poster

Řemen (TV film)

Komedie

Československo, 1978, 35 min

 • veronikav

  Typická vánoční pohádka -která má dojmout .-)(10.2.2012)

 • Schlierkamp
  ***

  Československá komedie odehrávající se Vánočním čase, kdy se seznamujeme s osamělou maminkou H. Maciuchovou, žijící se svým nezbedným, dětsky upřímným synem Petrem (J. Kreidl). Název krátké, pouze půlhodinové komedie vychází z jejich nevinné konverzace, vnímavý Petřík však vezme matčinu poznámku, že do každé rodiny, kde je kluk jako on, patří řemen, vážně a rozhodne se jej zakoupit. V dobrosrdečném a dojemné příběhu se šťastným koncem se objeví ve vedlejších rolích sousedka M. Myslíková a sympatická prodavačka v nákupním domě D. Medřická. Dále se v Bočanově Vánočním příběhu představí J. Dvořák v roli kapsáře-recidivisty, jenž je po chlapcově svědectví dopaden příslušníkem VB J. Satoranským, který je poté pozván ke Štědrovečerní hostině s Petříkem a jeho maminkou. Dialogy a chování kapsáře v jejich bytu, poté co záludně získal z Petříka jejich adresu, působí poněkud křečovitě, avšak celkový dojem nekazí. Jedná se o nevýraznou, ale příjemnou konverzační komedii s Vánoční atmosférou a zajímavým dětským hrdinou.(21.12.2017)

 • Malarkey
  ***

  Tak nějak je fajn herce jako Maciuchová, Medřická, Dvořák nebo Satoránský vidět v nějaké takové jednohubce, které se dřív točily poměrně často. Neurazí to, navodí to náběh na vánoční atmosféru, je to tak nějak průměrně vtipné, ale za tu půl hodinu se to dá úplně v pohodě skousnout.(21.12.2017)

 • Tommassi3
  ***

  "Co říkáš ?? Hodná a hezká maminka, a bez tatínka ??" ;)(27.12.2018)

 • Marthos
  **

  Nezbedný synek (Kreidl). Hodná a krásná maminka (Maciuchová), která je (bohužel) sama. Její šéf (Beneš), který je (budík) sám. Laskavá prodavačka (Medřická), která nechce být sama. Všetečná sousedka (Myslíková). Prohnaný zlodějíček (Dvořák). Sympatický příslušník VB (Satoranský). Ti všichni se nakonec sejdou na Štědrý večer v jednom bytě, kde nastane rozruch. Průměrná záležitost, kterou zachraňují zúčastnění herci.(4.12.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace