Reklama

Reklama

Vlkochodci

  • Irsko Wolfwalkers (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Mladá zaučující se lovkyně se s otcem vydává do Irska, aby tam pomohla s vymýcením poslední vlčí smečky. Vše se ale změní, když se spřátelí se svobodomyslnou dívkou ze záhadného kmene, o němž se říká, že se v noci proměňuje ve vlčí smečku. (Apple TV+)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (201)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Čím více nových filmů sleduji, tím víc mám pocit, že je horší a horší narazit na něco opravdu jedinečného. A Vlkochodci jedineční jsou. Jedinečný animovaný film s tak krásným příběhem, jaký jsem v pohádce zatraceně dlouho neviděl. Jednak jsem ke konci měl pocit, že neustále brečím a druhak se mi neskutečně líbil námět, který proti sobě staví přísné katolictví a mytologické pohanství, odkazující hodně na keltskou kulturu. A jelikož i náš národ má v sobě kus z pohanských Keltů a Slovanů, což potvrzujeme tím, že tu křesťanství popíráme nejvíce v Evropě, tak si myslím, že jsme jasná cílovka. Zde je jako plus i nádherná animace. Jiná (tím, že je klasicky kreslená, což je na úkor dnešní doby nezvyk) a místy neskutečně úchvatná. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Tímto filmem jsem si dnes fakt zvedl náladu. Příběh byl výborně napsaný; na jedné straně šlo o likvidaci nebezpečných šelem, na straně druhé šlo o anglickou nadvládu nad Irskem a ve výsledku šlo vlastně o totéž v bleděmodrém. Výtvarná stránka byla skvělá, výběr "hlasů" mi naprosto seděl k jednotlivým postavám a po celou dobu jsem se moc dobře bavil, tohle jsem si prostě užil. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Keltská Princezna Mononoke, u které je s podivem, že byť se v ní honí až příliš zajíců (snaží se reflektovat střet civilizace s přírodou, nových způsobů s pohanskými zvyky, nadvládu Anglie nad Irskem, zbavení se okovů tyranských pravidel, přijmutí ztráty, odpovědnost, folklór, strach z neznámého a asi tak sto dalších neméně vážných velkých motivů) a emoce nejednou ždíme lacinějším způsobem než by bylo záhodno, tak stejně naprosto odzbrojí a okouzlí čirou nádherou toho všeho. A to ani zdaleka pouze tou (audio)vizuální. ()

campix 

všechny recenze uživatele

Tomm Moore to dokázal i napotřetí. Wolfwalkers jsou dalším jeho dílem, které perfektně snoubí mýtickou atmosféru s kouzelnou a neprvoplánovou animací. Krásný mix jak pro děti, tak pro dospělé, kterému nechybí sympatické i zábavné postavy a najde se tu i smysluplné poselství. Zajímavý je ten neodbytný pocit, že tady to nemusí vůbec dobře dopadnout, to jinde úplně není, protože víte, že se z toho hlavní hrdinové po nějakých problémech vysekají. Čekám, že Wolfwalkers zabodují, protože žádný takhle dobrý animovaný film letos nevznikl. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Krásný, dojemný, napínavý příběh lidí, zvířat a lesa. A ač les je úžasný, tak o něj nakonec úplně nejde. Není to žádná ekologická agitka, jak by se mohlo zdát, protože je to z dob, kdy se prostě lesy kácely pro farmaření, pro budování nových osad, pro obživu. Hlavní motivem je totiž vztah otce a dcery, kteří musí na cestě k sobě překonat velké překážky, k čemuž jim tak trochu pomůže i magie. A samozřejmě vlci zosobňující nejen děs a hrůzu, ale především svobodu. Tu pro malou Robyn představuje nejen její sokol. Nádherná animace s čarokrásnými obrazy si přímo žádá velké plátno, jenže.......asi ne. ()

Galerie (123)

Zajímavosti (7)

  • V první verzi příběhu měl být Robyn chlapec a ne dívka. (Puxina)
  • Příjmení Mebh – Óg MacTíre – znamená „mladý vlk“. Robyn Goodfellowe je pojmenována podle postavy Robin Goodfellow z Shakespearova dramatu „Sen noci svatojánské“. (Wolffram)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD… (více)

Reklama

Reklama