Co kdyby...? - Série 1 (2021) (série)

What If... Captain Carter Were the First Avenger? (S01E01)

(epizoda)
  • Slovensko Čo keby... Kapitánka Carterová bola Prvým Avengerom?

Keď sa Steve Rogers vážne zraní, Peggy Carterová neváha a stane sa prvou supervojačkou. (Disney+)

Dejvecd

Krásna animácia, skvelé akčné scény, zábavná chémia medzi ústrednou dvojicou Steve a Peggy, ale na môj vkus to bolo až príliš rýchle a tiež nudné. Epickú cestu multiverzom som si predstavoval... epickú. 4/10 ()

adamix

Koncept je veľmi zaujímavý, ale po tejto epizóde a hlavne kľúčovej zmeny pôvodného prvého Avengera sa obávam toho najhoršieho. Animácie a akcia sú na slušnej úrovni. ()

Rayen1

Mám rád tuhle grafiku, mám rád kosení nácků ve velkom (páč si to zasloužej) a mám rád alternativní pohled na věc, pilot byl dobrej, nechápu nízký hodnocení, snad to trpí tím, že "politicky korektní agitka", silná ženská hlavní postava a bla bla bla, jady jady dá, tyhle kecy kolem, známe všichni dneska.. Jasný, je to teď hodně slyšet, a možná proto to někomu nejde pod čumák, ale já se u toho bavil! Prostě si užijte zajímavou grafiku, alternativní historii a neremcejte pořád, s váma musí bejt na party fakt zábava, suchaři.. Je to zajímavá odbočka MCU filmů a seriálů, taková jednohubka, co pobaví na dlouhej večír, když nemůžeš v noci usnout.. ()

Renie42

Tento seriál jsem si vyhledala na základě filmu Dr. Strange v mnohovesmíru šílenství, protože jsem tam zahlédla kapitánku Carterovou. A tato animovaná verze byla super, aby zachránila projekt, tak do toho šla a pak jí chlapi v podstatě nadávali, že je jenom ženská a že se projekt nevydařil, ale ukázala jim, že na to má. Zajímavé bylo ten konec, jak se dostala do přítomnosti díky nějaké obří chobotnici z teseraktu. ()

kristina.b

Animace skvělá, moc pěkně se na to kouká.  Hned na začátku nám vypravěč vysvětlí o co tady půjde: What If? Co kdyby?  Super vojákem se místo Steva stane Peggy, takže se díváme na to jaké by to bylo kdyby ona byla Captain. Má to jen půl hodiny takže tam není velký prostor na hluboký příběh, ale myslím, že to bohatě stačí. Měla jsem z toho pocit jakoby se otevřel komiks a postavy se začali hýbat.  No určitě jsem zvědavá na další díly. Tomuhle dílu  dám 3* a těším se na další What if…? ()

kockodan

I po téměř 80 letech od skončení WWII je neskutečně uspokojující vidět nácky jak dostávají brutálním způsobem přes držky. A to navíc od superzmutované ženské! Vadilo mi hodně přehnané woke sdělení o údajném útlaku žen, jelikož je velice nepravděpodobné že by na přelomu 30. a 40. let minulého století opravdu mohl nějaký zakomplexovaný zmrd štěkat na ženu kdykoliv něco řekne, že ať je ráda že je jí vůbec dovoleno tam být. Chtěli tím asi ukázat jak daleko MeToo a jiná hnutí za ženská práva od té doby došly, ale to bylo v tomto vojenském prostředí nejvyššího velícího štábu opravdu trapné, přitažené za vlasy a velice nepravděpodobné. Vždy když ji ten kokot takto bezdůvodně a z ničeho nic okřikl jsem se úplně vzpříčil v křesle jak se mi to eklovalo. I tak dávám 100%! Brutální koncert nelítostného masakru nácků na zemi i ve vzduchu mě opravdu dokonale pobavil! ()

HNTR

Animace parádní... Alternativní linka taky parádní, ale myslím si, že by si to zasloužilo trochu delší epizody... Blbě se dohání to co První Avenger předvedl ve filmu. ()

Simon.Dobes

Táto epizóda za moc nestála. Štýl, akým sa z Peggy stala Captain Carter bol až trápny a vôbec nie nápaditý. Steve ako "Iron Man" - vážne? K tomu všetkému to bolo uponáhľané. Ako nápad to bolo veľmi fajn a v konečnom dôsledku tak vyznela i celá epizóda. Ale takto som si to skrátka nepredstavoval. ()

KukulienkaHO

Koniec 1. série Lokiho má následky, a práve What If...? ich prezentuje. Tok času sa rozvetvil do takých rozmerov, že TVA to nedokáže (možno ani nechce) zastaviť. To teda umožňuje vznik takýchto alternatívnych realít. Prvá epizóda nám prináša príbeh Peggy Carter, ak by sa práve ona stala supervojakom. No... Budem úprimný. Tento alternatívny príbeh vyzerá zaujímavo, ale... Spracovanie je katastrofálne. Dej nie je vôbec vystavaný. Skáčeme tu z miesta na miesto, z udalosti na udalosť. Informácie sa len sypú, až ich ani nejde poriadne vstrebať. Epizóda ukazuje iba pozmenené časti z prvého Kapitána, čiže o vôbec nejakom príbehu tu konkrétnej epizódy sa ani nedá hovoriť. Jedným slovom je to celé extrémne nekonzistentné. A k tomu ešte aj deravé. Animácia nie je svetoborná, ale úplne postačí a myslím si, že tvorcovia zvolili pre takýto seriál veľmi dobrý štýl. Akcia je tu to najlepšie, čo nám bolo ponúknuté, hoci znovu opakujem, nič prevratné sa nekoná. Navyše je z toho veľmi cítiť, na akú vekovú kategóriu sa primárne cielilo. Tej preafektovanosti bolo až priveľa. A to všade! O nejakých dialógoch nebudem radšej ani písať. Toto sú však veci, o ktorých si myslím, že sa už nezmenia, keďže sa nejedná o príbehový problém tejto epizódy, ale o strašne zlú prácu, čo sa spracovania týka... P.S.: Vidieť znova to prostredie je určite pre MCU nostalgikov dojemné, lenže ja ním nie som. ()

Ja.Malachi odpad!

..tu už nejde o to že si silou mocou musia niečo vykompenzovávať tie kvázi utláčané  "menšiny" ,ktorých je paradoxne viac...,ale o neschopnosť ...,alebo skôr nevôlu brať to tak, že raz to bolo už vymyslené takto a tak to je ..nie musí sa to zmeniť na ich obraz..???prečo???...však nech si vymyslia svojich -originálnych hrdinov -,kludne hnedých modrých blikajúcich studených horúcich multi pohlavných nezaradených neidentifikovaných-a potom sa uvidí či sa to ujme a či to svet zaujme natolko aby sa to presadilo,ale nie ..nie takto ..toto neberiem..,ked ony nechcú  brat to tak ako to bolo ,tak ja neberiem to "ich"takzvané multiversum ..nie !!! ()

CheeseFigure

Niektorí tvrdia, že je to len prvý Captain America s Carterovou v úlohe hlavnej postavy. Ja si to nemyslím. Áno, niektoré scény a postup deja je prevzatý z toho filmu, ale je tu veľa obmien, aby som tvrdil, že ,,len zmenili pohlavie hlavnej postave". Páčila sa mi akcia. Mám rád Hayley Atwell v úlohe Carterovej, preto sa každému jej návratu poteším (i tomu animovanému). (SPOILER: Body za Stevea ako Iron Mana. KONIEC SPOILERU). Bolo ale celkom otravné, ako Carterovú podceňoval každý jeden muž. Niekam prišla, chlap sa začudoval a hneď mu bolo dokázané, že silné emancipované ženy sa podceňovať nemajú. Otázka (na ktorú mi nikto asi neodpovie), neviem či som len nedával pozor, ale Spojenci získal Tesseract, ako sa teda potom dostal k Red Skullovi? A čo to má Bucky s tými vodnými tvormi? Čo veta, tak nejaká narážka na rybu, alebo iného vodného tvora. Niektoré humorné scénky pobavili. Určite by sa z obmien prvého Captain America filmu dalo vyťažiť viac, ale som spokojný. ()

Orion12

Je to prakticky první kapitán amerika v animované alternativní podobě, od seriálu čekám trochu víc, ale je vidět že se tvůrci zatím drží u zemi. Každopádně nějaké změny tam jsou ne tak velké (až na změnu hlavní postavy a steva jako kapitána žejo). Jinak útok na vlak, obět kapitána, vtáhnutí red skulla skoro vše stejně jen s záměnou postav Peggy místo Steva. Zajámavý fakt je že Peggy má štít s logem británie a to proto, že se narodila v británii a pochází od tamtud. Ten konec byl zvláštní... Díky 30 min není moc čas na budování atmosféry 5.5/10 ()

Updated_Cake

První díl trochu moc uječený a nudný, prakticky změnili jen pohlaví Cpt. Ameriky a příběh kolem trochu nedává smysl. Animace a zvuk jsou bomba. ()

KuceraJohny

Bylo to fajn, ale až moc rychlý. Carterová je jedna z mých oblíbených postav z MCU a bavilo mě sledovat její alternativní verzi, ale abych dokázal pořádně cítit jinou verzi Kapitána Ameriky musel bych vidět plnohodnotý film, který tady samozřejmě nemůže být. Některé rozhodnutí byli lehce zvláštní, ale jinak příjemná a průměrná epizoda polemizující o tom co kdyby.... ()