Přetlak

Příběh se odehrává v Londýně během 24 hodin a sleduje muže na jeho riskantní cestě k sebeosvobození. (Canal+ Action)

Arsenal83

Surge je ako beh pošahanca. Whishaw pripomína Jima Carreyho z Blbý a blbší, výrazom, účesom i správaním. Len ten Carrey bol vtipnejší. Oveľa. Je síce zaujímavé sledovať toho pobehujúceho blázna, ale žiadne majstrovské dielo to nie je. Príbeh je v podstate nulový a hlavný hrdina má len pretlak v hlave a tiež pretlak vo vajciach, čo aspoň v priebehu toho pobehovania vyriešil návštevou kamarátky mulatky, aby si uľavil. Film v podstate neponúka súvislú myšlienku, je súhrnom skečov z jedného dňa života nie až tak tichého blázna. ()

TheEvilTwin

Těžko hodnotitelná záležitost. Na jednu stranu atraktivní a poutavý výkon hlavního herce v roli bláznivého maniaka, na stranu druhou je to vlastně jen 100minutové pobíháni sem a tam, které nemá smysl a které rozhodně není ani divácky zábavné. Taková ta věc, kdy si herec film sice užije, ale obecenstvo už daleko méně. Film pro okrajové publikum, ale za mě zbytečný počin bez ambicí či pointy. ()

jhrasko

Ben Whishaw hrá ako o život, ale mne prosto chýba akýkoľvek background k tomu jeho mindfucku. Čo sa mu stalo, čo sa mu deje, aký bol, čo ho frustruje, čo mu chýbalo....tu moja fantázia nejak prosto nezafungovala. To sa môžem postaviť na akékoľvek pražské námestie, ideálne na Vltavskú, a sledovať podobné haluze miestnych povaľačov a nakrútiť o nich 105 minút. Čo je neskutočné, určite jeho chémia s Ellie Haddington čoby matkou. Tá je priam fyzická, uchopiteľná a skvele zahraná. ()

Tosi

Uff, rušnej a pulsující film jako blázen. Normálně mě sledování toho týpka v hlavní roli strašně znervózňovalo, myslel jsem, že praskne on a pak i já. Zběsilá psychika, skoro bez dialogů a fakt jsem chtěl vědět, co bude dál. Konec se mi bohužel nezdál tak zajímavej, jak by si film zasloužil, ale kdo hledá neotřelej film, tady ho dostane. ()

sochoking

Surge je 24 hodinovou adrenalínovou jazdou po  Londýne. Totálna šupa! Chlapíkovi sa po návšteve svojich rodičov začnú diať totálne podivné príhody, ktoré vyústia do čoraz bizarnejších a zbesilejších situácií. Osobne by som rád poukázal na jednu z nich, na svadbu. Tam som nevdel, kde je sever! Svadba bola ozajstným umeleckým mindfuckom, aký som ešte nevidel! (Treba upriamiť pozornosť na ženíchovho hlavného družbu.) ()