Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Krátká satira Ladislava Rychmana na "nešvary" na úřadech. Nástupcem generálního ředitele Ústřední potravinářských prodejen, který se doslova upracoval k smrti, se jmenuje Nekluda a pochází z Liberce... (oficiální text distributora)

Videa (1)

Recenze (16)

fragre 

všechny recenze uživatele

Vtipný příběh, vtipně natočený a rytmizovaný hezkou dobovou jazzovou hudbou. Moc hezká role pro Oldřicha Nového, který je zde naprosto přesvědčivý. Vlastně si trochu vyzkoušel roli knihovníka ze Světáků. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Rychmanův krátkometrážní film Věštec je přímočarou společensko-politickou satirou. Atmosféra pozorně reaguje na změny rytmu ve stupňující se nadpřirozené záhadnosti. Herecké obsazení přikládá přirozenou eleganci a osvěžující nadhled. Hořekovat lze nad nešikovně odhalenou pointou, kdy se příliš podléhá upřímnosti a ztrácí se šarm pohybu i slov. Hlavní postavou kriticky ostražitého pohledu je účetní Čeněk Šlik (velmi dobrý Oldřich Nový), zkušený pracovník. Schopnost vnímat souvislosti může být jedněmi velebena, druzí se před ní třesou strachy. Ideálně zvoleným protipólem je nový generální ředitel Nekluda (dobrý Zdeněk Dítě), ve dvojznačné pozici. Naráží se na strukturu i způsoby, touha po naléhavosti je všudypřítomná. Z dalších rolí: spokojení podnikoví náměstci (příjemní Svatopluk Skládal, Václav Štekl, Jan Maška a Josef Steigl), či obdivovaný původní generální ředitel (zajímavý Lubor Tokoš). Věštec je díky hereckému nasazení stále příjemnou a svižnou zábavou. Princip satirické kritiky schopnosti a řešení je nadčasový. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Ladislav Rychman měl Starce na chmelu i Dámu na kolejích ještě před sebou, nicméně už během těchto osmnácti minut ukázal, že si za pár let s muzikálem bez problémů potyká. Z poněkud slabšího příběhu udělala jeho režie a přesný výkon Oldřicha Nového nadprůměrnou podívanou. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele

Originální, krátkometrážní, chytře vymyšlená satira z pera Zdeňka Jirotky, sice ne úplně bezvadně zrežírovaná, ale velmi dobře obsazená a zahraná. Celkový dojem: 70% ()

evapetra 

všechny recenze uživatele

Vědět víc než nadřízený určitě na škodu není, ale nevyplatí se o tom mluvit. Dobrý námět k přemýšlení nad jednohubkou, která potěší nejen příznivce Oldřicha Nového. ()

Reklama

Reklama