Dobře natočený válečný film z Ruska, avšak příliš mě nebavil. Úvodní akční scéna je velmi slušná, ale nezískaly si mě postavy, tempo je roztahané a atmosféra mě vůbec nepohltila. Nevím Ržev mi nesednul. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost**, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra**, Napětí***. 5/10.(9.8.2020)

Trošku to vybočuje z běžného vykreslení sovětských hrdinů, přinejmenším tedy sovětskými filmaři, že? A ano, Rusák je jen Sovět jinak. Co jsem to....jo. Hodnocení čtyřmima hvězdičkamami jasně ukazuje, že se mi dílko líbilo velmi. Jen - a to bude asi patřit k mým věčným steskům - zde zase řada mužiků pronáší během běžných hovorů ultimátní nesmysly, pitvoří se více, než japka v mangách a některé charaktery psal Dostojevského nevlastní prapravnuk po lobotomii rýčem. Ovšem, jak jsem již sdělil národu výše - jinak pecička.(5.10.2020)

Kto má rád čistokrvné vojnové filmy s hektolitrami krvi a tonami použitej munície, tak prosím, máte možnosť.... je tu Ržev. Napríklad tá prvá scéna bola úplne brutálna, šokujúca. Škoda, že sa to vojnové šialenstvo nedokázalo dostatočne napojiť na dramatickú rovinu v ponímaní nejakého vojaka, či vojakov. Vlastne ku nikomu si tu nezískate nijak zvlášť vrelý vzťah. To je ale asi tak všetko to menej pozitívne. A páčil sa mi aj záverečný doslov pána titulkára, bolo to presne tak... S krajcom chleba v ranci, otepom slamy na spanie, zbraňou, s politrukami a odchytávacími oddielmi NKVD za chrbtom a predsa ruský vojak dokázal oslobodiť polovicu Európy. A to si zasluhuje hlbokú úctu a rešpekt nehladiac na dnešnú politiku. Stálo to nemalé obete. Slušný nadpriemer. 80/100(23.7.2020)

• Arsenal83

Tony snehu, že sa v ňom aj najväčší dlháň zaborí až po krk a cez baranicu mu trčí len hlaveň pušky. Hneď viete že ste v Rusku. V tomto vojnovom filme je tých bojových scén menej, ale za to sú dosť realisticky stvárnené. Väčšinou však ide o dialógy medzi opitými vojakmi s načmudenými tvárami a z tých rozhovorov mi utkvel najmä tento výrok: „Mám sedemnásť. Pridal som si rok, aby som mohol narukovať. Všetci z našej triedy tak urobili. Báli sme sa, že vojna o rok skončí a my nebudeme môcť bojovať.“ Niekto to nazve hrdinstvom, pre mňa stupidita non plus ultra. Priemerný film, pri ktorom mi vadil ruský vodkový dych hovoriaci len o patriotizme (rovnako ako mi to vadí u Američanov), nuž a vyslovene som sa nudil. A to tam zomrelo vraj viac ako milión ľudí.(1.8.2020)

Úvodná scéna je najlepšia od vojaka Ryana. Potom sú tie brutalitky pekne dávkované a miešané s kecavími pasážami. Našťastie to nie je tak silno stranícke a gerojské, ako posledné ich filmy. Vojaci sa správajú a rozprávajú, ako vojaci, čo práve niečo odbojovali oddychujú, bojovky sú skvelé, postavy tam síce sú ale jebal ich pes, koho zaujíma nejaký politruk? Atmosféricky to ale zožralo všetky doterajšie počiny od skurviackych Panfilovcoch až po digitálny T-34. Asi prvý rusák, ktorému dám plnú paľbu a viem, že to chcem vidieť ešte raz. Ržev sa teda podaril. 5 z 5(13.6.2020)

• - Ruské zbraně, které, se objevily ve filmu, byly pušky Mosin-Nagant, samopal PPŠ-41, ruské lehké tanky T-70, kulomet Maxim a pistole TT-33. Německé zbraně byly pušky Mauser, samopal MP-40, kulomet MG.34 a lehký kulomet vz. 26 a pistole Walter p38. Ve štábu ruské armády jsou vidět kulomety DT. Dále se ve filmu objevuje zničený tank T-34/76 a německé vozidlo Sd.Kfz 251. (K98)