Bohouš

(TV film)
Krátkometrážní / Komedie
Československo, 1968, 25 min

Správce horského hotýlku Alois Randa (Jiří Sovák) má starostí nad hlavu: očekává početný zájezd turistů, nestíhá vařit a jeho jediná zaměstnankyně, pokojská Miluška (Zdena Hadrbolcová), si balí kufry. S Bohoušem už tady nezůstane ani minutu. Bohouš je Randův obrovský bernardýn, který odmítá respektovat Miluščino soukromí. Pokojská je tedy pryč, zato přichází první host (Vladimír Menšík) a má hlad jako bernardýn. Hrdý majitel bernardýna s ním tedy uzavře bizarní sázku - jestliže host dokáže sníst na posezení víc chodů než Bohouš, bude mít zajištěn bezplatný týdenní pobyt. Pokud se mu to nepodaří, týden bude u Randy zastávat místo pokojské. (Oskar)

ForGump

Naprosto kultovní záležitost mezi krátkometrážními filmy. Zapřísáhlý askét asi ani neustojí oněch lehkých 25 minut. My obyčejní se zářícíma očima vychutnáváme herecký koncert dvojice Sovák - Menšík a samozřejmě bernardýna Bohouše. 80% ()

xenopus

No možná jsem divnej, ale dosud mě tento film míjel. Že ho dávali na Silvestra každý rok a v průběhu roku ještě několikrát, to jsem si samozřejmě všiml. Možná proto jsem si na jeho shlédnutí počkal až do dneška - když to dávají tak často, tak mi to přece neuteče... Nyní mohu s klidným srdcem říct, že jsem zase o tolik nepřišel, byť musím uznat, že jde o scénáristicky výborné a nápadité, perfektně zahrané a skvěle zrežírované dílko. Taková kratší roztomilá srandička, kterou si klidně někdy střihnu znovu, třeba až nebude v uvolněné atmosféře plné klidu a hojnosti (žrádla) co dělat. Lepší 3*. ()

IvonaK

Tak jsem se podívala na ten silvestrovský zázrak který dávají každý rok a musím říci že tento film nebyl vůbec špatný. Bernardýn vypadal sympaticky. Akorát nevěřím tomu že by všechno jedl co jim Sovák servíroval na stůl. Protože Bohouš měl pořád hluboký talíř a nebylo vůbec vidět co vlastně konzumuje. Ale jinak by to asi udělat nešlo. Zvířata jsou sice hrozně nenasytná, ale nějáké jídlo jim může způsobit nevolnost. Stejně jako my lidé bychom nemohli jíst třeba jeřabiny. Jinak v tomto filmu to byla jedna ze Sovákových rolí kterou dle mého názoru zahrál výborně. Ještě lépe než ve filmu Muž z Londýna. Neboť k tomuto herci nemám nějáký zvláštní vztah jako třeba moje máma s bráchou. ()

Stanix

Na tohle se čas od času velice rád podívám. ...Menšík komentuje: "..bylo to úžasný natáčení, moh' jsem improvizovat jaxem chtěl, akorát mi vadilo, že Bohoušovi strašně smrdělo z huby, víc než Sovákovi." ()

Pharlap

Tak jako.. bavil jsem se. Sováka i Menšíka mám rád. Ale že by to byl nějakej EXTRA majstrštyk v rámci humoristického, tak to určitě ne. ()

Metalicum

Nevím, jak je možné, že mi Bohouš tolik let divácky unikal. Malinký skvostíček z nejlepší a nejplodnější doby (podle mého názoru) českého filmu. Perfektní, po všech kráktometrážních stránkách! ()

rezeň

Ó kam se poděly ty časy, kdy nic nebránilo tomu natočit 30minutový TAK kvalitní film jen pro silvestrovské zábavy? 3 herci, jeden pes a samozřejmě skvělý štáb mě dokázali nadchnout více, než 2hodinové celovečerní filmy p. Hřebejka a jiných dnešních českých tvůrců. ()

kaktusacek13

Úžasná mikrokomedie, kterou si nikdy nenechám ujít. Nejlepším "hercem" je pro mě bernardýn Bohouš, kterého bych ale doma mít nechtěla, vzhledem k jeho spotřebě. ()

PlayEasy

Česká krátkometrážní klasika v hlavní roli s panem Menšíkem, Sovákem a s bernardýnem Bohoušem, který, i když je člověk hladový jak bernardýn, toho prostě snese víc. Silvestrovská klasika :-) ()

majky19

Výborná mikrokomedie v režii Petra Schulhoffa, v níž účinkují skvělí čeští přední herci. I přes každoroční silvestrovské reprízy neztratila tato mikrokomedie nic na svém humoru a baví nás již takřka nepřetržitě 50 let. ()

Gamekeeper77

Jen při myšlence na Bohouše se mi okamžitě vybaví ty Silvestry strávené doma s rodičema, když jsem byl ještě malej kluk. Moc příjemná vzpomínka :-).87%. ()

Nathaniell

"Není to horký?" "Ne, já to dělám kvůli němu akorát, von neumí foukat." ... Pár herců (celkem tři), jeden bernardýn, sázka a samozřejmě vynikající pointa. 25 minut využitých do mrtě. 5* ()

ostravak30

Mezi malými komediemi je to asi opravdu nejznámější a nejpovedenější komedie. Vždyť v ní taky excelují dva super herci a národem milovaný legendární pes. Komedie, která se stala Silvestrovskou tradicí a ani u nás už od dětství nikdy nechybí na obrazovce, je prostě geniální. "Bohoušek i tu kůžičku." Anebo když si pan Menšík chtěl dát ještě nějakou tu chuťovčičku. I do tak krátké komedie se dá nacpat plno hlášek, které už zlidověly. ()

transbeskyd

"Mám hlad jako bernardýn" Herecká paráda Sováka s Menšíkem a taky Bohouše, o kterým si nejsem jistý, jestli to natáčení, chudák, přežil... Já tuhle žrací etudu každopádně žeru! Tlačenka z hluchýho prasete, becherovčička a chlebíček na závěr. Ale nalačno to sledovat není úplně dobrý;) Jinak to s váma sekne, jak s panem hostinským! ()