Reklama

Reklama

Vlkochodci

  • Irsko Wolfwalkers (více)
Trailer 2

VOD (1)

Obsahy(1)

Mladá zaučující se lovkyně se s otcem vydává do Irska, aby tam pomohla s vymýcením poslední vlčí smečky. Vše se ale změní, když se spřátelí se svobodomyslnou dívkou ze záhadného kmene, o němž se říká, že se v noci proměňuje ve vlčí smečku. (Apple TV+)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (194)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Čím více nových filmů sleduji, tím víc mám pocit, že je horší a horší narazit na něco opravdu jedinečného. A Vlkochodci jedineční jsou. Jedinečný animovaný film s tak krásným příběhem, jaký jsem v pohádce zatraceně dlouho neviděl. Jednak jsem ke konci měl pocit, že neustále brečím a druhak se mi neskutečně líbil námět, který proti sobě staví přísné katolictví a mytologické pohanství, odkazující hodně na keltskou kulturu. A jelikož i náš národ má v sobě kus z pohanských Keltů a Slovanů, což potvrzujeme tím, že tu křesťanství popíráme nejvíce v Evropě, tak si myslím, že jsme jasná cílovka. Zde je jako plus i nádherná animace. Jiná (tím, že je klasicky kreslená, což je na úkor dnešní doby nezvyk) a místy neskutečně úchvatná. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Fantasy dobrodružství z Irska, kde v lesích žijí podivné bytosti, které jsou napůl vlky a napůl lidmi. A taky příběh jedné holky, která chce zachránit les, lidi a svého tátu. A v neposlední řadě i jeden z nejlepších filmů roku. Vlkochodci nádherně vypadají, mísí se v nich dobrodružství, humor i silné emoce. A potvrzují, že Tomm Moore je ve svém oboru naprostá špička. Nádherná podívaná pro všechny diváky bez rozdílu věku. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Keltská Princezna Mononoke, u které je s podivem, že byť se v ní honí až příliš zajíců (snaží se reflektovat střet civilizace s přírodou, nových způsobů s pohanskými zvyky, nadvládu Anglie nad Irskem, zbavení se okovů tyranských pravidel, přijmutí ztráty, odpovědnost, folklór, strach z neznámého a asi tak sto dalších neméně vážných velkých motivů) a emoce nejednou ždíme lacinějším způsobem než by bylo záhodno, tak stejně naprosto odzbrojí a okouzlí čirou nádherou toho všeho. A to ani zdaleka pouze tou (audio)vizuální. ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Tak to bylo jednoduše krásné! Až je mi líto, že jsem žádnou takovou pohádku neviděl jako malý. Kvalita je však tak vysoká, že jsem si sledování velice užil i dnes. Již od prvního záběru si mne dílo omotalo okolo prstu a líbilo se mi jak grafickým zpracováním, tak obsahem. Malá hlavní hrdinka je správný raubíř a její příběh mne dostal takřka do kolen. Nebyla to však one man show, ale každá jedna postava byla dokonale a zcela uvěřitelně napsaná (i nakreslená). Ty kladné asi převládaly a proto o poznání více zářil jejich protipól. Prohnaný pan protektor, jenž se svými činy snažil pošlapat vše v jeho cestě. Závěrečné shrnutí: vtipné, milé, procítěné, dokonalé! 95% ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Krásná atmosférická pohádka. Ta animace se mi na první pohled moc nelíbí, ale ve filmu funguje. Zaujal mě kontrast přísného, krutého katolictví a živelného, svobodného pohanství. Je to bezva i v osobní rovině, takže povinné animákové dojetí k slzám se rovněž dostavilo. Pátou dávám za krásné a dojemné písničky. ()

Galerie (123)

Zajímavosti (7)

  • Příjmení Mebh – Óg MacTíre – znamená „mladý vlk“. Robyn Goodfellowe je pojmenována podle postavy Robin Goodfellow z Shakespearova dramatu „Sen noci svatojánské“. (Wolffram)
  • Režisér Tomm Moore uvedl, že centrálním tématem filmu je přátelství dvou dětí, které ještě nikdo nepoučil o tom, že jsou rozdílné. To také silně rezonuje s jeho vlastním dětstvím ve městě Newry během severoirského konfliktu. (Wolffram)
  • Děj se odehrává v okolí irského města Kilkenny. Zde také sídlí animátorské studio Cartoon Saloon, které film vytvořilo. (Wolffram)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD… (více)

Reklama

Reklama