V pasti

• Česko Uvězněná pod hladinou (více)

Tuva a její starší sestra od dětství milují potápění. Jednoho dne se však při potápění Tuva málem utopí. Tato nehoda navždy poznamená vztah mezi jejich matkou a Idou. O pár let později se z Tuvy stane profesionální potápěč. Ida mezitím prožívá manželskou krizi. Proto se rozhodne odjet na vánoční víkend za sestrou a matkou do Norska. Ida si v přítomnosti matky a Tuvy uvědomí, jak velmi žárlí na jejich vřelý vztah. Všechny tři ženy se chtějí jet společně potápět. Nakonec odjíždí pouze Tuva a Ida, protože jejich matka je nemocná. V odlehlé krajině norského pobřeží se obě ženy chystají na ponor. V tu chvíli se nad nimi uvolní ze skály několik kamenů. To však sestry před potápěním neodradí. Během ponoru ukazuje Tuva Idě jejich oblíbené místo, kde se ponořují s matkou. Ida si opět uvědomuje, jak na Tuvu žárlí. Během pozorování kosatek se ze skály nad hladinou uvolní velký kus skály, spadne do vody a přimáčkne Tuvu ke dni. Ida se snaží sestru vysvobodit, ale skálou nemůže pohnout. Tuva Idě poradí, aby se vrátila do auta a přinesla další kyslíkové bomby a hever z kufru auta, kterým by se pokusila nadzvednout kus skály. Idě se nepodaří dostat se k heveru. Rozhodne se vydat k nedalekému domu, kde by se dovolala pomoci. V domě však nikdo není, kromě psa, který Idu ošklivě pokouše. Idě se podaří zabít psa, ale nenajde nic, čím by skálu mohla nadzdvihnout. Nechá v domě aspoň vzkaz s prosbou o pomoc. Ida se vrací zpátky pod vodu k Tuvě, aby jí vyměnila kyslíkovou bombu. Žádný pokus o nadzdvihnutí skály nevyšel. Poslední možností bylo nafouknout záchranný vak, ten má však prasklinu. Obě sestry se tak musí smířit s tím, že Tuva pod hladinou zemře... (TV Prima)

Kingjiri

Standardní potápěčskej survival, jehož plusem je zejména skandinávská výprava do nehostinný přírody, skromná stopáž nebo solidní podvodní scény. Potěší taky pár momentů v příběhu, kdy se podělá snad uplně všechno, co může. Chvilku se zdálo, že je našlápnuto na nehollywoodskej závěr (navíc se možný šance na to, kdo se konce nedožije, docela měnily), ale nakonec došlo vlastně na happyend. Spolu s tim jsem byl míň nadšenej i z klišoidního finále, kdy do tý doby hodně neschopná blondýna, rozjede nekompromisní záchrannou akci. Nečekal jsem žádnej velkej zázrak, takže moje očekávání byly splněný, tři jistý hvězdy. ()

Likan7

Je trochu nefér vidět nejdříve německý remake, a až pak originál. Ten je kratší, má tím pádem lepší tempo, ale je mnohem méně filmovější. Na stranu druhou má skvělou hudbu a i zajímavější prostředí. A sám nevím, jestli je lepší konec filmu jaký tu máme, nebo ten druhý :-) ()

DavidWebb

Ale dalo sa to. Síce je pravda že Hedonista si príbeh vycucal z prsta, čo by ani nevadilo keby už teda dal tomu väčšie gule, ale spracovanie marné nebolo. No jo no, sestra bloncka predviedla, ako tým svetlovláskam začnú mozgové bunky škúliť do seba s jazykom fkútiku, keď na ne zaútočí panika a stres. Ale extra prísny by som na ňu nebol, predsa len tak moc chcela ségre pomôcť, až som jej to neveril. Herecky veľmi priemerné, ale ako som už písal bavilo ma spracovanie a celkom fajn hudba. Jo, rejža asi chcel na konci žďýmať divácke emócie, ale toto ešte severania nevedia. Alebo teda, aspoň Hedonista. 65% ()

Najt

Nemůžu jinak, miluju tyhle filmy. Je to jednohubka, víckrát než jednou se na to nepodíváte, ale ta atmoška a napětí a prostředí. Voda, jeskyně, skály, sníh, uvěznění to je prostě lahůdka a proč? No protože bejt na tom dně já. Tak se pose*u. ()

Mamlas

Film se bere velmi vážně, ale zajímavé jsou na něm jen ty komické momenty, kterých je nespočet. Jde o to, že Pat a Mat v ženském provedení se potápí, Pat uvízne a Mat ho zachraňuje. Tolik hňupovin, které při tom vyvede, neustále ponouká ke smíchu. Bohužel většina času se věnuje vážnějším tématům a to už stojí za prd. S pár změnami, aby to byla komedie, třeba kdyby přizvali Mistra Beana, by to bylo vynikající, ale takto je to jen nepovedená a trapná mizerie. (12%) ()

stephano

Musím uznat, že režie a napětí tomuto filmu nechybí. Jinak chovádní hlavní blond představitelky do 3/4 filmu nechápu a bude vás hodně rozčilovat. Naštěstí ke konci sama přijde s pár dobrymi nápady. 82 minut krásně uteče, delší by to asi být němělo. Jako žánrová jednohubka vřele doporučuji. Pokud chcete ale mnohem kvalitnější thriler s podobnou tematikoou tak 47 Meters Down je o stupen výše. ()

Hemlock

Potápění je druh sportu, který mě nikdy nelákal a Breaking Surface mé rozhodnutí nepouštět se do žádných větších akcí s bombou na zádech jen podpořil. Když přehlédnu tu spoustu nesmyslných detailů (teplota vody, rekord v běhu na kilometr ve sněhu, blond extra krávu, apod.), máme tady další severské solidní drama. Film má neuvěřitelně sympatický tah na branku a napětí graduje s každou další minutou - spokojenost a slušných 60%. ()

solisoli

Obloha patrí vtákom a pod hladinou, podmorským živočíchom. Každý kontakt človeka s nimi je veľkou výzvou a nesie obrovské riziko. Tento príbeh severskej kinematografie je jedným z príkladov. Pekná kamera, krásna krajina a strhujúci, razantný dej. Asi najvierohodnejšie by sa k tomu vyjadrili arktickí potápači, či by naozaj mohlo byť tak, ako to ponúkol Švédsky režisér so svojim scenárom. Pozerať sa na to dalo. ()

jokino

Film ako taký, nebol zlý. Čo sa týka reálnosti ponorov pri riešení danej situácie, neviem posúdiť, nie som profi potápač. No z laického hľadiská mi to prišlo celkom dosť pritiahnuté celé za vlasy. Ponor do takej hĺbky bez pravidelnej dekompresie, navyše v takej lokalite, kde teplota vody je zrejme niečo málo nad 0 a ako tam riešili problém uviaznutia, no prišlo mi to ako silno nereálne. Podchladenie a pod., hoc mali aj obleky, žiadna triaška, nič, aj keď boli trebárs skúsené potápačky, žiaden šok sa nedostavil, veselo sa potápalo ďalej. Aj keď viem, že adrenalín vtedy dokáže robiť svoje, no aj tak, neubránim sa pocitu, že je to proste zas raz len nejako "zbúchané", na "upútanie" diváka. Mohlo z toho byť niečo viac, z môjho pohľadu, škoda.. ()

xxmurphyxx

Ďalší z filmov, ktorý ma utvrdil v tom, že ku šťastiu mi stačí voda v kúpelke. Hlboká voda, hlboká studená voda, hlboká studená voda niekde v prdelákove, kde ma nikto nenájde, fakt nič pre mňa. Film kratší a napínavejší ako guma v mojich trenkách. Tempo aj vďaka krátkej stopáži slušne odsýpa, no nezostane miesto na bližšie zoznámenie s hlavnými protagonistkami a ich zložitého vzťahu s matkou, čo je trošku na škodu, keďže miesto na úplne zbytočnú scénu s výmenou pneumatiky, ktorá nemala absolútne žiaden vplyv na dej sa našlo. ()

blondboss

V rámci žánru určite vydarený snímok a myslím, že škandinávska produkcia opäť raz nesklamala. Dal by som aj lepšie hodnotenie, ale strašne mi vadila postava tej blondínky. Podľa mňa režisér si z nás všetkých trochu vystrelil a skryl v tomto filme istý odkaz v štýle, ako to asi bude vyzerať, keď váš život visí na konaní blondíny :) Ale nie, jednoducho tie nelogické a hysterické výstupy trošku kazili dojem z filmu a preto uberám jednu hviezdu. Inak ale určite nadpriemer. 65 % ()

wowylgu313

Veliké plus tady je hlavně pro to že mám opravdu moc rád filmy na toto téma. Kde se prostě někde někdo sekne a jde o minuty a život aby byl co nejrychleji z toho venku. To tento film plní i když by si hodně hodně hodně měli tyhle filmy brát příklad z dokonalého 127 hodin. Jelikož tady bylo to drama toho jak to dopadne a stihne to a dokáže to tak super. Bohužel napsaný scénář pro herečku, která zachraňovala svou sestru byl špatný. Udělali z ní uplnou blbku. Doslova. Takových kokotin co dělala úplně zbytečně jsem nepobral. Začátek se docela táhl a bylo tam dost zbytečných scén, které mohli bejt lepší a nebo úplně vymazaný. 55-60% ()

TesterX

Sorry, ale sledovat dve naprosto vypatlany kravy s mozkem bunky chce fakt hutnou davku trpelivosti. No, ja tohle predstaveni cire demence vydrzel jen proto, ze jsem cekal, jakou dalsi vymrdovinu ta jedna z krav zase vymysli. ()

ostre_pero

Tešil som sa na tento film, ako na každý z dielne Severanov. Žiaľ, sklamanie. Vážne dokáže sprej na pneumatiky nadvihnúť (niekoľkotonovú) skalu? To snáď nie.. Názorové rozpory dvoch nevlastných sestier vykreslené veľmi nejasne a zahmlene, zbytočná scéna s potápaním Tuvy v útrobách veľkej lode, a čo mala znamenať epizódka s pomocou odstaveného auta na ceste, to fakt netuším. Navyše, bodnutie psa nožom v dome, kde sa Ida vlámala? To čo? Celkový dojem viac než rozpačitý... ()

NikiVai

Toto bylo celkem slušný drama. Celou dobu mě příběh udržoval v napětí, neměla jsem tušení, jak to skončí a to mě vždycky baví. Závěr byl takový nějaký zrychlený a trochu ubral na celkovém dojmu. Super byly záběry přírody i pod hladinou. Jediné co mi trochu vadilo byla zpočátku nesympatická Ida, ale nakonec se holka trochu probrala a fungovala. No a scény v hlubinách byly skvělé, ale na druhou stranu pro mne trochu těžší na orientaci. ()

Solo991225 odpad!

47 Meters Down po škandinávsku, nudné, od 30 minúty zbytočne naťahované a hlavne celý čas myslené smrteľne vážne. ()