Kate, která od minula trochu povyrostla, špatně snáší nového přítele svojí mámy. Rozhodne se proto utéct a octne se na severním pólu, kde se zlý elf chystá zrušit Vánoce. (Netflix)

HEED

Tohle je vážně film tak akorát pro dětské publikum. První díl byl mnohem dospělejší, tam si každý našel tak říkajíc to své. ()

Blazkowicz

Jestli tohle točil mistr Columbus, tak ať se propadnu. Celý film se točí okolo debilních skřítků, které jsem v prvním díle nenáviděl a všechno zkazili. A teď je jich tu plná prdel. Navíc je to celé dětinské. Nic pro mě. Co v takové kravině dělá Roman Pearce je záhadou. Za pořád dobrého Kurta Russella dám dvě. 2-* ()

koty2201

Videl som hodnotenie tu na ČSFD, že The Christmas Chronicles 2 sú veľký prepad v kvalite. A potvrdzujem, že to tak tomu naozaj je. A neviem kde sa stala chyba. O to viac sa čudujem, že niečo takéto bol schopný natočiť Chris Columbus. Režisér, ktorý natočí klenoty ako Sám doma a prvé dva Harry Potter filmy teraz prinesie takúto infantilnú blbosť? Prvý diel je tiež pre decká, ale dá sa to pozerať. Pokračovanie je však už príliš detské a hlúpe aj na mňa. Príbeh? Ten by bol pomerne zaujímavý, pútavý a dobre by nadviazal na predošlý film. Pretože je to trochu iné a nie je to to isté, len veľkolepejšie. Škriatok, ktorý pracoval pre Santu "zdivočel", chce zničiť Vianoce a vytvoriť si vlastnú "Santovu dedinu". Ale prečo je to tak otrasne napísané a natočené? Tá príjemná vianočná atmosféra išla so zlým scenárom tiež do hája. Herecké výkony? No Kurt Russell ako Santa a Goldie Hawn ako pani Clausová sú tentokrát nič moc oproti jednotke. Tyrese Gibson by bol dobrý náhradný otec, keby sa neobjavil na pár minút na začiatku a na konci. Sunny Suljic ako malé cameo aspoň trochu potešil. Doteraz som ho poznal len ako Atreusa z najnovších dvoch dielov hernej série God of War. Technicky ide o rovnaký prepad v kvalite. To CGI hneď od začiatku je naozaj umelé a otrasné. Je ako päsť na oko. Hudba opäť nebola zaujímavá a taká obyčajná, ktorá proste nezaujme. Kostýmy u Santu a pani Clausovej môžem pochváliť, ale to je všetko. Zasadenie deja bolo aspoň jediná lepšia vec ako v prvej časti, pretože už nebolo také nezáživné a komorné. Ak by ste hľadali nejaký zaujímavý záber, tak medzi takým tým štandardom by ste ho nenašli. Takže nie, ale na druhý krát to už nevyšlo a nedivím sa, že tretí diel už neprišiel. Nemôžem to odporučiť, ak nechcete uraziť svoje mozgové bunky. Teda ak máte viac ako 10 rokov. ()

Detektiv-2

Je to odlišné než první kronika, zaměřené více na dětské publikum, ale dlouhé jako pro dospělého diváka. Tyto dvě věci drhly stejně tak jako hlavní záporák, jehož charakter se mi zdál nedotažený. Každopádně to dost vynahrazuje pán a paní Clausovi. Scény s nimi jsou zábavné a chemie která mezi nimi probíhá je výtečná. Jsou to prostě herecká esa. Je to průměrná, ale milá vánoční komedie, která vám zpříjemní večer. ()

Dixieboy

Nemá to takové grády jako jednička... protivné záporné děcko mě točilo už v Deadpoolovi a teď tady... ale moji ruku na moje srdce... film mě zajímal hlavně kvůli Goldie Hawn, protože ji absolutně miluju. A paní Clausová v jejím podání byla naprosto úchvatná kouzelná dáma. A chemie mezi Goldie a Kurtem je prostě úžasná. Atmosféra vánoc byla naplněna na maximum. Jsem rád, že se vrátily postavy z prvního dílu a že jsem se nenudil (tedy až u projevu Tyrese Gibsona, to byla příšernost). A... je možné, že agresivní žena na letišti v Bostonu má představovat matku Kevina McCallistera, která se potřebje dostat do Chicaga? Jen mě to tak napadlo... Za mě velmi velmi povedené. ()

Joe16210

Dávám 4*, ale spíš by to bylo 3,5*. Je to pořád dobré, ale už to bylo hodně překombinované, občas až moc dlouhé. I tak ale dobrá podívaná, která pořád stojí za zhlédnutí. ()

BlondJames

Tak tohle bylo absolutně příšerné! Herci, kteří jsou jinak výborní, a čekali bychom herectví na úrovni, tak tady hráli jakoby byli v divadle  a to dokonce POPRVÉ.. Nejhorší pro mě byla scénka, kdy malý elf udělal fotku dětí a Clausovejch, musela jsem si tu scénku stopnout a smála jsem se znechuceně několik minut.. Goldie Hawn totiž tomu nasadila korunu... Při klasickém "řekni sýr" se díky plastikám samozřejmě nemohla usmát, a tak to vypadalo jakoby řekla "klobása"👎 Postrádá jakoukoliv mimiku a její herecký výkon byl tak přeslazený, až mě začaly bolet zuby a protáčet se mi oči .Ne. Ne, absolutně ne! Ostudná pohádka díky velmi špatným hereckým výkonům. Odpad nedám jen díky Kurt Russel(ovi) která vlastně utáhl svou přirozeností celý film.... ()

universal

Pokud se sejde tlustý chlapec a černoch v jednom filmu, nevěstí to nic dobrého. Bohužel to Kurt nezachránil. 3/10 Zkažené vánoce. ()

Heywood

Dvojka je proti jedničce vždy v nevýhodě, protože překvapení z postavy Santy už se tolik nekoná. Ale nic to kvalitě filmu neubralo. Příběh měl nápad, dětského záporáka i dětské hrdiny, poselství Vánoc (v závěru mírně politické, ale v dnešní době asi užitečné) a špičkovou řežii (jak by ne). A trikovou úroveň amerických filmů můžeme jen obdivovat. Natočit stokrát natočené téma tak, aby zase bylo nové a chytlavé, to je úkol přímo nadlidský. U dvojky Vánoční kroniky se to téměř podařilo. Co si k Vánocům přát více. ()

enter.

Jednička byla svým humorem přizpůsobena i pro dospělé diváky. Druhý díl má vánoční atmosféru a Santa je pořád sympoš, ale jinak je to příliš strojené, kýčovité a vesměs trapné. Pro nejmenší diváky asi fajn (skřítci, mnoho barviček apod.), ale pro ostatní podprůměr. Oproti prvnímu dílu velký krok zpět. ()

kacer4 odpad!

Otravné postavy (najmä Kate), otravné prostredie (dedinka), otrasný dej (všetko?). Najviac cez čiaru bola myšlienka, že keď elf neposlúcha, stane sa z neho tučný hispánec. Dvojka asi cielila na maloletého diváka. ()

Tomas_PO

Po jednotke jednoznačne nenaplnené očakávania. Animácie a Santov svet sú opäť raz prekrásne, no príbeh je bez nápadu a silnejšej emócie, tvorený zrejme s vierou, že sa povezie na úspechu prvého dielu. No na lenivé Vianoce určite pohodička a dobrá voľba, 2 hviezdy sú len kvôli tomu že jednotka dostala 4 a rozdiel 2 hviezd tu je. ()

KukulienkaHO

Pri "The Christmas Chronicles 2" platí to príslovie „aj menej je niekedy viac“. Tentokrát sa réžie aj časti scenára ujal samotný Chris Columbus. Všetko je väčšie, snaží sa to byť zaujímavejšie a veľkolepejšie. Každopádne táto snaha tvorcom vôbec nevyšla. Akurát o dosť väčšie množstvo CGI je celkom podarené a takisto potešilo trošku santovskej mytológie. Postavy: Záporák ok. Mrs. Claus sa väčšinu času len usmievala od ucha k uchu, ale tiež v pohode. Zádrhel nastáva u detských protagonistov - akože jasné, chápem, že Teddy je už starší a bolo potrebné tam dať niekoho iného... áále Kate v teenagerskom veku... no... Skrátka úplne iná postava je z nej zrazu. Jej malý "kamoš" je nudný. Koho ale treba pochváliť, je Kurt Russell, ten si to znovu neskutočne užil. Komediálne film dosť zlyháva, tak tam to aspoň Kurt zachraňuje (Santovo spevácko-tanečné číslo veľmi potešilo). Príbeh je oproti jednotke strašne komplikovaný, a to je práve ten problém. Jasné, prvý film bol jednoduchý a jeho dej už veľakrát videný, ale bol veľmi fajn a pobavil. Dvojka síce nenudila, ale ani nepobavila. ()

Rian_witcher

Mnohem zábavnější a daleko víc nápaditější než první díl. A protože jsem dal první kronice 3*, nemohu jinak než za 4*. A vcelku mi ani nevadilo "povinné" přidání černošských herců. Krásný vánoční film. ()

Kosi..

"Ale ne, způsobili jsme trhlinu ve struktuře času! Takže jestli rychle nepozvedneme vánočního ducha, uvízneme tady...." :D ()

mikiqex

Původně jsem chtěl dát tři hvězdičky, ale když jsem si uvědomil, kolik času jsem se z těch téměř dvou hodin nudil, musel jsem v hodnocení ubrat. Celkově to není špatné, dějová linie je fajn, ale je to prostě hrozně utahané. ()

Chris Columbus a čtvrteční vražedný klub?

Chris Columbus a čtvrteční vražedný klub?

24.04.2024

Oblíbený americký režisér Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a Kámen mudrců) se čtyři roky od svého zatím posledního počinu, kterým bylo pokračování Vánoční kroniky pro streamovací službu Netflix… (více)

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu… (více)