Reklama

Reklama

Amulet

Trailer 1

Obsahy(1)

Bývalému vojákovi, žijícímu v ulicích Londýna, je nabídnuto ubytování v chátrajícím domě s mladou ženou a její umírající matkou. Mladý pár v sobě brzy najde zalíbení a společně pracuje na opravě domu. Ani jeden ale nemůže ignorovat fakt, že se v domě děje něco zlověstného. (Veto_01)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (28)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Za své činy musíme nakonec zaplatit. Dva příběhy se vzájemně proplétají a v závěru se spojí. Tomas utrpí úraz a na ulici ho zachrání řádová sestra. Ta mu následně nabídne, zda by nechtěl vypomoci s opravami chátrajícího domu - za stravu a nocleh. V domě žije dcera s matkou, o niž se stará. Tomas postupně cítí, že dům je prosycen čímsi temným a že matka nebude tím, kým se zdá být. Druhý příběh sledujeme prostřednictvím Tomasových snů a zdá se, že jsou to jeho zážitky z války. Film má sice pomalejší tempo, ale jsou z něho cítit tajemno a neklid. Nejedná se vyloženě o artový snímek, avšak využívá postupy takových filmů - delší záběry, prostřihy, až jakési surreálné vize, smysl pro detail, optické efekty. A rozsypaná skládačka je znovu sestavena až v závěru. Temná postava je fajnová, ještě více potěšila Imelda Stauntonová a její proměna. Nic pro milovníky řadových hororů a snímků nabitých akcí. Tohle ponuré vyprávění s chladnou atmosférou osloví menšinové publikum. Já byl navzdory nízkému hodnocení velmi spokojen. Jo a les nemá chybu! ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Očekávaný Britský debut je fajn prvotinou, která doplácí na pomalejší tempo a né příliš zajímavé hrdiny, ale nabízí opět nepříjemnou babiznu podobně jako v Relic. Ex voják nemá bydlení a je mu nabídnuto místo v rozpadlém domě zadarmo s mladou ženou a její umírající matkou. Brzy však zjišťuje, že v baráku něco není v pořádku. Je škoda, že se film trochu táhne a není moc napínavý, protože jednotlivé sekvence mají poměrně sílu. Scéna s netopýrem v záchodě byla pro mne doslova infarktovou lekačkou a ve finále došlo i k trochu znepokojivému gore. Babka je creepy as hell a celkově to má velmi zvláštní až podivnou atmosféru. Zajímavý horor, který určitě patří k tomu lepšímu, ale pořád mi tam na vyšší hodnocení něco chybělo. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí**. 6/10. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Človek nemusí vždy ísť len dopredu.“ Režijný debut herečky Romoly Garai, ktorú môžete poznať zo silných rolí v dráme Pokánie a sci-fi hororu Posledné dni na Marse. V Amulete nehrá; „iba“ ho natočila (podľa vlastného scenára). Mrzí ma, že nemôžem udeliť 4*. V mnohých ohľadoch je to skvelé, temné, atmosférické. Inšpiratívne. No práca s postavami nie je dovedená do ktovieako zaujímavého konca. Proste sú vám postavy ukradnuté. A to napriek snahe scenáristky a hercov (ktorým nepomôže ani prítomnosť „ružovej učiteľky“ z Harryho Pottera). Občas je to divné a čiastočne nudné. „To, čo chceme, nie je vždy to isté, čo potrebujeme.“ ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Po přečtení anotace jsem nabyl dojmu, že mě čeká standardně přímočaré, nenáročné, mozkovýplachové béčko. Ale šeredně jsem se spletl. Jak už naznačila úvodní nevšední hudba, jedná se o výrazně... nevšední béčko. A jeho vstřebání si bude vyžadovat vaši důkladnou pozornost. Takže když u jeho sledování budete co chvíli čumět do mobilu a dělat ještě několik jiných dílčích činností, tak jako já, tak si možná zčistajasna uvědomíte, že vám pointa trochu uniká, a budete se muset vrátit kousek zpátky a dát si repete, tak jako já. No, ale nejsem si jistý, jestli vám to bude něco platné, tak jako mně... Ale pokud tenhle trochu bizarní a trochu artový film pojednává o jakési strašlivé metafyzické ženské pomstě na násilnických mužích, tak jsem ho snad nakonec přece jenom tak nějak pochopil. Sakra, měl bych asi zůstat u těch standardně přímočarých, nenáročných, mozkovýplachových béček. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Keď sa v story podanej pomalým tempom, objavuje osadenstvo, ktoré pôsobí takým dojmom, ako TOTO, asi ťažko si ma samotný príbeh dokáže plnohodnotne získať. Sledovať "Amulet" až do úplného konca, miestami celkom solídne bolelo, a tak aj moje hodnotenie bude presne také, aké si táto fantasy prvo-kokotina od Romola Garai-a zaslúži. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama