The Crimson Kimono

Mysteriózní

USA, 1959, 82 min

• danecek24

17. Zlatý Glóbus za rok 1959 - cena (1) - *Objev roku (herec) - James Shigeta(16.1.2009)

Na chodníku před jedním striptýzovým podnikem v L.A. je zastřelena striptérka. Do vyšetřování se pouští dva Charlie a Joe, dva detektivové z LAPD, veteráni z Koreje a nejlepší kámarádi. Při vyšetřování se seznámí s malířkou Chris a oba dva se do ní zamilují. __ Je sice škoda, že se kvůli té romantické zápletce trochu pozapomnělo trochu více rozpracovat ono vyšetřování vraždy, ale v celkovém výsledku mi to nijak nevadilo. Film má vynikající atmosféru ... jak už jsem psal jinde - černobílé L.A. to je moje :-)(25.2.2012)

Škoda, že se zajímavě rozehraná kriminální zápletka o zavražděné striptérce začne rozpouštět v banálním melodramatu milostného trojúhelníku. Ale některé momenty má Fuller výborné, o tom žádná (většina akčních scén; využití exteriérů; dramatické detaily).(9.4.2009)

• - Glenn Corbett v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)