Tommy je příběhem o mladíkovi, který v dětství po otřesném traumatickém zážitku ztratí schopnost vidět, slyšet a mluvit. Stane se však slavným díky dovednosti hrát pinball (tj. hru na kuličkovém automatu) jen s pomocí intuice. Když matka v zoufalství způsobí dospělému Tommymu další šok, mladíkovi se vrátí smysly. Dřívější sláva spolu se zázračným uzdravením z něho udělá světovou hvězdu, mladík se vžije do role Spasitele a káže o světě bez násilí a bez drog. Nevidí však, že jeho dobře míněná snaha vychází nazmar, a stane se jen dalším z mnoha popkulturních idolů. Ale dav, který ho ještě před chvílí obdivoval, se proti němu vzbouří. Ve filmu hraje řada osobností filmové a především hudební scény - E. Clapton, T. Turner, J. Nicholson, E. John, The Who... Přes svou kontroverznost patří Tommy k úspěšným filmovým přepisům scénických rockových představení, která zažívala konjunkturu v sedmdesátých letech. (čenda)

BigbyWolf

Bizarní muzikálová záležitost, (post)New age říznutý Novými náboženskými hnutími s pinballovým Ježíšem v hlavní roli. Rozkročeno někde mezi Vlasy, pozdějším The Wall a Rocky Horror Picture Show. Spíš kultovka s fajn muzikou než cokoliv jiného. Špatně hodnotitelné (podobně jako Rocky Horror), ale rozhodně se to dá doporučit. ()

Hall900

Škoda masivně nevyužité druhé půlky. Jinak je to pořád Ken Russell.  Vizuálně zábavnej až běda.  Určitě se  vyplatí vidět ( sorry Tommy  ) .  Fůra scén ( třeba ta kde se Ann- Margaret valí v ehm..  televizní zábavě  ) jsou doslova legendární a vlastně i celej cast a tak nějak v tomhle filmu všechno. ()

nandu991

Tommy je naprosto paradni deska... Ale prehrani do filmu mi moc nesedlo... Nema to takovy ty koule co maj klasicky Who... Chybej mi tam proste ty naslaply bici co hral Keith Moon... Je to takovy az moc uhlazeny... kdyz ted po filmu posloucham desku, tak mi film pripadal skoro jako popovej (az moc syntaku),,, Ale Acid Queen s Tinou a Pinball Wizard s Eltonem jsou paradni... Urcite stoji za zkouknuti, ikdyz me konec moc nebavil... Ale hudba proste paradni.... Quadrophenia je lepsi :D ()

Turtle

Filmové zpracování stejnojmené rockové opery od The Who. Kromě členů kapely se zde objeví Eric Clapton, Elton John a Jack Nicholson. Film zaujma a hudba je moc pěkná. Herecký výkon Rogera DAltreyho je překvapivě na úrovní i když nejvíc asi uvízně v paměti Keith Moon :-D. Tommy hodně pojedává o izolaci, traumatu a uctívání osobnosti. Nemůžu setřást pocit že tohle album a jeho filmové zpracování bylo Watersovi velkou inspirací k The Wall. ()

FatalDay odpad!

Prvú polovicu som pretrpel, potom som to nevydržal a preklikával som dopredu, či bude aspoň nejaká dobrá scéna, alebo hudba a tú som našiel v pintball wizard a úplne na konci. Nie som fanúšikom muzikálov, ale myslel som si, že hudba z Who mi vykompenzuje, miesto toho som dostal pre muzikály typické spievanie "hovoreného" slova. A čo sa týka vizuálnej stránky? Pozeral som už všeličo absurdné, ale malo to aspoň hlavu a pätu. Napríklad taký Pink Floyd: The Wall, Steven Spielberg po premiére sa k šéfovi Warner brothers a povedal: What the fuck was that? Ja keď som videl ten film bol som užasnutý, ale pri tomto kúsku, môžem tiež len sa pýtať: Čo to k**** bolo zač? Zatiaľ jediný muzikál, ktorý sa mi páčil je Kouř (The wall je podľa mňa hudobný film nie muzikál) a bohužial to tak asi bude nadlhšie.. ()

JimmyBook

Jsou oficiálně jen dva typy lidí, kteří by se na tenhle film měli podívat - fanoušci The Who, anebo lidé, co si k nim chtějí najít cestu. Vy ostatní radši běžte hledat jinam, anžto se asi unudíte k smrti (možná se u pár scén zasmějete pro jejich bizardnost). Já ovšem patřím do té první skupiny a jakožto fanoušek The Who a obecně milovník tohohle období můžu prohlásit, že je to zatraceně skvělá jízda, občas dokonce víc psychedelická než Magical Mystery Tour, a to už je co říct! ()

hihi

Budete se možná divit, ale tohle je první opera, kterou jsem kdy viděla. Nic méně, film Tommy je za mě jedinečný tím, že většina dialogů jsou zpívané a herecké výkony jsou trochu amatérské, ale v tom já vidím tu krásu. Škleb Acid queen v podání Tiny Turner mě bude děsit do teď. Nevím, jestli Keith hrál strýčka Ernieho nebo strýček Ernie hrál Keitha. Sekta, která uctívá Marylin v čele s Ericem Claptonem, Petem a Oxem je nezapomenutelná jako Pinball Wizard. (SPOILER) Scéna kde Tommyho matka Nora prohodí Tommyho zrcadlem a Tommy začne zpívat "Im free" je úžasná. Ze scény je cítit ta radost z útěku do míst, kde ho nikdo nezná a není pod tlakem rodiny a fanoušků (KONEC SPOILERU). Film Tommy si spíš užijí fanoušci The Who, jako já než obyčejný divák, ale určitě neuškodí to jednou vidět. A jak jinak to mám zakončit než "See me...Feel me...Touch me...Heal me ". ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner