně evil,ale vybrali na to někoho s hereckým rejstříkem napařovací žehličky,prostě nefunguje.Možná kdybych byl dítě tak bych se děsně bavil,ale nejsem a nevěřil bych,že tuhle vánoční srágoru režíroval někdo Columbusova formátu...0% a rychle zapomenout. ()

vydumnica

Takto si predstavujem pohodový vianočný film, ideálny na nedeľné popoludnie s rodinou a na Mikuláša si ani vhodnejší film neviem predstaviť. Musím povedať, že sa mi to páčilo ešte viac ako jednotka. Film zaujme aj deti aj dospelých. Pobaví, poteší, zahreje pri srdci a človek sa tak správne naladí na Vianoce. A čo sa týka atmosféry Vianoc, súhlasím s malou Kate, tiež by som najkrajšie sviatky v roku radšej trávila v zasneženom Bostone než na pláži v Cancúne. ()

C0r0ner

Jednička byla celkem na pohodu vánoční pohádka na jedno podívání, nicméně v pokračování toho dobrého zbylo fakt málo. Samozřejmě se museli přidat negři do kvocientu, spousta dementního šaškování a příběh naprosto o ničem, takže zbyla jenom tupá demence. 30% ()

Pajky3

Už z toho nejsem tak nadšený jak z prvního dílu, ale pořád je to slušná vánoční pohádka pro rodinu, se kterou během svátků určitě nic nezkazíte. Obzvláště pokud se vám zamlouvala jednička a máte rádi dvojici Kurt Russell a Goldie Hawn. ()

Motinski

Prvá časť bola fajn uletená rodinná komédia. Pokračovanie je niečo diametrálne odlišné. Viac detinskejšie, farebnejšie a umelejšie. Počítačové efekty bijú moc do očí a úplne pochovali ako takú prirodzenosť a pohodu. Najviac opäť zachraňuje Santa Claus a dosť mu pomáha aj Goldie Hawn ako pani Clausova. Majú medzi sebou chémiu a boli asi to najlepšie na celom filme. Ostatné postavy sú ale nesympatické, na čele s otravným tučkom ktorého meno ani neviem jak sa píše. Príbehovo je to ešte stále celkom chytľavé, to musím uznať, občas aj vtipné, no pokles oproti minulej časti bol až moc cítiť. ()

oveckaoa

Více cgi postav a zvířátek bylo snad pouze jen v Doktorovi Dollitlovi 2020. Jako já vím, že to je nákladné točit film s živýma, ale tady to smrdí umělotinou do takové míry , že by snad bylo i lepší kdyby to bylo animované ta puma vypadá hůře než tygr v Doktorovi Dollitlovi 2020 což je smutné. Tipuji, že minimálně 90 procent filmu bylo před zeleným pozadím a 90 procent filmu jsou triky. Kvalitně na úrovni jedničky akorát zde se rve na silu i hodně feminismus . 60 procent P.s. tématicky podobný pan Jangle je za mě lepší https://www.csfd.cz/film/811672-pan-jangle-a-vanocni-dobrodruzstvi/komentare/ ()

LEGACY

Je to celkem hloupoučká blbovina, každopádně na mě to Chris nějak umí a vzhledem k tomu, že o Vánocích je třeba nějaké ty chyby odpustit, tak i já se přikloním k pěkným čtyřem hvězdám. Přece jen je zde čitelný rukopis, něčeho, co má atmosféru, která člověka dodá tolik potřebný klid a zažene chmury. ()

Jaro.Krafcik

13.Deň filmového adventného kalendára. Znovu netflix a zrejme aj posledný vianočný film z tejto služby. Dlho očakávaný, po tej skvelej jednotke sa na tom podieľal Chris Columbus, ktorý to vie s vianočnými filmami. Nechápem to nízke hodnotenie, veď to bolo v červených percentách keď to vyšlo, ešte v novembri. Ja som si to nechal na Advent a dobre mi to sadlo. Určite jeden z najlepších vianočných snímkov na netflixe, avšak kto nevidel jednotku, tak tomu to veľa nedá. Výborný K.Russell ako Santa Claus a tiež Český dabing. Tie decká pekne vyrástli. Navyše dnes už máme tretiu adventnú nedeľu. 4* ()

ondraondra

Co to jako bylo? Jednička byla překvapivě dobrá vánoční komedie, ale tohle je jenom stupidní pokračování pro malé děti, které se sice snaží být originální a jiné než první díl, ale je to fakt utrpení sledovat. Pokud vám teda není osm let. I když nevím, jestli dokážou malé děti udržet pozornost skoro dvě hodiny, což je fakt přepálená délka. Hodně mi to připomínalo druhý a třetí díl Santa Clause, kterého hrál Tim Allen, jak zbytečností, tak hloupým scénářem. No a o záporákovi filmu je škoda mluvit. Jediné pozitivum na filmu je Kurt Russell, Který se na Santu skvěle hodí. Bohužel, jeho muzikálové číslo není tak dobré, jako v předchozím filmu. A taky hudba od Christopha Becka je fajn. Jinak to bylo fakt utrpení sledovat. 3/10. ()

Hollohlaway

Mnohem víc žužu a míň legrace. Jediná zajímavá scéna je na letišti, jinak je to klasická vánoční storka jak k sobě všichni nakonec najdou cestu a uvědomí si hodnotu Vánoc. Kurt a Goldie jsou ok, ale triky nic moc a vlastně celé je to nic moc. ()

Kienast

Po skvělé jedničce, infantilní dvojka, kterou táhne jen Kurt Russell. Děti jsou otravné a jen se recykluje to co fungovalo v jedničce. Od pana Columbuse jsem čekal jiný nášup. Pro děti v pohodě, já si radši pustím znovu jedničku. 5/10 ()

Chris Columbus a čtvrteční vražedný klub?

Chris Columbus a čtvrteční vražedný klub?

24.04.2024

Oblíbený americký režisér Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a Kámen mudrců) se čtyři roky od svého zatím posledního počinu, kterým bylo pokračování Vánoční kroniky pro streamovací službu Netflix… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu… (více)