Vesnický furiant Franc se rozhodne postavit dcerám jako svatební dar ohromnou a luxusní vilu, jež by vzbudila úžas a obdiv celé vesnice. Nevšímá si posměšků sousedů a jak se zdá, ani v nejmenším ho nezajímá názor dcer Oliny a Jiřiny. Energický muž zaměstná na stavbě nejen manželku a obě dcery, ale také Jiřinina snoubence Zdeňka. A když se na scéně objeví Libor, s nímž chodila Olina do tanečních, také jeho. Navíc o něm začne s vidinou okázalé dvojité svatby uvažovat jako o druhém potenciálním ženichovi. Dívky otcovo nadšení nesdílejí. Nejsou si jisté ani tím, že to, co od života chtějí, je velká vila v Rezkovicích. Jiřina je navíc podrážděná Zdeňkovou povolností, s níž se podřizuje otcovým názorům a požadavkům. Jak se blíží slavný den, kdy by si měly oba páry říci „ano“ a Franc by jim s velkou slávou předal klíče od domu, je situace stále napjatější... (TV Nova)

walkingdead

Námět zajímavý, scénář... no ono narazit v době normalizace na kvalitní scénář asi nebylo úplně snadné, o to víc pak každý film potřeboval dobrou hereckou skvadru, která i ze špatných ingrediencí upeče něco aspoň trochu koukatelného. Sázkou na jistotu byl vždy Menšík, který táhne i tenhle film, ale slušně mu sekundují i mladší herci v čele s Freimanovou, které to tady fakt sluší. Ve výsledku je z toho tak aspoň (lehce slabší) průměr, ale nic pro "zlatý fond české kinematografie." Spíš než komedie bych žánr pojmenoval jako "film ze života" (tehdejšího). ()

honzic

Poměrně dobrý film, i když ne až zas tak jako jiné Menšíkovi kvalitnější filmy s Menšíkem. Hodnocení: 55 % ()

Nonna

Moc nerozumím tomu, proč zde na ČSFD i v televizních programech vždy bývá tento film označován jako "Komedie". Jediné vysvětlení je to, že v tom hraje Vladimír Menšík = komik = tedy komedie. Ještě, že nehrál v Titaniku nebo Psychu... Příběh o uzurpátorském otci, natočený v aktuálním totalitním období, o tom, jak dvě mladé holky nemají možnost žádného rozletu, protože na prahu dospělosti je zatne režim, okolní konvence, agresivní otec, submisivní matka a všemu tomu se ochotně přizpůsobující partneři, je podle mého názoru vším možným, jen ne komedií. Kdyby to bylo trochu hloub rozpracované, např.v takovém stylu Jaroslava Havlíčka, bylo by z toho dokonalé psychologické drama - a Vladimír Menšík by na něj, svým šíleným ztvárněním despotického otce, měl. Takto je film jen snůškou nepříjemných a do budoucna neřešitelných situací, které vzbuzují v divákovi pocity smutku, bezvýchodnosti, nenávisti. Velmi, velmi smutná komedie. ()

route60

Herci se snaží co můžou ale křeč celého filmu a údajně komedii? tak to si asi myslí snad jedině Hynek Bočan, Pul domu bez ženicha mě nikdy nesedl a takového člověka jakého hraje opravdu výborně Vladimír Menšík bych nechtěl v rodině ani náhodou. ()

Phex

Na svůj obsah je film dlouhej a to tak dlouhej, že i kdyby byl o polovinu kratší pořád bude dlouhej. Nesmyslný otevřený závěr ponechává prostor pro natočení pokračování? Kdo by o něj stál... ()

cici24

Hodně na můj vkus vážné..Menšík hrál dobře, ale jeho role se mi nelíbila...prostě pro mě to není komedie... ()

Weehaa

Nádhera Vladimíra Menšíka v komediální roli malinkého rodinného Hitlera. Otcovská láska, která zabíjí, masově a všechny kolem. Krásná role Dany Medřické. Film několikrát velmi rychle mění tvář z rozesmáté komedie (oproti většíně zde na csfd se vyjadřující jsem se já smál téměř pořád..) na citlivější komorní drama vnitřního boje ženicha i nevěsty, někdy jsou ty přechody hodně rychlé, ale netrvají dloho a mně se to líbilo. No, ale vlastně na tom fakt zas až tolik vtipnýho není - já mít doma půl domu s takovýmhle tatínkem, tak vemu kramle pro jistotu už v předškolním věku. ()

Pasternak

Vydržel jsem "pouze" 40 minut, ale to mi stačilo, abych zjistil, že tohle je pouze špatný pokus o komedii. Od pana Bočana a Menšíka čekám vždy nadstandart, ale zde jen ztrácejí čas. Tady se nic vtipného nevyskytuje. Vlastně to ale zcela přesně odráží 80. rok v ČSSR - nuda, šeď, pseudohumor, trapnost, normalizace degenerující národ...apod. Člověk se asi má potrhat smíchy, když pánové Menšík a Vyskočil kradou z fabriky žárovku, ale to opravdu nemohu. Takže tenhle film je ubohost a nezachrání ho ani krásně roztomilá Veronika Freimanová. ()

katapultova

Moc nechápu, proč je tento film propagován jako komedie a také proč je jako ona hodnocen. Podle mě jde o výborný film o rodině s despotickým otcem, s čímž se ostatní členové rodiny snaží po svém vyrovnat. Kromě excelujícího V. Menšíka jsou výborní i V. Freimannová a V. Vydra (zejména jeho proměna ze slušného studenta v to, co z něj vyplyne pod tlakem ostatních). ()

ssarka

tak tohle patří k velké slabotě dřívějších let....nezachránil to ani pan Menšík,ale jako komedii bych to rozhodně nenazývala ()

Kekik

Prostě ten konec. Ten se mi nikdy nelíbil. Menšík je králem, jako vždy. Proto se na ten film ráda dívám. ()

ToddB

Menšík v další ze svých rolí neurotického despotického fotra. Ty filmy jsou tak stejné až je to zoufalé. Tenhle skvost si pletu s Když rozvod, tak rozvod až to hezký není. ()

Lucie505

Dobrý námět, špatný konec. Pan Menšík velice přesvědčivě zahrál roli despotického otce. A vzpurné Veronice Freimanové montérky slušely. Pár úsměvných momentů, pár podivných scén. Konec to však totálně dodělal. Doporučuju kouknout se na první půlku, a zbytek si domyslet:-) ()

Barney

Asi nejhorší film, ve kterém Vladimír Menšík hrál. Nějak mi unikl smysl celého filmu. O konci ani nemluvě. Zarážející pro mě je, že to bylo natočeno ve zlaté době české kinematografie, tolik dobrých filmů, kolik bylo natočeno od druhé poloviny 70. let do roku 1989 se už asi nenatočí nikdy. ()

frantisekly

Komédia? V žiadnom prípade nie. Už len preto, že Libor v podaní Václava Vydru je stále nažive. Hocikde, v hociakom meste v Čechách, alebo na Slovensku. Má firmu, buduje si zámok, nie vilu a robotníkov zdiera z kože. Dokonalé hovädo. Mal ,,dobrú výchovu" od svokra, ktorému to na konci filmu začalo dochádzať. Hynkovi Bočanovi sa podarilo jedno - ani jedna postava nie je kladná. Ani teta Heda v podaní pani Medřickej. Sú momenty, keď divák doslova prosí, aby povedala nejakú mravnú myšlienku, alebo ponaučenie. Ona však zostáva apatická. Takto lavíruje každý. Olina, Jiřina, Zdeněk, Sámek, Sámková. Raz sa hnevajú, potom sa z ničoho nič bozkávajú. Tri hviezdičky. ()